Marcos Tavares
Marcos Tavares - mož odločitve v Ljudskem vrtu in novi najboljši strelec slovenske prve lige. Foto: www.alesfevzer.com
Damjan Bohar
Matej Poplatnik
Matej Poplatnik je z desetim zadetkom na vrhu lestvice najboljših strelcev ujel Miljana Škrbića. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljana - MMC RTV SLO, STA

Nogometaši Maribora so v 18. krogu državnega prvenstva z 2:1 premagali Gorico. Odločilni gol je v 88. minuti zabil Marcos Tavares, ki je tako dosegel rekordni 131. zadetek v slovenski prvi ligi in prehitel Štefana Škaperja.

Mariborčani so (rahlo) premoč prvič kronali v 43. minuti, ko je Martin Milec z desne strani poslal predložek na daljšo vratnico, kjer je Damjan Bohar žogo mojstrsko zadel "s prve" in za bližnjo vratnico matiral vratarja Grego Sorčana.

Pred tem je edini mariborski strel v okvir vrat sprožil Dare Vršič, ki je v 32. minuti dobro preizkusil Sorčana. Statistika prvega dela: posest žoge 53:47, streli 5:4, streli v okvir vrat 2:0 - vse za Maribor.

Napaka Handanovića ob strelu Nwabuezeja
Na začetku drugega polčasa pa hladen tuš za domače. Kyrian Nwabueze je v hitrem protinapadu ušel Marku Šulerju, nato pa precej z desne strani kazenskega prostora udaril proti vratom. Jasmin Handanović je posredoval slabo, saj mu je žoga ušla med nogami in se odkotalila čez golovo črto.

Zadetek visel v zraku
V nadaljevanju je sledil pritisk Maribora, ki je nizal nevarne akcije pred vrati Gorice. Nekajkrat se je z dobrim posredovanjem izkazal vratar Sorčan. V 64. minuti je Aleks Pihler z nekaj metrov grdo zgrešil. V 65. minuti je bil zaradi drugega rumenega kartona pri Gorici izključen Uroš Celcer. Maribor je ob igralcu več pritiskal, drugi zadetek je visel v zraku. V 75. minuti je Marcos Tavares zatresel le zunanji del mreže. Vijoličasti so si na vse kriplje prizadevali zabiti zmagoviti gol, a je novogoriški bunker vzdržal.

Milec podal, Tavares zabil
In ko je že kazalo, da bo Gorica izvlekla remi, je v 87. minuti Milec poslal nov predložek v kazenski prostor, kjer je Tavares z glavo matiral Sorčana za rekordni 131. gol v slovenski prvi ligi, s katerim je prehitel dozdajšnjega rekorderja Štefana Škaperja. Vijoličasti so tako spet sami na vrhu lestvice, saj Olimpija v nedeljo gostuje pri Domžalah. Še končna statistika: posest žoge 61:39, streli 23:7, v okvir vrat 8:2 - vse za Maribor.

Zmaga Triglava v Velenju
Prva sobotna tekma med Ankaranom Hrvatini in Aluminijem, ki bi morala biti v Dravogradu, je bila preložena. V drugi pa je Triglav z goloma Mateja Podlogarja in Mateja Poplatnika z 2:1 premagal tretjeuvrščeni Rudar v gosteh. Gorenjci so povedli v 30. minuti, ko je Podlogar zadel s strelom z glavo ob bližnji vratnici po podaji Vlada Šmita iz levega kota. V 57. minuti so domači izenačili, potem ko je Klemen Bolha zadel z glavo po podaji Anžeta Piška iz kota. Odločitev o zmagovalcu pa je padla v 74. minuti. Luka Majcen je prišel do strela s slabih desetih metrov, Pridigar je žogo odbil na svojo levo stran, od koder pa jo je nato v mrežo potisnil Matej Poplatnik. Slednji je dosegel svoj deseti zadetek v sezoni, toliko jih ima tudi vodilni strelec Miljan Škrbić iz Krškega.

