Dong Von Dži, ki je pred petimi leti pol sezone nosil tudi dres dortmundske Borussie, je bil junak na razprodani WWK Areni. Foto: Reuters

Črno-rumeni so v celotnem jesenskem delu oddali le devet točk, spomladi pa so že v uvodnih sedmih krogih izgubili prav toliko točk in boj za naslov prvaka je znova odprt. Tudi vrnitev kapetana Marca Reusa po poškodbi ni pomagala. Novembrska prednost devetih točk pred Bayernom je ekspresno skopnela.

Dži kaznoval napako Zagadouja
Augsburg, ki se bori za obstanek med elito, je prejšnjo soboto doživel polom v Freiburgu (1:5) in motiv je bil tokrat zares velik. Od prve minute so gostitelji tesno pokrivali favorizirane Dortmundčane po celotnem igrišču. V 24. minuti se je taktika obrestovala. Dan Axel Zagadou je izgubil žogo na desni strani, Andre Hahn je podal pred vrata, kjer je Dong Von Dži skušal iz bližine potisniti žogo v mrežo. Branilec Manuel Akandji je njegov strel blokiral, a je 27-letni Korejec v drugem poskusu z levico zabil žogo pod prečko.

V zadnjih minutah prvega polčasa so gostje silovito pritisnili. Tri minute pred odmorom je Jakub Bruun Larsen prišel sam pred vratarja Gregorja Kobla, ki se je izkazal z izjemno obrambo z nogo.

Paco Alcacer se je po koncu tekme lahko le prijel za glavo. 6. oktobra je v 96. minuti potopil Augsburg na stadionu Westfalen (4:3), spomladi pa Španec še ni našel prave forme. Foto: Reuters

Tudi na začetku nadaljevanja so se gostitelji disciplinirano branili. Trener Borussie Lucien Favre je v igro poslal Raphaela Guerreira in Paca Alcacerja, Borussia je zaigrala precej hitreje, a ni uspela resneje zapretiti.

Evrogol Korejca za 2:0
V 68. minuti je Achraf Hakimi naredil neverjetno napako. Podal je naravnost na nogo Džija. Korejec, ki je leta 2014 odigral pet tekem za Borussio, je stekel proti vratom, preigral Zagadouja in z levico z roba kazenskega prostora velemojstrsko poslal žogo prek vratarja Romana Bürkija v malo mrežico. Pravi evrogol Korejca za 2:0.

Le Alcacer ukanil sijajnega vratarja Kobla
V zadnje četrt ure je gostiteljem zmanjkalo moči. Vratar Kobel je sijajno odbil nevaren strel Alcacerja v 76. minuti, nemočen pa je bil pet minut zatem, ko je Mario Götze podal z desne strani do španskega napadalca. Augsburg je le še čakal na zadnji pisk sodnika Tobiasa Stielerja, Kobel pa je s parado odbil še nevaren strel Götzeja tri minute pred koncem.

Favre: Popolnoma nepotreben poraz
"To tekmo bi preprosto morali dobiti. Augsburg praktično ni imel nobene priložnosti, pa je vseeno zadel dvakrat. Ta poraz je bil popolnoma nepotreben. Naredili smo preveč napak, naših priložnosti pa nismo unovčili," je bil jezen Favre.

"Dolgo časa sem razmišljal, katera taktika bo prava proti vodilni ekipi lige. Mislim, da sem si zelo dobro zamislil to tekmo," je bil po največji zmagi sezone povedal trener Augsburga Manuel Baum.

Thomas Müller je bil najboljši igralec tekme na Borussia Parku. Foto: Reuters

Bavarci niso pozabili oktobrske blamaže
Na derbiju kroga so Bavarci blesteli na Borussia Parku, kjer so v zadnjih letih doživeli kar nekaj porazov. Najgrenkejši je bil 6. oktobra lani na Allianz Areni, ko je Borussia povozila Bayern s 3:0 in močno zamajala stolček Nika Kovača.

