Zmagi Domžal in Aluminija
21. oktober 2017 ob 12:50,
zadnji poseg: 22. oktober 2017 ob 19:38
Celje - MMC RTV SLO

Nogometaši Maribora so v zadnji sobotni tekmi 13. kroga državnega prvenstva z 1:0 premagali Ankaran Hrvatine. Edini strelec v Ljudskem vrtu je bil Jasmin Mešanović v 40. minuti.

Potem ko so vijoličasti sredi tedna doživeli hud poraz proti Liverpoolu (0:7) v Ligi prvakov, je bila primorska zasedba pravšnji nasprotnik, da si Mariborčani vsaj malo "zaližejo rane". A za poln izkupiček so se morali varovanci Darka Milaniča precej potruditi.

Vršič odvzel žogo, Mešanović zadel
Vijoličasti so pričakovano hitro prevzeli pobudo, vendar si kljub premoči niso priigrali večjih priložnosti. Ankarančani so se namreč zelo pogumno in pametno branili. Tako je bilo vse do 40. minute, ko je Dare Vršič odvzel žogo Emirju Burkiću kakšnih 20 metrov stran od gostujočih vrat, nato potegnil naprej, podal na desno stran do vtekajočega Jasmina Mešanovića, ki je s strelom po tleh matiral Primoža Bužana. Statistika prvega polčasa: posest žoge 68:32, streli v okvir vrat 6:0.

Bohar stresel vratnico
Premoč Maribora se je nadaljevala tudi v drugem delu, a jim disciplinirani gostje niso dopustili večjih priložnosti. V 77. minuti je Damjan Bohar stresel vratnico. Jalovi napadi domačih so sprovocirali tudi nekaj žvižgov s tribun. Drugega zadetka ni bilo, kljub temu pa se je za Maribor po turbulentnem tednu končalo dobro. Statistika: posest žoge 65:35, streli 15:7, v okvir vrat 9:0.

Domžalčani dobili derbi v Novi Gorici
Popoldne so Domžalčani v derbiju 13. kroga s 3:1 premagali Gorico in se vsaj za en dan zavihteli na tretje mesto prvenstvene lestvice. V Novi Gorici so domači povedli že v 6. minuti, ko se je Kyrian Nwabueze najprej otresel Zenija Husmanija, nato pa z močnim strelom s približno 20 metrov za desno vratnico matiral Dejana Milića. Domžale so izenačile v 37. minuti. Jure Balkovec je s prostega strela poslal predložek v kazenski prostor, kjer je najvišje skočil Marko Alvir in z glavo ukanil Grego Sorčana. Polčas se je tako končal z 1:1.

V drugem delu je sledil popoln preobrat gostov. Najprej je v 55. minuti po novi podaji Balkovca z glavo zadel Senijad Ibričić, nato pa je bil z glavo še enkrat uspešen Alvir, ki je v 69. minuti žogo po podaji Ibričiča podaljšal v levi spodnji kot nemočnega Sorčana. Ta se je tik pred zadetkom izkazal z dvema obrambama po strelu Vetriha. Zanimivo je, da so domači vse tri zadetke prejeli na enak oziroma podoben način - z glavo po podaji z leve strani.

Aluminij do zmage v 93. minuti
V prvi tekmi dneva je Aluminij z zmago v Celju prekinili niz treh zaporednih porazov. Kidričani so na dozdajšnjih štirih gostovanjih v Celju osvojili le točko. Tokrat pa sta Matic Vrbanec in Anton Rogina poskrbela za preobrat in prvo zmago Aluminija po sedmem krogu. Od takrat pa na svojo zmago čakajo Celjani, ki so drugič zapored izgubili in pod vodstvom Dušana Kosića v ligi še niso zmagali. V 22. minuti so Celjani povedli. Četrti zadetek v sezoni je zabil Filip Dangubić, ki je zadel po izvrstni podaji Luke Žinka. Dangubić je imel sedem minut pozneje še eno lepo priložnost, ko je preigral Sanina Mimunovića, vendar pa je žogo poslal mimo vrat. Tri minute zatem se je gostujoča mreža znova zatresla. Elvedin Džinić je streljal z razdalje, vendar je Dangubić v prepovedanem položaju oviral vratarja Luko Janžekoviča.