Prva liga Telekom Slovenije, 18. krog

MARIBOR - GORICA 2:1 (1:0)
800; Bohar 43., Tavares 88.; Nwabueze 49.
: Celcer 66./Gorica

Maribor: Handanović, Milec, Billong , Šuler, Viler, Pihler (72./Omoregie), Kabha, Bohar (84./Kramarič), Vršič (90./Vrhovec), Bajde, Tavares.

Gorica: Sorčan, Gregorič, Kavčič, Lipušček, Celcer, Grudina, Kapić, Škarabot, Osuji (90./Nagode), Žigon (82./Marinič), Nwabueze (77./Filipović).

Sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj)

RUDAR - TRIGLAV 1:2 (0:1)

200; Bolha 57.; Podlogar 30., Poplatnik 74.

Rudar: Pridigar, Pišek , Vuklišević, Tomašević, Pušaver, Bolha, Radić (73./Markovskij), Bijol (46./Novak), Antonov (57./Tučić), Črnčič, Mary.

Triglav: Džafić , Šmit (71./Križaj ), Suljević, Dav. Zec, Bojić (83./Arh Česen), Udovič , Poplatnik, Pušnik (62./Tijanić), Robnik , Majcen, Podlogar.

# 02.12.2017 ob 14:27
Ko berem vse komentarje se mi zdi, kot da nekateri sedijo skupaj v gostilni, in pisejo komentarje, med tem ko cakajo, da natakar prinese se eno rundo!!!

Alo ljudje, kdaj bom lahko prebral, kaj zanimivega, izvedel kaj novega na tem forumu??? Ne pa ves cas samo merjenje lulckov...
Lesinar
# 02.12.2017 ob 13:08
A je že konec pokalne tekme?
KiNgKoNg
Potrebna je popolna aktivacija in sledila bo fantastična dominacija.

- Ribič Darko
Lesinar
# 02.12.2017 ob 20:20
Tudi Maribor je začel igrati tekme pred ožjim družinskim krogom...a to pomeni da v mestu ni zanimanja za prvenstvo?
ROBI123
# 03.12.2017 ob 00:33
Je to res božja usoda, da takrat, ko potrebuješ pomoč, poseže vmes Tavares? Drži kot pribito, nihče več po njem ne sme nositi dresa s številko 9! Legenda!!!!
Haribo
# 02.12.2017 ob 13:43
A imate še kakšen rezerven stadion na vasi za tekmo proti Gorici, ker baje se še vedno igra pokalna tekma v Ljudskem vrtu in nič ne kaže, da je bo kaj kmalu konec?
lojal
# 02.12.2017 ob 13:11
Zaho že hladi flaško, za žalost ali pa za veselje. Skratka fantastično.
ROBI123
# 03.12.2017 ob 00:48
Glede slabega obiska! Temperatura je bila v času tekme -2 in vsa čast nam, ki smo bili na tekmi!
Lesinar
# 02.12.2017 ob 20:27
Možno pa je da je preostali del navijačev še vedno na pokalni tekmi, ki je očitno še ni konec
Bethtempet3
# 02.12.2017 ob 16:01
nevem zakaj ankarančani ne igrajo na san siru..podobna razdalja
ROBI123
# 02.12.2017 ob 23:56
Pravkar po treh pirih prišel s tekme! V Celju za trud nismo bili nagrajeni, tokrat smo bili!!! Hvala vam, vijolčni pubeci! V sredo pa na tekmo sproščeno in predvsem uživati, vi kot igralci, mi kot gledalci! Liga prvakov se ne ustavi vsako leto v našem mestu!!!!!
Maribor moj, ponosni Štajerci s teboj!
true blue mb
# 02.12.2017 ob 23:47
Spet me je malo zaneslo in odgovarjam otrokom. Mladina uživajte in če se kdaj zmotite, pojdite pogledat kakšno tekmo v živo.
2px_orbitala
# 02.12.2017 ob 14:13
"Potrebna je popolna aktivacija