Manuel Neuer je že pred tekmo povedal, da niso pozabili tega poraza na domači zelenici in od prve minute je bilo videti, da bodo izbrancem Dieterja Heckinga vrnili z obrestmi. Kingsley Coman, Franck Ribery, David Alaba in Leon Goretzka so manjkali zaradi lažjih poškodb ali bolezni, Arjen Robben in Corentin Tolisso že dlje časa ne igrata. To se ni prav nič poznalo, saj je bil najboljši igralec tekme Thomas Müller, ki spomladi ni veliko igral.

Martinez odrinil Elvedija
Že po pol minute igre je Müller sijajno zaposlil Roberta Lewandowskega, njegov strel pa je Yann Sommer odbil v kot. James je izvedel kot, v sredini pa je Javi Martinez malce odrinil Nica Elvedija in nato z glavo zabil žogo pod prečko. Sodnik Felix Zwayer je zadetek priznal, videosodnik pa je njegovo odločitev potrdil.
Stindl vlil upanje gostiteljem

Javi Martinez je blestel v Liverpoolu, odločil je tekmo proti Herthi na Allianz Areni, tokrat pa je že v 2. minuti načel mrežo Borussie. Foto: Reuters

Gostitelji so bili razglašeni. V 11. minuti je Serge Gnabry z leve strani podal pred vrata, kjer je Müller nevarno streljal, Sommer je žogo odbil, v drugem poksusu pa je Müller potisnil žogo v mrežo. Lewandowski je zapravil dve veliki priložnosti za 0:3 in Borussia je uspela znižati osem minut pred odmorom. Thorgan Hazard je natančno podal v kazenski prostor do Larsa Stindla, ki se je otresel Jeroma Boatenga in z levico poslal žogo pod prečko.

Šov Lewandowskega v drugem polčasu
Tudi drugi polčas je Bayern odprl sanjsko. Thiago je zaposlil Lewandowskega, ki si je naravnal žogo na desnico in iz obrata mojstrsko matiral Sommerja. Borussia ni imela več pravega odgovora. Četrt ure pred koncem je Joshua Kimmich poslal predložek pred vrata, kjer je strel Lewandowskega z glavo odbil Sommer, obramba Borussie je zaspala, pritekel pa je Gnabry in zlahka povišal na 1:4.

V sodnikovem dodatku je Hazard z roko malce zadrževal Kimmicha v kazenskem prostoru in sodnik Zwayer je zelo strogo pokazal na belo točko. Lewandowski je z desno nogo poslal Sommerja v napačno smer za končnih 1:5.

Razlika na vrhu le še dva gola v prid Dortmunda
Bayern ima zdaj le še dva zadetka slabšo razliko v zadetkih od Dortmunda. Po dolgih letih se obeta velik boj za "solatni krožnik". 6. aprila bo težko pričakovani derbi vodilnih v Münchnu.

Kovač: Vse se začenja z ničle
"To je bila ena naših najboljših predstav v letošnji sezoni. Zdaj se vse skupaj začenja z ničle, do konca je še deset krogov. Ko smo zaostajali devet točk, smo ostali mirni. Na zadnjih 12 tekmah smo zmagali kar enajstkrat in tako moramo tudi končati sezono," je bil zadovoljen Niko Kovač.

Müller presenečen, da so tako hitro izničili devet točk zaostanka
Müller, ki tudi na povratni tekmi osmine finala Lige prvakov proti Liverpoolu nima pravice nastopa, je bil navdušen: "Zmaga Augsburga nam je seveda dala dodaten zagon. Na vsak način smo želeli ujeti Borussio na vrhu. Zdaj je po dolgem času znova vse odprto. Jeseni nismo igrali dobro, spomladi pa smo našli pravo formo. Zdaj imamo samozavest in želimo prehiteti Borussio. Nisem si mislil, da bomo tako hitro izničiti devet točk zaostanka."