Nogometaši Ajaxa so si pred povratnim obračunom v Kijevu priigrali lepo prednost. Foto: EPA
Kevin Mbabu je že v 2. minuti zatresel mrežo zagrebškega Dinama. Foto: EPA
Mislav Oršić je dosegel pomemben zadetek v gosteh za hrvaški kolektiv. Foto: EPA
Tekma med madžarskim Vidijem in AEK-jem iz Aten se je končala z zmago Grkov (1:2). Foto: EPA

Tekma se za Ukrajince ne bi mogla začeti slabše, gostitelji so na Amsterdam Areni povedli že v 2. minuti, ko je po hitri akciji iz neposredne bližine blago sprožil Donny van de Beek. Strel dejansko ni bil tako nevaren, a gostujoči vratar Denys Boyko je storil hudo napako, žoga je spolzela pod njegovim telesom v mrežo.

Toda Kijevčani so razmeroma hitro izenačili, v 15. minuti je po predložku iz kota strel z glavo domači vratar Andre Onana sicer odbil, a naravnost na nogo opreznega Tomasza Kedziora, ki je iz bližine žogo hladnokrvno pospravil v mrežo za 1:1.

Onana je bil kar nekajkrat na težki preizkušnji, v 22. minuti je ubranil prosti strel Josipu Pivariću, po dobre pol ure igre so gostje zahtevali še najstrožjo kazen, a je piščalka glavnega sodnika Alberta Undiana Mallenca ostala nema.

Sledil je Ajaxov zaključek polčasa. Najprej je v 35. minuti Hakin Ziyech zadel z razdalje, potem ko je branilec Tamas Kadar z glavo njegov strel z roba kazenskega prostora preusmeril v malo mrežico, osem minut pozneje je po krasni akciji iz bližine zadel še Dušan Tadić.

V nadaljevanju se izid ni več spremenil. Gostitelji so bolj ali manj uspešno nadzirali potek tekme, gostje so si le redko priigrali kakšno resnejšo priložnost. Na drugi strani bi lahko Ajax povedel še z višjo razliko, a mu je dvakrat zadetek preprečil okvir gola. Nazadnje v 88. minuti po strelu Ziyecha.

Za ukrajinskega prvoligaša je slovenski reprezentant Benjamin Verbič odigral vso tekmo.