Nogometaši Tottenhama se z Old Trafforda vračajo s tremi velikimi točkami. Foto: EPA
Manchester United se je že v 2. minuti znašel v zaostanku, ko je mrežo zatresel Jan Vertonghen. Foto: EPA
Fernando Torres
Fernando Torres je igral zelo dobro in tudi zatresel mrežo Arsenala, čeprav ga je tesno pokrival Laurent Koscielny. Foto: EPA
Edin Džeko, Pablo Zabaleta, Mario Balotelli
Veselje nogometašev Manchester Cityja po odločilnem golu Edina Džeka. Foto: Reuters
Luis Suarez
Luis Suarez je bil izjemno razigran na gostovanju pri Norwichu. Foto: Reuters

Decembra leta 1989 je Tottenham zadnjič slavil na gostovanju pri Manchester Unitedu. Tedaj je za 1:0 zadel Gary Lineker. Rdeči vragi so doživeli prvi domači poraz v letu 2012.

Že v 2. minuti so gostje povedli. Jan Vertonghen je prodrl po levi in premešal obrambo Uniteda. Po strelu belgijskega branilca se je žoga od Jonnyja Evansa odbila v mrežo in presenetila Andersa Lindegaarda. V 31. minuti je Tottenham povišal vodstvo. Moussa Dembele je začel protinapad, podal Garethu Balu, ki je brez težav prehitel Ria Ferdinanda in žogo poslal v malo mrežico.

V treh minutah trije goli
Na začetku drugega polčasa je Alex Ferguson v napad poleg Robina van Persieja poslal Wayna Rooneyja, ki je šest minut po vstopu v igro z desne lepo podal pred vrata, kjer je bil najhitrejši Nani, ki je premagal Brada Friedla. Minuto pozneje je Tottenham povišal prednost. Clint Dempsey je odbito žogo po strelu Bala poslal za hrbet Lindegaarda. Takoj za tem se je United priključil na gol zaostanka. Po podaji van Persieja je mrežo zatresel Šindži Kagava.

Rdeči vragi so vse moči usmerili v napad, a jim bunkerja Spursov ni uspelo prebiti. Najbližje sta bila Rooney, ki je s prostega strela zadel vratnico, in Michael Carrick, ki je z glavo stresel prečko.

Dve napaki Koscielnyja odločili mestni derbi
V izenačenem dvoboju so evropski prvaki po treh letih ugnali topničarje v gosteh. Prvi zadetek je v 20. minuti spretno dosegel Fernando Torres, ki je izkoristil podajo Juana Mate s prostega strela povsem z desne. Španski napadalec se je pred vrati odlično znašel, čeprav ga je oviral Laurent Koscielny. Arsenal je vrnil še pred polčasom. Alex Oxlade-Chamberlain, ki je v 17. minuti zamenjal poškodovanega Abouja Diabyja, je podal, Gervinho se je obrnil in z dobrih desetih metrov z močnim strelom pod prečko vratarja Petra Čecha izenačil.

Odločilni zadetek je v 53. minuti dosegel Mata. Znova je španski reprezentančni vezist izvajal prosti strel. Podal je pred vrata, kjer je Koscielny stekel proti žogi, vendar je s tem le zmedel Vita Mannoneja in žoga je končala v desnem spodnjem kotu vratarja Arsenala. Mata je dosegel sedmi zadetek v Premier ligi in prvega zunaj Stamford Bridgea. Za evropske prvake, ki ostajajo na vrhu angleškega prvenstva, je igral tudi kapetan John Terry, katerega kazen bo začela veljati (če se nanjo ne bo pritožil) čez slabih 14 dni.

City osvojil Craven Cottage
Edin Džeko
je bil junak Manchester Cityja ob zmagi nad Fulhamom. Londonska zasedba je na Craven Cottagu povedla v osmi minuti, ko je po sporno dosojeni enajstmetrovki, prekršek nad Johnom Arnejem Riisejem je namreč Pablo Zabaleta napravil na robu kazenskega prostora, mrežo zatresel Mladen Petrić. Izid je še v prvem polčasu izenačil Sergio Aguero.

V drugem delu so aktualni angleški prvaki vse sile usmerili v napad. V igro je Roberto Mancini poslal Maria Balotellija in Džeko, prav bosenski napadalec pa se je v 86. minuti odlično znašel v kazenskem prostoru in premagala Marka Schwarzerja ter zagotovil Cityju izjemno pomembne tri točke, s katerimi sinjemodri ohranjajo stik z vrhom.

Ob prvi zmagi Liverpoola trije goli Suareza
Liverpool je po nesrečnem porazu v derbiju z velikim tekmecem Manchester Unitedom, ko so redsi prikazali dobro igro, a ostali praznih rok, le prišel do prve zmage v državnem prvenstvu letos. S 5:2 so varovanci Brendana Rodgersa zmagali na gostovanju na Carrow Roadu. Za Norwich sta zadela Steve Morison in Grant Holt, ki je bil uspešen, ko je bila tekma že dokončno odločena.

Blestel je Luis Suarez. Urugvajski napadalec v rdečem dresu je zabil hat-trick. Dva gola je dosegel že v prvem polčasu, ki so ga gostje dobili z 2:0. Takoj po odmoru je prednost povišal Nuri Sahin, nato je bil znova uspešen Suarez, v 68. minuti pa je gostujoči kapetan Steven Gerrard dosegel še peti gol za Liverpool.