Serge Gnabry je v odlični formi. Blestel je že na pokalni tekmi v sredo v Berlinu, tudi tokrat je bil razigran. Foto: Reuters

Bavarci že od 11. kroga niso bili tako blizu prvega mesta. Dortmundčani so prejšnji teden osvojili točko v Frankfurtu (1:1), zelo pa se jim je poznalo, da so v torek izpadli iz nemškega pokala po 120 minutah boja proti Werderju (3:3, 5:7 po streljanju 11-m).

Trener Lucien Favre zaradi gripe ni bil na klopi, Borussio sta vodila njegova pomočnika Manfred Stefes in Edin Terzić. Vsa navodila sta dobivala po telefonu od Favreja, ki je bil v hotelu.

Hoffenheim nemočen v prvem polčasu
Črno-rumeni so bili v prvem polčasu precej boljši. Povedli so v 32. minuti, ko si je najstnik Jadon Sancho izmenjal dvojno podajo z Lukaszom Piszczekom, nato pa z desno nogo poslal žogo v mrežo. Dve minuti pred odmorom so gostitelji izvedli šolski protinapad, strel Sancha je vratarju Oliverju Baumannu še uspelo odbiti, nato pa je prerojeni Mario Götze potisnil žogo v prazno mrežo.

V drugem polčasu so gostje pritisnili, imeli so nekaj priložnosti, vendar so v 67. minuti prejeli še tretji gol. Sijajni Sancho je s peto zaposlil Götzeja, ki je podaljšal žogo do Raphaela Guerreira, ki je iz bližine matiral Baumanna za 3:0.

Jadon Sancho je bil najboljši igralec tekme na stadionu Westaflen, po koncu tekme pa je bil zelo razočaran. Foto: Reuters

Sancho v vratnico, Belfodil znižal na 3:1
Prav nič ni kazalo, da bodo razigrani gostitelji popustili v zadnje četrt ure. Sancho je z diagonalnim strelom z levico v 75. minuti stresel še vratnico. Namesto 4:0 je v naslednjem napadu rezervist Ishak Belfodil znižal na 3:1, potem ko je branilec Abdou Diallo zgrešil žogo v kazenskem prostoru.

Gostje vstali kot feniks iz pepela
Gostje so dobili silovit zalet. Pavel Kaderabek je z glavo zabil žogo pod prečko sedem minut pred koncem po predložku Floriana Grillitscha z leve strani. Borussia je želela takoj odgovoriti. Paco Alcacer je v 85. minuti le za las zgrešil vrata in kazen je prišla dve minuti zatem, ko je Belfodil z glavo izenačil po podaji Dennisa Geigerja iz prostega strela.

"Vodstva s 3:0 nikakor ne bi smeli izpustiti iz rok. Vse smo imeli pod nadzorom. Prehitro smo dobili dva gola in nato je bilo jasno, da bo še zelo napeto," je poudaril Götze.

Bavarci nadigrali Schalke
Na večerni tekmi je bil Bayern še bolj motiviran. V 12. minuti je James Rodriguez lepo podal do Roberta Lewandowskega, ki se je pripravljal na strel, žogo pa je Jeffrey Bruma izbil naravnost v lastno mrežo. Schalke je v 25. minuti izvedel lep protinapad, po napaki Jamesa je Weston McKennie podal v prazen prostor, 18-letni Ahmet Kutucu pa je stekel sam proti vratom in v polnem šprintu poslal žogo mimo Svena Ulreicha v malo mrežico. Veselje gostov je trajalo le kakšno minuto, saj je James hitro popravil napako in podal do Lewandowskerga, ki je z 12 metrov z desnico zadel za 2:1.

Nogometaši Hoffenheima so v zadnje četrt ure vse stavili na napad in prišli do nepričakovane točke. Foto: Reuters

V 55. minuti je Bruma nevarno zapretil z glavo, a je Ulreichu uspelo odbiti žogo v vratnico. Dve minuti zatem je padla odločitev, Kingsley Coman je po mojstrskem preigravanju podal do Lewandowskega, ki je poskušal s škarjicami, žoge ni najbolje zadel, a jo je poslal naravnost na glavo Gnabryja, ki je postavil končni izid.

Kovač: Najprej Augsburg, šele nato Liverpool
"Zadovoljen sem z igro v prvem polčasu, nato pa se je videlo, da imamo v nogah 120 minut pokalne bitke v Berlinu. Zaostanek zdaj znaša pet točk, najprej moramo zmagati v Augsburgu, šele potem je na sporedu tekma v Liverpoolu, ki je seveda v glavah vseh igralcev že dva meseca," je pojasnil Kovač.

Konec izjemnega niza Mönchengladbacha
V Mönchengladbachu je Borussia nanizala 12 zmag zapored. V letošnji sezoni ni oddala niti točke vse do današnjega popoldneva, ko je Hertha odnesla vse tri točke (0:3). Blestela sta Ondrej Duda in Davie Selke.