Vanoli izključen že na prvi tekmi
1. maj 2016 ob 15:31,
zadnji poseg: 1. maj 2016 ob 18:48
Koper - MMC RTV SLO

Nogometaši Olimpije so po preobratu v drugem polčasu z 2:1 slavili v Kopru in imajo pred sobotnim velikim obračunom v Stožicah tri točke prednosti pred Mariborom.

V zelo dinamičnem obračunu je Koprčane v 36. minuti z glavo v vodstvo popeljal Jaka Štromajer. Na začetku drugega dela je z drugim golom v dresu Olimpije izenačil Julius Wobay, 15 minut pozneje pa je za velike tri točke v boju za prvaka zadel Denis Klinar. Pri obeh zadetkih je bil podajalec Miroslav Radović.

Vanoli izključen; ga na derbiju ne bo?
Rodolfo Vanoli
je tako trenersko službo pri Olimpiji začel z zmago, ki pa je ni proslavil na klopi, saj mu je sodnik v 91. minuti pokazal rdeči karton. Italijan se je po tekmi javno opravičil in upa, da ga disciplinski sodnik ne bo kaznoval, saj bi to pomenilo, da bi moral biti na tekmi z Mariborom na tribunah. Vanoli, ki je proti klopi vrgel plastenko, je povedal, da se je razburil zaradi napake svojega igralca.

Številne priložnosti v prvem polčasu
Primorci so si v prvem polčasu ustvarili več priložnosti, čeprav je bila posest žoge krepko na strani gostov. Proti golu Nejca Vidmarja so sprožili devet strelov, dva več od Olimpije. Kljub številnim priložnostim na obeh straneh se je mreža v prvih 45 minutah zatresla le enkrat.

V 5. minuti je lepo prodrl Ruben Belima, podal povratno žogo do Štromajerja, ki pa je streljal zelo slabo iz ugodnega položaja. V 12. minuti je ponovno podal z desne strani Belima, odlično je iz voleja s 16 metrov poskusil Fabian Lokaj, z obrambo pa se je izkazal vratar Olimpije Nejc Vidmar. Sredi polčasa so gostje povsem prevzeli pobudo in sledil je odličen poizkus vezista Roka Kronavetra z več kot dvajsetih metrov, a je odlično posredoval domači vratar Vjekoslav Tomić, ki je žogo izbil v kot.

Drugi gol, odkar je prišel v Olimpijo, je Vidmar prejel ob prekinitvi. Žogo po prostem strelu je Datković podaljšal pred vrata, kjer je bil povsem osamljen Štromajer, ki mu ni bilo težko premagati ljubljanskega vratarja.

V 41. minuti je Rok Kronaveter po prostem strelu lepo podal v kazenski prostor Koprčanov, kjer pa je veliko priložnost po strelu z glavo zapravil Arif Zarifović.

20 ljubljanskih minut prelomilo tekmo
Koper je v uvodnih minutah drugega polčasa zapravil dve lepi priložnosti za povišanje izida. Najprej je po prodoru in podaji Andrejašiča prek gola streljal Lokaj, dve minuti pozneje pa je bil nenatančen Andrejašič. Naslednjih 20 minut je bilo povsem v znamenju Olimpije, ki je z agresivno igro nadigrala nasprotnika.

Ljubljančani so izenačili v 54. minuti. Po globinski podaji Radovića je žoga prišla do Wobeya, ki je sprožil nizek diagonalni strel z roba kazenskega prostora in matiral Tomića. Odločitev je padla v 68. minuti. Spet je izjemno podal igralec tekme Radović, Klinar je stekel v prazen prostor in žogo s prvim dotikom poslal med nogama Tomića.

Koper je v nadaljevanju spet zaigral podjetneje, a je bila ljubljanska obramba vselej na mestu. V 74. minuti je Andrejašič izpeljal izvrstno akcijo, podal, Štromajerjev strel z glavo pa so Olimpijini branilci izbili z golove črte. Domači so imeli veliko priložnost v 79. minuti, ko je Zlatan Muslimović podal do Belime, njegov strel pa je zaustavil Vidmar.

Ob koncu bi lahko za prepričljivejšo zmago poskrbel Radović, vendar se je izkazal Tomić.

Štiri kroge pred koncem v prednosti Olimpija
Do konca prvenstva so še štirje krogi. Olimpija ima pred sobotnim dvobojem z Mariborom ob 20.15 tri točke naskoka in prednost v medsebojnih srečanjih. Ljubljančani bodo do konca prvenstva igrali še s Celjem in Rudarjem v gosteh ter s Krko doma. Maribor se bo pomeril še z Rudarjem in Gorico doma ter s Krko v gosteh.