Gostje so bili v prvem delu najbližje zadetku v 18. minuti, ko je Žiga Škoflek z 20 metrov stresel vratnico. V 81. minuti so Kidričani izenačili. Po podaji Francesca Tahiraja z leve je žoga v kazenskem prostoru v roko zadela Denija Štrausa. Vrbanec je zanesljivo izvedel strel z bele točke. V tretji minuti sodnikovega nadaljevanja pa je preobrat dokončal rezervist Rogina, ki je po podaji Ibrahima Mensaha zadel s strelom po tleh z roba kazenskega prostora.

Vodilna Olimpija je že v petek zanesljivo ugnala Triglav (3:0).

Zadnja tekma 13. kroga med Krškim in Rudarjem je bila v nedeljo zaradi naliva preložena. Odigrana bo v torek ob 17.30.

13. KROG

MARIBOR - ANKARAN HRVATINI 1:0 (1:0)
2.000; Mešanović 40.

Maribor: Handanović, Milec, Billong, Šuler, Viler, Kabha, Pihler, Vršič (88./Ahmedi), Bohar (88./Hotić), Mešanović (75./Bajde), Tavares.

Ankaran Hrvatini: Bužan, Burkić, Badžim, Pahor, Mate, Klapan (71./Cerovec), Delgado, Humar (80./Matošević), Primc, Meledje (61./Vodeb), Nkama.

Sodnik: Vojko Goričan (Poljčane)

CELJE - ALUMINIJ 1:2 (1:0)
300; Dangubić 22.; Vrbanec 80./11-m, Rogina 93.

Celje: Jurhar, Vidmajer, Travner(69/Križan), Džinić, Štraus (86./Jazbec), Pišek, Žinko, Požeg Vancaš, Dangubić, Šušnjara (52./Cvek), Lupeta.

Aluminij: Janžekovič, Jurčević, Muminović, Jakšić, Vrbanec, Petrovič, D. Mensah, Krajnc (62./Nunić), Tahiraj(90./Rogina), Škoflek, I. Mensah.

Sodnik: Asmir Sagrković (Vrhnika)

GORICA - DOMŽALE 1:3 (1:1)
450; Nwabueze 6.; Alvir 37., 69., Ibričić 55.

Gorica: Sorčan, Celcer (69./Škarabot), Lipušček , Gregorič , Curk, Grudina (65./Džuzdanović), Kolenc, Kapić, Osuji, Žigon (78./Filipović ), Nwabueze.

Domžale: Milić, Melnjak, Klemenčič, Dobrovoljc, Balkovec , Alvir, Husmani (46./Vetrih), Hodžić (88./Žužek), Širok, Kirm (74./Bizjak), Ibričić .

# 21.10.2017 ob 22:23
Lejte toteki, govorili ste kako ima Liverpool večji proračun in kako ima kakovostne igralce in je 0:7 vse ok. Pa sedaj poglejmo Ankaran, kakšen proračun ima in igralce? S kolk bi mogli zmagat? Vrjetno ne ravno 1:0. Zmaga bi mogla biti samoumevna, ampak po koncu tekme sem slišal kar nekaj žvižganja, in to niso Ankarančani ali pa Žabarji. Lastne vrste mogoče?
Lesinar
# 21.10.2017 ob 22:06
Tole danes je bolj v slogu Nk Haribo kot pa Nk Maribor, ki naj bi bila evropska inštitucija
The Stig
# 21.10.2017 ob 22:12
Branik07 gladko zmagal na, citiram, zelo zelo težki tekmi.

