Jefferson Montero
Jefferson Montero je bil tokratni ekvadorski junak v Quitu. Foto: EPA
Oscar
Oscar je takole postavil končni izid na tekmi v Seulu. Foto: Reuters

Kolumbijce je, tako kot po navadi, tudi tokrat rešil njihov prvi zvezdnik Falcao, ki je v 75. in 84. minuti dosegel dva gola iz enajstmetrovke in poravnal izid. Gostje so v Barranquilli ob polčasu vodili že z 0:3, dva gola je dosegel Barcelonin napadalec Alexis Sanchez. Kolumbija je nazadnje na SP-ju nastopila leta 1998.

Tudi Ekvador na pragu SP-ja
Velik korak proti Braziliji je z zmago proti Urugvaju naredil z 1:0 Ekvador. Odločilni gol je po pol ure igre dosegel Jefferson Montero. Brazilski nogometaši so s po enim zadetkom v vsakem polčasu rutinsko slavili na prijateljski tekmi v Seulu proti Južni Koreji (0:2). Strelca Neymar in Oscar.

Brazilci oblegali korejski gol
Gostitelji prihodnjega svetovnega prvenstva so z močno enajsterico ves čas prevladovali v obračunu. Jo, Neymar in Hulk so povzročali gostiteljem ogromno težav v obrambi, Dante in David Luiz sta nadzorovala domače napadalce. Prvi je do priložnosti v 14. minuti prišel Hulk, ko ga je v priložnost s podajo s hitrim dotikom poslal Jo, a se je izkazal domači vratar Sung Rjong Jung.

Zdaj v Pekingu proti Zambiji
Neymar je tudi tokrat dobil nekaj močnih udarcev, a se zadnji smejal, ko je tik pred odmorom v 44. minuti s prostega strela žogo poslal čez domači živi zid in v mrežo. Delo je v drugem polčasu kmalu po vrnitvi na zelenico dokončal Oscar. Vezist Chelseaja je s pridom izkoristil sijajno podajo Paulinha v 49. minuti in rutinsko zaključil gostujoči napad. Do konca tekme gostitelji niso resneje zagrozili. Brazilce zdaj prihodnja prijateljska tekma čaka v Pekingu proti Zambiji 15. oktobra.