Luis Suarez, ki je ob odsotnosti Stevna Gerrarda nosil kapetanski trak, je Tottenhamovega vratarja Huga Llorisa premagal dvakrat. Foto: Reuters
Jordan Henderson
Jordan Henderson je še pred odmorom povišal na 0:2. Foto: Reuters
Paulinho
Paulinho si je po dobri uri igre zaradi grobega prekrška nad Luisom Suarezom prislužil rdeči karton. Foto: Reuters
Jon Flanagan
20-letni Liverpoolov bočni branilec Jon Flanagan je s strelom pod prečko dosegel prvi prvenstveni zadetek za rdeče. Foto: Reuters
Raheem Sterling
Raheem Sterling je s petim zadetkom na tekmi postavil piko na i suvereni predstavi Liverpoola na White Hart Lanu. Foto: Reuters
Danny Welbeck
Danny Welbeck (desno) je z dvema zadetkoma prispeval levji delež k zmagi Manchester Uniteda, ki se je z novimi tremi točkami na prvenstveni lestvici povzpel na 8. mesto. Foto: Reuters
Tom Cleverley
Tom Cleverley je takole dosegel tretji zadetek rdečih vragov na Villa Parku. Foto: Reuters

Urugvajec je sodeloval pri vseh zadetkih Liverpola, bodisi kot strelec bodisi kot podajalec. Svojo bero prvenstvenih zadetkov v letošnji sezoni je povišal na 17, s čimer je še povečal prednost pred najbližjim zasledovalcem Sergiom Aguerom, ki jih je zbral 13. Z zmago so se Liverpoolčani znova dvignili na drugo mesto prvenstvene lestvice in za vodilnim Arsenalom zaostajajo le za dve točki.

V nedeljo sta se odigrali še dve tekmi: v Norwichu sta se tamkajšnji City in Swansea razšla brez zmagovalca (1:1), Manchester United pa je brez večjih težav na Villa Parku odpravil Aston Villo.

Suarez hladnokrvno premagal Llorisa
Liverpoolčani so tekmo na White Hart Lanu začeli bliskovito, zavladali so na sredini igrišča in gostitelje potisnili pred njihov kazenski prostor. Še posebej dejaven je bil Suarez, ki je prvič zapretil z roba kazenskega prostora, nato pa je v 18. minuti dosegel že 16. zadetek v letošnji sezoni Premier lige. S podajo je v kazenskem prostoru našel Jordana Hendersona, ta je vtekajočemu Urugvajcu vrnil uslugo, tako da se je 26-letnik znašel iz oči v oči z vratarjem Hugom Llorisom in ga s hladnokrvnim strelom v malo mrežico tudi premagal.

Liverpool boljši, zadel še Henderson
Rdeči so bili precej boljši nasprotnik, v 28. minuti je Philippe Coutinho z roba kazenskega prostora zatresel prečko, hip zatem je projektil Glena Johnsona za las odfrčal mimo leve vratarjeve vratnice. Po dobre pol ure igre si je Lloris na robu kazenskega prostora privoščil veliko napako, Suarez je stekel proti praznim vratom, a na veliko olajšanje domačih navijačev ni uspel podvojiti vodstva svojega moštva. Je pa to v končnici prvega polčasa uspelo Hendersonu, ki je po seriji nevarnih strelov izkoristil zmedo v domači obrambi in z volejem žogo ob levi vratarjevi vratnici poslal v mrežo. V 43. minuti je Roberto Soldado z leve strani zadel gol, a je bil ta zaradi prekrška nad vratarjem Simonom Mignoletom razveljavljen.

'Ostrogam' popustili živci, Paulinho izključen
V drugem polčasu, ko se je nad Londonom odprlo nebo, se je prevlada Liverpoola nadaljevala. Že v 49. minuti so gostje vnovič zatresli vratnico, potem ko je Raheem Sterling pred vrata poslal nevaren predložek. Gostitelji so se v nadaljevanju pobrali, začeli so plesti mrežo okoli kazenskega prostora Liverpoola, a so nato v 62. minuti doživeli nov udarec, ko si je zaradi grobega prekrška nad Suarezom predčasno pot pod prhe prislužil Paulinho.

Rdeči prerešetali Llorisovo mrežo
Upe po ugodnem izidu gostiteljev je v 75. minuti dokončno razblinil mladi branilec Jon Flanagan, ki je s strelom pod prečko povišal na 0:3, Lloris je moral po žogo v svojo mrežo še četrtič v 84. minuti, ko ga je po natančni globinski podaji Luisa Alberta z mojstrskim lobom še drugič na tekmi premagal Suarez. Izjemni Urugvajec je sodeloval pri vseh zadetkih Liverpoola, tudi pri golu Sterlinga, ki je za 'petardo' poskrbel v 89. minuti. Tekma se je končala ob glasnem prepevanju klubske himne Liverpoolovih navijačev. To je bil Tottenhamov najhujši prvenstveni poraz na WHL-ju po decembru 1997, ko ga je s 6:1 odpravil Chelsea.

Mlada rdeča vraga prinesla zmago
Nogometaši Manchester Uniteda so z zmago na Villa Parku proti Aston Villi (0:3) prekinili niz brez zmage, ki je trajal štiri tekme. Tokrat so bili občutno boljši od nasprotnika iz Birminghama, že v 15. minuti je za vodstvo zadel Danny Welbeck. Mladi angleški napadalec je žogo z volejem pospravil v mrežo, potem ko je Adnan Januzaj zatresel vratnico. Vodstvo rdečih vragov je podvojil le tri minute pozneje, ko je zadel po natančnem predložku Antonia Valencie. Končnih 0:3 je v sedmi minuti nadaljevanja po krasni podaji Wayna Rooneyja postavil 24-letni Tom Cleverley.

United je s sedmo zmago v sezoni na prvenstveni lestvici napredoval na 8. mesto, za vodilnim Arsenalom, ki je v 16 krogih Premier lige zbral 35 točk, zaostaja za deset točk.