Epsko!
Springbok
# 21.10.2017 ob 21:58
Zanimivo. Po 0:7 je frjolic malo. Tako na štadionu kot tu na forumu.
taubi
# 21.10.2017 ob 20:52
Za kaj je Ankaran v Mariborskih dresih?
Zeebra
# 21.10.2017 ob 22:13
Fantastičen derbi dveh Mariborskih ekip. Le želimo si lahko takih predstav tudi v prihodnje. Vrhunec tekme pa odboj medvedka Vršiča po padcu na žogo.
# 21.10.2017 ob 22:31
Mb ni niti za ligo evropa. Če smo v četrtek gledal Crveno in Arsenal se vidi kaj je borba. Ne pa izjave forumašev, da je mb car nad vsemi klubi v bivši jugi ker je v ligi prvakov. Vsi ki igrajo v ligi evropa pojedo mb za snack in ne za zajtrk.
maxbernie
# 21.10.2017 ob 22:19
Pardon - FC Haribo 07 - gre le za evropski klub
andrej-strah
# 21.10.2017 ob 22:03
navijači žvižgajo evropskemu klubu.....pa vodjo 1:0....ko je pa loto jim pa ploskajo....dejte se že odcepit
Shyni
# 21.10.2017 ob 20:18
Zakaj so ankarancani v mariborskih dresih?
weylakuc
# 21.10.2017 ob 22:18
Huh tole je pa bila tekma; na domačem igrišču jedva preko ANKARANA.

Fantastično res.
maxbernie
NK Haribo 07
vrtnar_1
Še 2.min.in doživeli bomo vrhunec današnje tekme, izjavo Milaniča.
K_ris
# 21.10.2017 ob 22:02
Haribo je proti Hrvatinom izboljšal učinkovitost in pripravljen čaka na povratno z Liverpoolom. Mislim, da jih bodo stavnice postavile za favorite.
strucko_s_kavca
# 21.10.2017 ob 22:15
Haribo, šampinjon!

Hvala za nepozaben evropski spektakel. Na dan mrtvih pa le po novo sedmico!
vrtnar_1
# 21.10.2017 ob 22:04
Sj ne vem a je Ankaran res tako zanič kot je videti ali so ob posoji dresov podpisali, da ne smejo zabiti?!
Haribo
# 21.10.2017 ob 21:51
Potem so si pa iz same sramote še priimke prelimali. A si predstavljate, da se ves navdušen odpravljaš na tekmo po 3 točke in potem dobiš dres na katerem piše Zahović, Viler ali pa morda Šuler? Vsa čast Ankaranu, da se niso kar obrnili in odšli domov že pred tekmo, so se še dobro znašli.
# 21.10.2017 ob 14:32
Morda kdo ve , katero moštvo je imelo najboljši start v sezono v zgodovini slovenske prve lige? Letošnja Olimpija je verjetno kar blizu, vem da so svoj rekord podrli. Tudi Maribor ima sijajen začetek, čeprav je drugi. Olimpija 10 zmag in trije remiji, Maribor trenutno 8 zmag in 4 remiji (verjetno bo nocoj zmagal proti Ankaranu). Lahko rečemo, da je kar malo presenetljivo da Olimpija in Maribor tako dominirata, jaz sem pričakoval vsaj kak poraz več pri obeh vodilnih. To samo potrjuje, da sta ta dva kluba letos daleč pred vsemi. Ankaran in Triglav hudo pod nivojem, največje razočaranje za mene pa predvsem "atomske" Domžale z Rožmanom na čelu.
miket
# 22.10.2017 ob 00:05
Pred praznimi tribunami do težko zasluženih točk proti evropskemu velikanu Ankaranu.
super_balotelli
# 21.10.2017 ob 23:17
Haha kasne izjave pa stresa ta Milanic, jao jao
Celjan27
# 21.10.2017 ob 22:34
Mislim, da se mi navijaci Olimpije ne bi smeli tako naslajati nad tako povprecnim Mariborom. To, da je MB slab je slabo za celotni slovenski nogomet, tako kot brez Olimpije ni prve lige. Rabimo 2 mocna kluba, to kar sedaj gledamo je pa tretjerezredni nogomet.

