Razočaranje nogometašev Manchester Uniteda po zmagovitem zadetku Nalda. Foto: Reuters
Raheem Sterling
Raheem Sterling je bil z dvema zadetkoma junak Manchester Cityja. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo in Karim Benzema
Cristiano Ronaldo in Karim Benzema sta Malmöju zabila sedem od osmih zadetkov. Foto: Reuters
PSV Eindhoven
Veselje nogometašev PSV-ja. Foto: Reuters
Wesley Sneijder in Branko Ilić
Dvoboj Branka Ilića in Wesleyja Sneijderja v Carigradu. Foto: Reuters
Vieirinha
Vieirinha je v 29. minuti dosegel drugi gol Wolfsburga na Volkswagen Areni. Foto: Reuters
Anthony Martial
Anthony Martial je v 10. minuti takole zadel za vodstvo Manchester Uniteda. Foto: Reuters

United je bil zelo oslabljen na Volkswagen Areni. Med drugim sta manjkala Wayne Rooney (poškodba gležnja) in Morgan Schneiderlin. Čeprav so vodili z 0:1, se večer ni razpletel po okusu Angležev. Ob zmagi PSV-ja jim tudi točka v Nemčiji ne bi zadostovala, ampak bi morali zmagati.

Kot omenjeno, so v Wolfsburgu povedli gostje, ko je v 10. minuti po sijajni globinski podaji Juana Mate mrežo zatresel Anthony Martial. Veselje varovancev Louisa van Gaala pa ni trajalo dolgo. V 13. minuti je namreč po prostem strelu Ricarda Rodrigueza z volejem ob vratnici izenačil Naldo. Po pol ure igre je sledila izjemna kolektivna akcija gostiteljev, ki jo je z golom za vodstvo z 2:1 kronal Vieirinha.
Priložnosti so se tudi v nadaljevanju vrstile na obeh straneh. Ob koncu prvega polčasa je sodnik zaradi nedovoljenega položaja pravilno razveljavil zadetek Manchestrovega Jesseja Lingarda. Ko je vezist Wolfsburga Josuha Guilavogui v 82. minuti z glavo nesrečno dosegel avtogol in izenačil, je kazalo, da bo Unitedu vendarle uspelo, saj je bil tedaj izid v Eindhovnu 1:1. Toda že dve minuti pozneje je Naldo po strelu iz kota z glavo zadel še enkrat, kmalu zatem pa je iz Nizozemske prišla še novica o vodstvu PSV-ja in upov Manchestra je bilo konec.
City končal pred Juventusom
V skupini D si je Manchester City s tremi zadetki od 80. do 85. minute (dva je dosegel Raheem Sterling, zadnjega pa podajalec pri prvih dveh, rezervist Wilfried Bony) zagotovil zmago nad Borussio Mönchengladbach s 4:2 in s tem tudi prvo mesto, saj je Juventus klonil v Sevilli z 1:0. Sevilla je prehitela Borussio na tretjem mestu in bo spomladi igrala v Evropski ligi, kjer je slavila v zadnjih dveh sezonah. Edini strelec na Sanchez Pizjuanu je bil še junija član Juventusa Fernando Llorente. V 65. minuti je zadel z glavo.

Tudi Atletico na prvem mestu

V skupini C je Atletico Madrid dobil neposredni dvoboj za prvo mesto v Lizboni proti Benfici. Zmagal je z 1:2, potem ko je v 55. minuti že vodil z 0:2. Jan Oblak je vso tekmo stal v vratih gostov na stadionu, ki je bil nekoč njegov dom. Astana Branka Ilića je končala nastope v Evropi, čeprav je bila sredi drugega polčasa po vodstvu v Carigradu na poti v Evropsko ligo, toda Galatasaray je izenačil že dve minuti pozneje za končnih 1:1.
Štirje goli Ronalda
Pred zadnjim krogom je bilo najmanj napeto v skupini A, kjer je bilo že prej jasno, da bo prvi Real Madrid, drugi pa PSG. Real se je z 8:0 znesel nad Malmöjem, štirikrat je zadel Cristiano Ronaldo (njegov osebni rekord v tem tekmovanju), trikrat pa Karim Benzema. Tako visoko zmago je do zdaj v Ligi prvakov dosegel le še Liverpool leta 2007, ki je z 8:0 premagal moštvo Bešiktaša. Zanimivo je, da je tedaj na klopi redsov sedel zdajšnji trener Reala Rafa Benitez. Parižani so v drugem polčasu z 2:0 strli odpor Šahtarja.