Santi Cazorla in Olivier Giroud sta na Etihadu matirala vratarja Manchester Cityja, Joeja Harta. Foto: Reuters
Vincent Kompany
Prelomni trenutek na tekmi, ko je glavni sodnik Mike Dean pokazal na belo točko po domnevnem prekršku Vincenta Kompanyja nad Nachom Monrealom. Foto: Reuters
Santi Cazorla
Joe Hart je uganil smer, a je bil strel Santija Cazorle z bele točke premočan. Foto: Reuters
Olivier Giroud
Takole je Olivier Giroud podvojil vodstvo Arsenala. Foto: Reuters
Nogometaši Arsenala
Nogometaši Arsenala so svoje navijače razveselili s taktično dovršeno igro. Foto: Reuters
Andy Carroll
Veselje Andyja Carrolla z navijači na Upton Parku po odločilnem zadetku. Foto: Reuters

Aktualni prvaki bi morali tekmo nujno dobiti, če so želeli ohraniti stik z vodilnim Chelseajem, ki se je v soboto znesel nad Swanseajem (5:0), a jim je na Etihadu spodletelo. Doma so z dvema zadetkoma razlike izgubili prvič po 82 prvenstvenih tekmah. Nazadnje se jim je to pripetilo prav proti - Arsenalu.

Ta se je sicer z zmago znova na točko približal četrtemu mestu, ki še vodi v Ligo prvakov.

Cazorla edini strelec v prvem polčasu
Tekmo sta obe ekipi začeli solidno, takoj sta pokazali željo po zadetku, gostitelji so uživali večjo
posest nad žogo, a jim nikakor ni uspelo najti poti mimo dobro postavljene in organizirane obrambe topničarjev. Manjkal jim je predvsem Yaya Toure, ki se trenutno mudi v Ekvatorialni Gvineji, kjer poteka afriški Pokal narodov. Londončani so preživeli začetni pritisk nasprotnika, v 24. minuti jim je Nacho Monreal ob Vincentu Kompanyju priigral tudi strel z bele točke, ki ga je uspešno izvedel Santi Cazorla. Varovanci Arsena Wengerja so v prvem polčasu igrali zelo zrelo, organizirano in uspešno so se branili, odbili so v se napade sinjemodrih, suvereni so bili predvsem v skok-igri.

V končnici prvega polčasa je ekipa Manuela Pellegrinija pritisnila še zadnjič pred odmorom, napadala je predvsem po straneh, v izdihljajih polčasa se je s pomembnim posredovanjem dvakrat izkazal Francis Coquelin.

Giroud izkoristil zaspanost domače obrambe
Sinjemodri so v drugem polčasu, pred začetkom katerega so namesto Jamesa Milnerja v igro poslali Stevana Jovetića, večkrat silovito pritisnili na gol Davida Ospine. Topničarji so se bolj ali manj le branili, njihovi napadi so bili redki, še najbolj so zapretili v 56. minuti, ko je po hitro izvedenem protinapadu Aaron Ramsey z leve strani sprožil prek gola. Po točno uri igre se je s podstavljeno nogo po nizki in ostri podaji z desne strani izkazal Laurent Koscielny in tako preprečil veselje Sergiu Agueru. Tri minute pozneje je v igro namesto Fernandinha vstopil Frank Lampard, a to gostiteljem ni kaj prida pomagalo, saj so se kmalu zatem znašli v še višjem zaostanku.

Po predložku s prostega strela se je pred Cityjevimi vrati najbolje znašel Olivier Giroud, ki je izkoristil zaspanost domače obrambe in hladnokrvno zadel za 0:2.

Cityju na koncu pošle moči
V končnici tekme so Cityju pošle moči. Jalovo so oblegali vrata nasprotnika, najlepšo priložnost je v 80. minuti s strelom mimo leve vratarjeve vratnice zapravil rezervist Jovetić. V zadnji minuti rednega dela srečanja bi lahko gostje povedli celo z 0:3, a je v zadnjem trenutku pred rezervistom Mathieujem Flaminijem, ki je v 84. minuti zamenjal Aarona Ramseyja, posredoval Kompany.

Gladka zmaga West Hama
Že zgodaj popoldne sta se v vzhodnem Londonu udarila West Ham United in Hull City. Slavili so Londončani, ki so 'tigre' odpravili s 3:0. Med strelce so se vpisali Andy Carroll, Morgan Amalfitano in Stewart Downing.