Lej ga zlomka, mar se je Milanić naučil novo besedo? Sedaj bo družbo besedi “dominacija” delala beseda “aktivacija”.
Pravi-Slovenec
# 03.12.2017 ob 09:09
Preko pokala se ne pride v ligo prvakov!
FORZZA JUVE
# 02.12.2017 ob 17:08
Bethtempet3

V Dravogradu igrajo zato, ker je majmun-župan kopra preprečil Ankaranu, da bi igral na pomožnem stadionu v Kopru, preprečil jim je tudi v Ajdovščini in pravtako v Sežani( tu naj bi igrali tekme) zadnji dan jim je preprečil še tam v želji da bi bili primorani nazadovat v 2. ligo, ker nimajo stadiona. Na srečo je imel trener veze v Dravogradu in se je "na skrito" zmeni z njimi.

Drugače pa zaslužena zmaga Triglava čeprav bi mi bilo ljubše, da bi izgubili. Upam da Ankaran premaga Aluminij, da se ne poveča preveč zaostanka za Triglavom. Naslednji teden pa "derby" za 9 mesto oz. neizpad iz 1. lige:)
kapetano
# 02.12.2017 ob 20:26
Fantastični privabi na tekmo samo še cca 75 gledalcev....karte niso več zastonj, ali ni več zanimanja?
kuki594
# 02.12.2017 ob 13:39
Morda kdo ve, zakaj je odpadla tekma med Ankaranogradom in Aluminijem?
# 02.12.2017 ob 23:43
@Haribo
Res je, lahko se zgodi. Škoda, da so Olimpiji prepovedali sodelovanje.
# 02.12.2017 ob 22:32
Smešno je to, ko se vas v kotlini zbere 900 (Krško) pa je uradna statistika 2000, ko vas je bilo na pokalni 5000 (mojkomentar), pa vas je uradno bilo 7000.

Z enim pogledom na TV točno oceniš obisk. Vsaka čast.
Springbok
# 02.12.2017 ob 13:20
Raje imam šopek vrtnic kot lonček vijolic.
Gost 111
# 03.12.2017 ob 00:21
Ej v sredo Mb igra LP mogoče kdo ve kdaj igra Bežigrad oz. z kom ????
Aha zopet velikani Črnuče, Kamnik ali se bodo odpravili na malce daljše gostovanje k Zarici Kr, Tolmin ??
mcsb4
# 03.12.2017 ob 00:18
@Haribo

Morda bomo res zgubili, morda pa ne. Vendar izgubiti proti tako renomirani ekipi tudi ni sramota.

Vendar ti je logika, da so vsi ostali klubi v Sloveniji (ali pa samo tvoj najljubši) boljši samo zato, ker so pač še neporaženi v LP, realno gledano bolj slaba tolažba...
ROBI123
# 03.12.2017 ob 00:05
Haribo
Bratranec(Jasmin Handanovič) je branil 2x v Ligi Prvakov in v Ligi Prvakov obranil 2x 11m!! Kaj ima pokazati Samir Handanovič v Ligi Prvakov??? Eno veliko ničlo(0)! HA, HA, HA

denis_525
a ma Maribor slučajno kakšno prepoved na domačih tekmah? nisem nič spremljal zadnje kazni nzs-ja
vrtnar_1
# 02.12.2017 ob 17:24
Poraz Rudarja s Triglavom sploh ni nobeno presenečenje, preglejte tekme Rudarja zadnja leta, (sumljivo) izgubljajo "lahke" tekme potem že v naslednjem kolu premagajo na papirju močnejše ekipe.
GozdniJoža
# 02.12.2017 ob 15:11
Čudno, da v teh mrzlih dnevih ne dajo tekme ob desetih zvečer ko bo še bolj mrzlo.

