Arsene Wenger je doživel nov grenak poraz, Sam Allardyce (desno) pa se veseli z navijači. Foto: Reuters
Olivier Giroud in Mesut Özil
Olivier Giroud in Mesut Özil sta bila zelo razočarana po koncu tekme. Foto: Reuters
Navijači Arsenala imajo dovolj slabih izidov. Foto: Reuters
Luka Milivojević
Luka Milivojević se je veselil prvega gola v angleškem prvenstvu. Foto: Reuters

Navijači topničarjev so znova izobesili plakate, ki pozivajo trenerja Arsena Wengerja k odstopu. Francoz, ki je na klopi vse od 1. oktobra 1996, se je v vseh 20 sezonah uspel prebiti med najboljšo četverico v angleškem prvenstvu. Arsenal je trenutno na skromnem šestem mestu in nima veliko možnosti za preboj na četrto mesto, ki še vodi v kvalifikacije za Ligo prvakov.

Gostitelji, ki se borijo za obstanek med elito, so povedli v 17. minuti, ko je Andros Townsend zadel s petih metrov po podaji Wilfrieda Zahaja z desne strani. Topničarji so imeli terensko premoč, vendar niso resneje ogrozili vrat.

Evrogol Cabayeja za 2:0
Christian Benteke je v 51. minuti zatresel mrežo z bližine, a je bil v prepovedanem položaju. V 63. minuti je Yohan Cabaye z izjemnim strelom s 15 metrov poslal žogo prek nemočnega vratarja Damiana Martienza v malo mrežico. Znova je lepo podal razigrani Zaha. Končni izid je pet minut zatem postavil srbski vezist Luka Milivojević z bele točke, potem ko je Martinez zapustil vrata in podrl Townsenda.

Allardyce preporodil ekipo
Sam Allardyce je pravi mojster v boju za obstanek v ligi. Crystal Palace, ki je pred devetimi dnevi šokiral Chelsea na Stamford Bridgeu (1:2), je na 16. mestu s 34 točkami in ima šest točk naskoka pred Swanseajem.

Arsenal je imel kar 72 odstotkov igralnega časa žogo v svoji posesti, a je le trikrat sprožil na vrata Wayna Hennesseyja.