Razumem zvizge privrzencev Maribora - ampak naj se raje vprasajo - kam je sel denar od uvrstitve v LP? (Pa zakaj volijo tako nesposobne zupane, ampak to je ze druga tema:))
Strummer
# 22.10.2017 ob 08:35
Glede na to kako se malibor muci s tqkimi amaterskimi ekipami jih je liverpool se z majhno razliko premagal. Ocitno so z levo roko vzeli tisto tekmo.
# 21.10.2017 ob 22:40
klepko, ti zdajle povem Olimpija je ZASARALA v tej tekmi in nima nobenega opravičila in si nebi zaslužila tekmovanja v ligi. Ja?

Vi, pa se matrate z vsakim klubom. V tej sezoni ste se matrali z vsakim. Pa če bi z igrali z mulci iz osnone šole bi se matrali. Lej realno stanje (preprosto ste zanič). Ampak VI vijolični pa ste ponosni na 3 pike ki ste jih danes uknjižili. Kdo pa je pol žvižagal na stadionu? Odgovori klepač.
# 21.10.2017 ob 21:45
Maribor pa liga prvakov. Vsi govorijo o neverjetni pravljici. Ne pomislijo pa na to, s kakšnimi tekmeci se je boril za nastop v LP. Najbolj smešno pri tem pa je, da je moral Zrinjskemu “ukrasti” njihovega najboljšega strelca samo zato, da jih bodo lažje premagali. Če ni to ena velika komedija. Maribor je postal zelo antipatičen klub predvsem zaradi arogantnih izjav trenerja in direktorja.
JohnSmith
# 21.10.2017 ob 16:09
@DLeagueStar: 6/10 ekip v prvi ligi ima po 12 krogih zadetih 11-14 golov. Nasa liga se more odpovedat nastopom v evropi v dobro nasega nogometa.

V nemškem prvenstvu ima po osmih krogih 10/20 ekip 10 ali manj danih golov, v Španiji 12/20 in v Angliji celo 13/20. Nemška, angleška in španska liga se morajo odpovedati nastopom v Evropi v dobro njihovega nogometa?
moj komentar
# 21.10.2017 ob 22:41
true blue mb
Ne rabim tvojih nasvetov. Tebe spremljam, ker imaš dokaj realne komentarje. Je pa res, da te včasih zanese. Krona, Madarič,.. Pišeš pač, kakšna je trenutna situacija.

