Robert Lewandowski je najboljši strelec Bundeslige s 23 zadetki. Celotna ekipa Hamburga jih je dosegla le 18. Foto: Reuters
Franck Ribery je ujel pravo formo pred odločilnimi tekmami v Ligi prvakov. Foto: Reuters
Bernd Hollerbach je dežurni gasilec v Hamburgu. "Dinozavri Bundeslige" so brez zmage že 13 tekem zapored. Foto: Reuters

Znamenita ura na Volksparkstadionu se bo 12. maja zelo verjetno ustavila. HSV zaostaja sedem točk za Wolfsburgom in Mainzem, do konca pa je še osem tekem. V Münchnu so izbranci Bernda Hollerbacha doživeli nov polom, na zadnjih osmih gostovanjih na Allianz Areni so prejeli neverjetnih 50 golov, dosegli pa le tri (v zadnjih sedmih sezonah so izgubili z 0:8, 0:5, 0:8, 1:3, 2:9, 0:5 in 0:6).

Po 20 minutah že 3:0
Jupp Heynckes je štiri dni pred povratno tekmo Lige prvakov v Carigradu proti Bešiktašu na igrišče poslal udarno enajsterico, ki je že od prve minute stisnila goste pred njihova vrata. V 8. minuti je skušal kapetan Hamburga Gotoku Sakai izbiti žogo pred Arjenom Robbnom, vendar jo je poslal naravnost do Francka Riberyja, ki je prišel sam pred vratarja Christiana Mathenio in ga zlahka ukanil.

V 12. minuti je Joshua Kimmich, ki je v petek podaljšal pogodbo do leta 2023, z desne strani poslal predložek pred vrata, kjer je Robert Lewandowski z glavo povišal na 2:0. Poljak je bil natančen še sedem minut zatem po lepi podaji Davida Alabe. Po 20 minutah je bilo srečanje odločeno.

Lewandowski v drugem poskusu zadel z 11-m
Bavarci so bili motivirani tudi v drugem polčasu. V 55. minuti je branilec Rick van Drongelen slabo posredoval in žoga se je odbila do Robbna, ki jo je z levico poslal žogo v mrežo za 4:0. Devet minut pred koncem je razigrani Ribery preigral kar tri branilce gostov in z desno nogo ukanil še Mathenio.

Pet minut pred koncem je branilec Kyriakos Papadopoulos podrl Thiaga v kazenskem prostoru, Lewandowski je z bele točke streljal prek vrat. Najboljši strelec Bundeslige je uspešno opravil popravni izpit v zadnji minuti, ko je zadel z enajstih metrov, potem ko je Filip Kostić pokosil Kimmicha.
Izjemen prodor Caligiurija za novo zmago Schalkeja
Na drugem mestu je Schalke, ki nadaljuje odlične predstave v spomladanskem delu. Izbranci mladega trenerja Domenica Tedesca so v petek zvečer odnesli vse tri točke iz Mainza (0:1). Odločilni zadetek je v 55. minuti po izjemnem prodoru dosegel Daniel Caligiuri. S polovice igrišča je v polnem šprintu preigraval in z 18 metrov z desno nogo poslal žogo tik ob vratnici v mrežo.