Harry Maguire je v zadnji akciji na tekmi priigral veliko točko za Leicester. Foto: Reuters
Juan Mata je blestel na stadionu King Power, a to ni bilo dovolj za zmago Manchester Uniteda. Foto: Reuters
Sergio Agüero je bil neustavljiv na stadionu Etihad. Foto: Reuters
Trener Chelseaja Antonio Conte je bil zelo razočaran po koncu tekme na Goodison Parku. Foto: Reuters
Harry Kane je dosegel hat-trick na Turf Mooru. Foto: Reuters

Jose Mourinho bo skušal čimprej pozabiti ta teden. Njegovi izbranci so v sredo senzacionalno izpadli iz ligaškega pokala, v 93. minuti je do zmage prišel Bristol City. Tudi v 19. krogu angleškega prvenstva so zadetek prejeli v zadnji akciji na srečanju.

Leicester je povedel v 27. minuti, ko je po lepi podaji Riyada Mahreza zadel Jamie Vardy. Odlična napadalca sta iznajdljivo zaključila protinapad. Pet minut pred odmorom je izenačil Juan Mata z natančnim diagonalnim strelom. Španec je bil zelo razigran, s prostega strela je poskrbel tudi za vodstvo gostov. Po uri igre je z levico velemojstrsko zavtinčil žogo prek živega zidu in vratar Kasper Schmeichel je bil prekratek.

Gostitelji so zadnje četrt ure odigrali le z deseterico. Daniel Amartey, ki je vstopil v 57. minuti, je prejel dva rumena kartona v štirih minutah. Jesse Lingard je v 72. minuti že prigral Schmeichla, a ni zadel prazne mreže, žoga se je odbila od vratnice. V 80. minuti se je Marcus Rashford znašel sam pred Schmeichlom, ki je sijajno posredoval. Kazen je prišla kmalu. V zadnji minuti sodnikovega dodatka je Marc Albrighton z leve strani poslal predložek pred vrata, kjer je branilec Harry Maguire v slogu najboljšega napadalca z desno nogo matiral Davida de Geo.
Neverjetna serija Cityja se nadaljuje
Izbranci Pepa Guardiole so dosegli že 17. zaporedno zmago v Premier ligi. V celotnem prvem delu sezone so oddali le dve točki, 21. avgusta so remizirali z Evertonom (1:1). Bournemouth je zdržal do 27. minute, ko je po podaji Fernandinha z glavo zadel Sergio Agüero. Argentinec je v 53. minuti podal do Raheema Sterlinga, ki je povišal na 2:0. Razigrani Agüero je v 79. minuti z glavo unovčil podajo Bernarda Silve. Končni izid je postavil rezervist Danilo s strelom ob bližnji vratnici po podaji Sterlinga.

Chelsea le do točke na Goodison Parku
Na uvodni sobotni tekmi je imel Chelsea veliko premoč na Goodison Parku, a je Everton uspel priti do remija brez golov. Gostje niso kronali velike premoči (streli 5:25, v okvir vrat 0:5, koti 2:7, posest 32:68 %). Junak je bil Phil Jagileka, ki je v 11. minuti dvakrat rešil pred golovo črto, ko je bilo vratar Jordan Pickford je že premegan. Tiemoue Bakayoko in Willian nista uspela zadeti. V drugem polčasu so postavili pravi "bunker", lahko pa bi si zabili avtogol četrt ure pred koncem. Victor Moses je poslal predložek pred vrata, rezervist Ashley Williams pa je stresel prečko.