Samo svetoval sam vam, da pojdite raje na kakšno tekmo vašega Maribora, glede na to kakšni goreči feni ste.
O igri vašega svetega kluba nisem navedel niti besedice.
# 21.10.2017 ob 22:25
Kavč vijolkoti, raje pojdite na tekmo svojega Malibora, ne pa da se tukaj na forumu nekaj brez veze kurčite.
Saj vas bo še fršlok.
rzeljko
# 21.10.2017 ob 22:22
sramota od maribora,,,sami starci v ekipi aja in en dedek,,,,dokler bo tavareš več kot 10 minut v igri je to tk kot, da bi igrali z enim igralcem manj,....ka ima veze, da so igralci zmatrani, ko igrajo v evropi,,,,saj tam sploh ne igrajo,....v slo ligi bi moral mb večina pregazit s petimi goli ali več in to z levo nogo,,,,,samo bi mb mortal imeti druge igralce v ekipi,.....
napo11
tale danasnja tekma Maribora je prav sramotna. Viler, Pihler, Vrsic, Miler in se kdo bi morali ostati brez place do nadaljnega, ker take igre si niti proti Ankaranu ne smes privosciti. manjka samo se to, da si kako cvetko privosci Jasmin, pa bo tekma popolna.
Haloo
# 21.10.2017 ob 21:57
@mb77 - ali je to cilj (sedmice na vsaki tekmi)
travias
# 21.10.2017 ob 20:47
Dokler bosta špilala Šuler in Tavares (le ta več ko 20 minut ker več žal ne more) ne bo nič z nabijanjem nasportnikov. Od začetka sezone je Tavares lepo igral konec drugega polčasa in je redno zabijal. Odkar spet špila v prvi pa nwm kdaj je nazadnje zadel. Da ne omenjam, da letat tak ne more. Šuler je pa zgodba za sebe. Treba mlade notr dat pa se naj znajdejo. Če ne bojo igrali se ne bojo nikol napadli pritiska.
Slo Kop
# 21.10.2017 ob 20:33
In kje so danes u prejšnjih dneh tako opevani mariborski navijači? Baje de je bila zadnjič UEFA osupla nad vzdušjem pri 0:7, kako bi bla osupla šele danes ko bi vidla da klub iz lige prvakov igra tekme domačega prvenstva na skoraj praznem stadionu.
Lesinar
# 21.10.2017 ob 20:23
A to je tekma Maribor - Maribor B?
Jufka
# 21.10.2017 ob 17:19
Evo sam Kirm je moral začeti igrat za Domžale in že zmagujejo :)
ElTorro
# 21.10.2017 ob 15:05
Ankaran in Triglav hudo pod nivojem
To naj pogledajo vsi tisti, ki zagovarjajo širitev prve lige na 12 ali celo 16 klubov.

Kluba, ki sta bila lani 1. in 2. v drugi ligi, sta razred slabša od prvoligašev. Mura, ki trenutno dominira v drugi ligi, je v pokalu izgubila 4-0 proti podpovprečnemu prvoligašu.

Komu bi bilo zanimivo gledati bunkerje, ki bi jih recimo Nafta, Jadran in Brežice uprizarjali proti več kot polovici nasprotnikov?
marjank
# 22.10.2017 ob 06:06
Razumem mariborčane,še vedno imajo vpliv Jamesa Bonda!
Inkvi
# 22.10.2017 ob 03:38
mb77

Narobe si si nick napisal. Prav je mb07 :)
lojal
Fantasticna obramba Maribora je tokrat vzdrzala, skratka bili so fantasticni. Je spet dober razlog, da Zaho odpre kaksno flaso.
# 21.10.2017 ob 22:45
Naslednje kolo vas bodo Domžale stresle iz hlač.
K_ris
# 21.10.2017 ob 22:08
Ko so danes pred tekmo sestavljali svetlo in temno ekipo Maribora, so kar dobro zadeli, kako razdeliti igralce, da sta si obe ekipi enakovredni.
skydrumm
# 21.10.2017 ob 20:48
Tribun se zdi preveč polna, je to varno?
by10
# 22.10.2017 ob 07:43
FANTASTICNO, ponovno
infostriker
# 21.10.2017 ob 23:11
Pričakoval sem da bo Haribor danes zmagal vsaj 5:0....ampak se vidi da imajo res krizo!
božo1
# 21.10.2017 ob 21:07
Tekmo v Gorici se splačalo pogledati. Domžale znajo res igrati, se pravi imajo igro.

Tole v Mariboru je pa tako, da Maribor lahko zmaga, po teniško povedano, z neizsiljenimi napakami Ankarančanov. Favoritom te tekme nebi mogel presoditi, da igrajo igro, ampak žogo nekam pošiljajo kak nanese prilika, oni ne delajo igre za prilike.

Bi človek kaj predlagal, pa ne verjamem, da bi zaradi nekoga brez katerega se neda, bilo uresničljivo.
prlek28
# 21.10.2017 ob 20:49
Kaj pri Ankaranu je vsak igralec Laško?
aktivist
# 21.10.2017 ob 20:39
Ankaran nima niti za lastne drese. Pa res simpatična ekipca.

Anketa: 22. maj 2018 ob 10:43

Kdo bo zmagal v letošnjem finalu Lige prvakov?