Kapetan Liverpoola Steven Gerrard je svojo ekipo v 13. minuti povedel v vodstvo. Foto: Reuters
Steven Gerrard
Takole je Gerrard z bele točke ugnal Joeja Harta. Foto: Reuters
Samir Nasri in Mario Balotelli
Manchester City je bil v prvem polčasu popolnoma razglašen, raven igre sinjemodrih je v 39. minuti s prihodom na zelenico dvignil šele Samir Nasri, ki je zamenjal Maria Balotellija. Foto: Reuters
Kenny Dalglish
Kenny Dalglish je taktično nadigral kolega Roberta Mancinija. Foto: Reuters
Tottenham
Nogometaši Tottenhama so na preloženi tekmi 1. kroga Premier lige z 2:0 ugnali Everton. Vodstvo, ki ga je v 35. minuti gostiteljem prinesel Aaron Lennon, je v 63. minuti podvojil Benoit Assou-Ekotto. 'Ostroge' so z zmago vknjižile nove tri točke, točkovno so že ujele Manchester United in so trenutno na prvenstveni lestvici odlične tretje. Foto: Reuters

Tekma ni ponudila izjemne igre. V prvem polčasu so do zadetka blesteli gostje, medtem ko so gostitelji svoje navijače razočarali s slabo predstavo, zlasti v vezni liniji, kjer je Liverpool držal vse niti v igre v svojih nogah. Igra se je popravila v drugem polčasu, tudi City je bil nevarnejši, a mu tako želenega izenačujočega zadetka ni uspelo doseči.

Odličen uvod v tekmo za Liverpool
Rdeči so tekmo začeli odlično, že v 4. minuti je Andy Carroll ušel Stefanu Saviću in nevarno sprožil, a je vratar Joe Hart strel ubranil. Dobrih pet minut pozneje je Gerrard z roba kazenskega prostora meril v malo mrežico, a se je tudi tokrat z obrambo izkazal vratar gostiteljev, ki je moral dobro posredovati že hip pozneje, ko je poskusil Stewart Downing. V 12. minuti je nato Savić v kazenskem prostoru pokosil Daniela Aggerja, glavni sodnik Lee Mason je pokazal na belo točko, z 11 metrov pa je v polno še drugič zapored zadel Gerrard.

Manchester City je bil v prvem polčasu razglašen, raven igre sinjemodrih je šele v 39. minuti z vstopom v igro namesto Maria Balotellija dvignil Samir Nasri. Ta je hitro z razdalje zapretil vratarju Joséju Reini, v 44. minuti pa je najlepšo priložnost po lepem prodoru Micaha Richardsa zapravil James Milner.

V drugem polčasu najnevarnejši Agüero
V nadaljevanju je igra potekala predvsem na sredini igrišča, napadi so bili sila redki, kljub vsemu pa so bili nevarnejši gostitelji. Eden najnevarnejših domačih nogometašev je bil Sergio Agüero, ki ni izkoristil darila Martina Kellyja in žoge po napaki strpal v mrežo, v 68. minuti mu je v zadnjem trenutku podstavil nogo Glen Johnson. Liverpoolčani so popolnoma zaustavili Cityjeve nalete, gostiteljem niso pustili razviti prepoznavne igre, tudi ob vstopu Edina Džeka ni bilo izenačenja.