Semafor na Anfieldu po koncu derbija 25. kroga Premier lige. Foto: Reuters
Nogometaši Liverpoola
Nogometaši Liverpoola so svojim navijačem pričarali enega najbolj enostranskih polčasov proti najboljšim ekipam v zgodovini Premier lige. Foto: Reuters
Martin Škrtel
Martin Škrtel je bil eden izmed junakov tekme, saj je že v uvodni minuti zatresel Arsenalovo mrežo, vodstvo pa je podvojil slabih deset minut pozneje, ko je zadel z glavo. Foto: Reuters
Daniel Sturridge
Daniel Sturridge je takole matiral nemočnega vratarja Wojciecha Szczesnyja. Foto: Reuters
Raheem Sterling
Komaj 19-letni Raheem Sterling je dosegel dva zadetka proti topničarjem. Po derbiju ga je menedžer Brendan Rodgers označil za najboljšega angleškega bočnega napadalca. Foto: Reuters
Eden Hazard
Nogometaši Chelseaja so izkoristili spodrsljaj Manchester Cityja v Norwichu (0:0) in se z domačo zmago nad Newcastle Unitedom (3:0) povzpeli na vrh Premier lige. Junak tekme je bil Eden Hazard (na fotografiji v sredini), ki je s 23 leti in 32 dnevi postal najmlajši nogometaš modrih, ki je vknjižil hat-trick v Premier ligi. Odlični Belgijec je prvi zadetek dosegel v 27. minuti, drugega pa po dobre pol ure igre, ko je izkoristil krasno Eto'ojevo podajo s peto v kazenskem prostoru. Tretji gol je zadel v 63. minuti, ko je uspešno izvedel strel z bele točke. Londončani imajo na vrhu Premier lige točko naskoka pred Arsenalom in dve točki prednosti pred Manchester Cityjem. Liverpool ima na četrtem mestu šest točk zaostanka. Foto: Reuters
Norwich City
Norwich City je doma zaustavil vse nalete Manchester Cityja, ki se je moral zadovoljiti s točko (0:0). Foto: Reuters
Nemanja Vidić
Nemanja Vidić nemočno pogleduje proti soigralcem, igralci Fulhama Darren Bent, John Arne Riise in Kieran Richardson pa se veselijo velike točke na Old Traffordu. Foto: EPA

Varovanci Brendana Rodgersa so bili gospodarji na sredini igrišča, v prvih 20 minutah so topničarjem zabili kar štiri zadetke in so brez težav nadzirali potek tekme. Londončani so bili povsem nebogljeni, nikakor jim ni uspelo sestaviti resnejše akcije za zadetek, na odmor bi lahko odšli s še višjim zaostankom.
Škrtel poskrbel za dvojno vodstvo
Že ob izteku uvodne minute tekme se je izid na semaforju prvič spremenil. Po predložku kapetana Stevna Gerrarda je v polno iz neposredne bližine s kolenom zadel branilec Martin Škrtel. Slovak se je izkazal tudi v 10. minuti, ko je s krasnim diagonalnim strelom z glavo po predložku iz kota vratarja Wojciecha Szczesnyja matiral za 2:0. Štiri minute pozneje je Luis Suarez z roba kazenskega prostora sprožil z volejem in zatresel desno vratarjevo vratnico, odbite žoge pa v mrežo ni uspel pospraviti presenečeni Kolo Toure.
Do 20. minute že prednost 4 golov
Napadi gostiteljev niso pojenjali in hitro so povedli s 3:0. Mesut Özil je izgubil žogo na sredini igrišča, v napad je po desni strani krenil Suarez in podal pred vrata, kjer je iz neposredne bližine zadel Raheem Sterling. Še pred iztekom 20. minute so navijači 5-kratnih evropskih prvakov že četrtič padli v delirij, ko se je po natančni globinski podaji Philippeja Coutinha iz oči v oči s Szczesnyjem znašel Daniel Sturridge in hladnokrvno zadel za 4:0.
"Petarda" odjeknila v 52. minuti
V nadaljevanju so se topničarji pobrali po katastrofalno odigranem prvem polčasu, nekajkrat so pritisnili na vrata Simona Mignoleta, a so rdeči zdržali in v 52. minuti prednost še povečali. V protinapad je stekel Sterling, ki je najprej izsilil obrambo poljskega vratarja, nato pa je vendarle dosegel svoj drugi zadetek na tekmi. Liverpoolčani so se po visokem vodstvu sprostili, Arsenalu so dovolili nekoliko več prostora v vezni liniji, v 69. minuti je po Gerrardovem prekršku v kazenskem prostoru z bele točke na veliko veselje gostujočih navijačev zadel nekdanji vezist Evertona Mikel Arteta.

Do konca srečanja se izid kljub nekaterim lepim priložnostim na obeh straneh ni več spremenil, Rodgers je ob visokem vodstvu privoščil počitek Sturridgeu, Gerrardu in Suarezu, po treh minutah sodnikovega dodatka so Liverpoolčani vknjižili še 15. zmago v sezoni. Z zmago so se rdeči Arsenalu na prvenstveni lestvici približali na pet točk. Topničarji imajo sicer naslednjo nedeljo priložnost za maščevanje, ko se bosta ekipi na Emiratesu udarili še v FA-pokalu.

Bent v 94. minuti zadel za "glavobol" Uniteda
Manchester United tudi tokrat ne more biti zadovoljen z izkupičkom, saj je doma le remiziral proti zadnjeuvrščenemu Fulhamu (2:2). Gostje so povedli v 19. minuti, ko je zadel Steve Sidwell. "Rdeči vragi" so nato neuspešno napadali vse do 79. minute, ko je najprej izenačil Robin van Persie, malo kasneje pa je Michael Carrick poskrbel še za vodstvo domačih. Ko je že kazalo, da bodo tri točke ostale na Old Traffordu, je v sodnikovem podaljšku Darren Bent z glavo poslal žogo v mrežo za daljšo vratnico.