Lionel Messi in Luis Suarez sta se v sredo zvečer na tekmi proti Almerii vpisala med strelce. Foto: Reuters
Lionel Messi
Messi je v 33. minuti zadel 33. gol v sezoni. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je postal tretji nogometaš Reala, ki je dosegel 300 golov. Za to je potreboval le 288 tekem. Raul jih ima v statistiki 323 (na 741 tekmah), Alfredo Di Stefano pa 307 (na 396 tekmah). Foto: Reuters
James Rodriguez
James Rodriguez je končni izid postavil v 74. minuti. Foto: Reuters

Katalonci so pred svojimi navijači dosegli že 24. prvenstveno zmago v sezoni, pot do nje je po dobre pol ure igre začel tlakovati Lionel Messi, nove tri točke pa sta v nadaljevanju potrdila Luis Suarez in Marc Bartra.

Po sredinem remiju Deportiva na domačem igrišču proti Cordobi se je predsednik kluba Tino Fernandez odločil, da bo zamenjal trenerja Victorja Fernandeza.

Messi s krasnim strelom zadel za 1:0
Katalonci so bili v prvi polovici prvega polčasa podjetnejši, ves čas so pritiskali na vrata gostujoče ekipe, a nikakor niso našli poti mimo dobro postavljene obrambe. Ta je vsakič znova z blokom ali pomembnim štartom v zadnjem trenutku ustavila napade Lionela Messija in druščine. Pravzaprav so si prvo resnejšo priložnost pripravili gostje, ki so v 15. minuti zapretili prek Wellingtona Silve. Ta je nevarno sprožil po lepi akciji Thievyja Bifoume, a je ostalo pri začetnih 0:0. Izid se je vendarle spremenil po dobre pol ure igre, ko se je med strelce vpisal Messi. Argentinec je s krasnim strelom z roba kazenskega prostora matiral nemočnega vratarja Almerie Juliana. Do odmora so gostje večkrat krenili proti vratom Claudia Brava, vendar brez pretiranega uspeha.

Suarez in Bartra dokončala delo
Gostitelji so v drugem polčasu potrebovali deset minut, da so vodstvo podvojili, mrežo pa je zatresel Luis Suarez. Spretni Urugvajec, ki je pred začetkom letošnje sezone na Camp Nou prestopil iz Liverpoola, je žogo dobil na desni strani, si ob Joseju Manuelu Casadu priigral prostor in z diagonalnim strelom žogo poslal pod prečko v daljši vratarjev kot za 2:0. Julian se je sicer dotaknil žoge, a mu ni uspelo preprečiti njenega leta v mrežo. Vsi upi gostujoče ekipe po morebitnem ugodnem izidu na Camp Nouu so se razblinili 15 minut pred iztekom rednega dela srečanja, ko je v polno zadel še Marc Bartra, ki je z zadel z glavo bo Xavijevem predložku iz kota. V 80. minuti je Messi zadel še drugič, a je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Je pa v sodnikovem dodatku še drugi zadetek na tekmi s strelom v prazno mrežo uspelo doseči Suarezu za končnih 4:0.
Madridčani v 2. polčasu prestavili v višjo prestavo
Real je odpor Raya Vallecana lomil do 68. minute, ko je po sijajnem prodoru Danija Carvajala po desni strani in podaji pred vrata Ronaldo z glavo dosegel svoj 300. zadetek v dresu kraljevega kluba. Šest minut pozneje je končni izid z roba kazenskega prostora postavil James Rodriguez, ki je po podaji Ronalda natančno meril tik ob desni vratnici. Madridčani za vodilno Barcelono še naprej zaostajajo štiri točke.
Ronaldo in James sta imela na dvoboju madridskih sosedov že v prvem polčasu vsak po eno priložnost, zadetek Garetha Balea pa je bil razveljavljen zaradi nedovoljenega položaja. Do odmora je imel Rayo več kot 60 odstotkov časa žogo v svojih nogah, Iker Casillas pa se je moral izkazati po dveh strelih Alberta Buena. V drugem polčasu so gostje prestavili v višjo prestavo, si priigrali nekaj priložnosti in naposled le zadeli. Na naslednji tekmi proti Eibarju bodo zaradi kartonov manjkali Ronaldo, James in Toni Kroos.