Nogometaši Ajaxa so dobili obračun v Gradcu. Foto: EPA
Nogometaši Basla se poslavljajo od Lige prvakov. Foto: EPA
Nogometaši Celtica so prek Rosenborga napredovali v 3. predkrog tekmovanja. Foto: EPA

Ekipa iz Amsterdama, ki je prvo tekmo na svoji Amsterdam Areni dobila z 2:0, je v prvem polčasu povedla po golu Klaasa-Jana Huntelaarja. 34-letni napadalec si je po predložku z desne strani lepo ustavil žogo, nato pa iz voleja natančno meril v malo mrežico.

Vodstvo je že v uvodnih minutah drugega polčasa podvojil Dušan Tadić. Vezist, ki je še v prejšnji sezoni branil barve Southamptona, je po nizkem predložku z desne strani iz bližine premagal nemočnega vratarja Jörga Siebenhandla.

Na 3:0 je s še drugim zadetkom na tekmi po lepi globinski podaji rezervista Maximiliana Wöberja povišal Huntelaar. Gostitelji so bili v napadu precej nenevarni, vseeno so dosegli častni zadetek, potem ko je žogo minuto pred koncem rednega dela srečanja v svojo mrežo poslal Andre Onana.

Za slovenski nogomet je bil zanimiv predvsem obračun na Finskem, kjer je HJK Helsinki gostil Bate Borisov. Poraženec tega obračuna - Helsinki - se bo v 3. predkrogu Evropske lige pomeril z zmagovalcem obračuna med Crusadersi in ljubljansko Olimpijo.