Zmago Interja v Bologni je potrdil Lucio. Foto: EPA
Claudio Ranieri je pogrešal poškodovanega Wesleyja Sneijderja in kaznovanega Andreo Ranocchio. Foto: EPA
Clarence Seedorf
Clarence Seedorf je bil edini strelec na San Siru. Foto: EPA
Edy Reja
Ura za stratega Lazia Edyja Rejo je proti Palermu prehitro tekla. Njegovi varovanci niso in niso mogli zadeti. Foto: Reuters

Črno-modre je prvič vodil nov trener Claudio Ranieri in po prvem polčasu so zasluženo vodili z 1:0. V 39. minuti je z nizkim strelom, ob katerem ni najbolje posredoval vratar Jean Francois Gillet, zadel Giampaolo Pazzini. Pri prejšnjem trenerju Gianu Pieru Gasperiniju je sedel na klopi ... Diego Forlan je že predtem meril v vratnico.
Lucio potrdil zmago po prekršku Krhina
V drugem delu je Inter popustil (Esteban Cambiasso je na začetku sicer zadel prečko), gostitelji pa so izenačili v 66. minuti, ko je z nekoliko sporno dosojene 11-metrovke Julia Cesarja premagal Alessandro Diamanti. Sodnik je na belo točko pokazal po prerivanju v kazenskem prostoru ob strelu iz kota, dosodil je prekršek Walterja Samuela.

15 minut pozneje je na drugi strani Archimede Morleo v kazenskem prostoru podrl Diega Milita in si prislužil rdeči karton. Argentinec je odgovornost prevzel nase in Inter povedel v novo vodstvo.
V 87. minuti je bilo konec vseh dvomov o zmagovalcu. Krhin je napravil prekršek za rumeni karton, s prostega strela z desne strani je podal Sulley Muntari, v skoku pa je bil z glavo najvišji Lucio in zadel za končnih 3:1. To je prva zmaga za Inter v novi sezoni.

Seedorf zadel za zmago Milana
Enako velja tudi za Milan, ki je pred domačimi gledalci z 1:0 ugnal zadnjeuvrščeno Ceseno. Že v 5. minuti je mrežo z lepim strelom zatresel Clarence Seedorf. Do konca so rdeče-črni brez večjega naprezanja zadržali vodstvo.
Prve zmage se je veselila še Roma, ki ji je v Parmi za tri točke prav tako zadostoval en doseženi zadetek. V 50. minuti je z glavo zadel Pablo Osvaldo.
V Neaplju sta se Napoli in Fiorentina razšla brez zadetkov. Na vrhu lestvice sta s po osmimi točkami še neporažena Juventus in Udinese.
4. krog:
BOLOGNA - INTER 1:3 (0:1)
Diamanti 66./11-m; Pazzini 39., Milito 81./11-m, Lucio 87.
RK: Morleo 81./Bologna
Krhin (Bologna) je igral od 79. minute.

MILAN - CESENA 1:0 (1:0)
Seedorf 5.

NAPOLI - FIORENTINA 0:0

CHIEVO - GENOA 2:1 (0:0)
Pellisier 74., Moscardelli 93.; Palacio 48.
RK: Dainelli 59./Genoa
Cesar in Jokić (oba Chievo) sta igrala vso tekmo, Birsa (Genoa) je sedel na klopi. Frey je v 60. minuti ubranil 11-metrovko Pellisierju.