Cristiano Ronaldo je v 53. minuti zapustil zelenico v Almerii. Foto: EPA
Karim Benzema
Karim Benzema je takoj po zadetku zapustil igro. Foto: EPA
Gareth Bale
Gareth Bale se je v kazenskem prostoru odlično znašel in povišal na 3:0. Foto: EPA
Andres Iniesta
Andres Iniesta, ki je bil tokrat kapetan Barcelone, je s prvim golom v tej sezoni povedel španske prvake v vodstvo. Foto: Reuters
Cesc Fabregas, Pedro Rodriguez
Cesc Fabregas je bil zelo razigran. Priigral je prvo enajstmetrovko, uspešno izvedel drugo in še podal Pedru za 4:0. Foto: Reuters
Lionel Messi
Navijačem na Camp Nouu je Lionel Messi, ki zaradi poškodbe najverjetneje letos ne bo več igral, pokazal "zlati čevelj" za najboljšega strelca v Evropi v prejšnji sezoni. Foto: EPA

Kljub visoki zmagi pa je privržencem kraljevega kluba med tekmo zastal dih. Cristiano Ronaldo je v 53. minuti v bolečinah zapustil zelenico Mediterraneosa. Poškodoval se je po prodoru po levem krilu, ko je z levico poslal predložek pred vrata, takoj zatem pa je proti klopi Reala nakazal, da potrebuje menjavo. Po prvih informacijah pa si lahko v Madridu oddahnejo, saj naj bi Portugalec, ki je letos v izvrstni formi, dobil lažji udarec in ob odhodu s stadiona ni potreboval pomoči.

Ronaldo, ki je pretekli teden blestel v dodatnih kvalifikacijah za svetovno prvenstvo, je sicer nadaljeval strelski niz. Portugalski superzvezdnik je že v tretji minuti poskrbel za vodstvo Reala. Isco je lepo podal z desne, Ronaldo pa je v teku žogo preusmeril v mrežo. V drugem polčasu je v 61. minuti mojstrsko s približno 20 metrov na 2:0 povišal Karim Benzema, ki je takoj zatem mesto v konici gostujočega napada prepustil Alvaru Morati.

V osmih minutah je kraljevi klub še trikrat zatresel mrežo Andreasa Estebana. Najprej je po podaji Danija Carvajala v 72. minuti in veliki napaki Sebastiana Dubarbierja za 3:0 zadel Gareth Bale, tri minute pozneje je s sicer precej lahkotnim, a zelo natančnim strelom z roba kazenskega prostora zabil Isco, končni izid pa je po mojstrski podaji Casemira v protinapadu z lobom postavil Morata.

Tudi brez Messija Barca učinkovita
Barca, ki ima trenutno kar deset poškodovanih nogometašev, najbolj pa se poznajo odsotnosti Lionela Messija, Xavija, Danija Alvesa in Victorja Valdesa, je imela ves prvi polčas pobudo in veliko terensko premoč. V 20. minuti je Katalonce v vodstvo povedel Andres Iniesta, ki je natančno izvedel enajstmetrovko. Po prodoru v kazenskem prostoru je Cesca Fabregasa nepravilno zaustavil Dimitri Foulquier. Iniesta je dosegel prvi letošnji zadetek, izvrstni vezist Barcelone pa je tudi prvič v karieri izvajal najstrožjo kazen.

20 minut pozneje se je Iniesta, ki je bil tokrat kapetan Barce, pripravljal na strel, Fran Rico pa ga je podrl "s hrbta" in Antonio Mateu Lahoz je upravičeno še drugič pokazal na belo točko. Tokrat je kazen zanesljivo izvedel Fabregas, ki je zadel zgornji levi vratarjev kot. Cesc je prvič v dresu "blaugrane" izvajal enajstmetrovko. Najnevarneje je na gostujoči strani v prvem polčasu poskušal Piti. Žoga je po njegovem strelu zadela okvir vrat.

V 66. minuti so Andaluzijci ostali brez Manuela Iturre, ki si je po preigravanju Pedra Rodrigueza prislužil drugi rumeni karton. Šest minut pozneje je imel veliko priložnost Allan Nyom, a je streljal naravnost v Joseja Manuela Pinta, v hitrem protinapadu pa je na drugi strani Neymar našel Alexisa Sancheza, ki je povišal na 3:0. Pri Barci je v drugem polčasu za člansko ekipo prvič zaigral 17-letni Adama Traore, priložnost pa je dobil tudi Sergi Roberto. Mladi Katalonec je začel akcijo za zadnji zadetek, ko je nato po podaji Fabregasa mrežo zatresel Pedro.