Pol pa se čudijo, zakaj manj ljudi na tekmah .
Anfield1892
# 02.12.2017 ob 14:17
Namesto besedne zveze moštvena igra, pa bomo odslej po zaslugi veleuma Darka M. odslej uporabljali celo Toporišiču neznan izraz "moštvenost". :)
Zogi
# 03.12.2017 ob 09:45
TAVARES Vijolčno srce

KLIK
Zogi
# 03.12.2017 ob 09:08
Stotič bom ponovno zapisal: Še enkrat zmagovalna Štajerska Mentaliteta. Ni predaje. Maribor ponovno zadel v izteku tekme. Še v kotlini se zdaj lahko počasi prepričate, da to ni naklučje. Prevečkrat se to dogaja in ne samo v naši ligi (Spartak).

Čestitke Tavaresu, ne samo legendi MB, temveč legendi SLO nogometa!
lolek111
# 02.12.2017 ob 22:48
Handanović, Tavares,Vršič,Šuler sami penzionisti, ki še držijo Mariborsko barko na površju pomladka pa nikjer, edino, če pripeljejo kakšnega iz celjske šole.
Hardworker
# 02.12.2017 ob 22:25
Še košarkaška in rokometna liga sta bolj obiskani od nogometne lige. Tukaj se pa kot otroci prepirate za par sto gledalcev gor ali dol.
Ne se sramotiti in raje obiščite kakšno tekmo.
Vedno eni in isti natepavate o obisku gledalcev, sami pa tičite doma, namesto da odidete na tekmo svojega kluba.
Smešni ste že.
Raff69
# 02.12.2017 ob 21:45
To pa je to.Bilongu pa ne rdečega? Ups,sam bi šel proti golu,a ni vijolčn.
Haribo
# 02.12.2017 ob 21:44
LMAO da mi ne rečete več niti enkrat ene čez Kajtazovića.
Haribo
# 02.12.2017 ob 20:46
Uffff, pa daj Kajtazović piskaj penal, a nisi na plačilni listi strica Milana ali kako gre že tista?
forza Koper
# 02.12.2017 ob 15:50
Halo novinarji a lahko napišete zakaj je bila preložena prva tekma.
sarcasmotron
# 03.12.2017 ob 10:48
Čakaj, kaj to berem blodnje iz kotline o Kajtazoviću, ki da je pomagal Mariboru? Razveljavljenega regularnega gola Boharja, ki ni bil v ofsajdu, pa nihče ni videl, ali kako? Mislim, saj vem, da hodijo ljudje sem gor provocirat, ampak da v osmih straneh tega nihče niti ne omeni, kot da je nekaj normalnega, da nas sodniki vsaj enkrat vsako tekmo pokradejo, tega pa tudi ne morem verjeti. Novinarji pa tudi nič. Če bi se to zgodilo na tekmi Olimpije, bi imeli danes posebno studijsko oddajo, Ekipa pa bi izšla s štiristransko prilogo, ki bi bila v celoti posvečena tej neverjetni kraji. Ali pa če bi se to zgodilo Domžalam, bi danes že brali uradno izjavo Oražma.
klepar
# 02.12.2017 ob 23:06
Pa saj tričetrt teh ljubljanskih trolov je itak še mozoljavih. Imajo se za navijače svojega kluba, pa po njihovih komentarjih vidiš, da ga sploh ne poznajo.
Tak kot sem napisal, ko igra njihov klubek ne natipkam več enega komentarja, niso vredni mojga cajta.
# 02.12.2017 ob 22:10
Marcos Tavares naša legenda si ti!
slodroid
# 02.12.2017 ob 22:04
Nekaj ne štima z mariborskim fair-play-em (o katerem tako radi očitajo Olimpiji).
Sedaj pa že kar resno vprašanje!
Kdaj v Mariboru na tekmi ne bo glavni sodnik iz Kranja?

Ni problema, bomo zrihtali, da bo naslednjič iz Ljubljane. Sicer pa, a smo že spet pri sodnikih, a resno? Še začelo se ni, pa vam je nemogoče ustreči.
montebuba
# 02.12.2017 ob 23:15
Bravo Marcoos!
caree
# 02.12.2017 ob 21:58
Fantastična igra maribora z igralcem več.

Anketa: 4. december 2017 ob 09:55

Ali podpirate imenovanje Tomaža Kavčiča za selektorja slovenske nogometne reprezentance?