Jure Balkovec
Celjani zapravili vodstvo
Vršič in Tavares zadela za preobrat Maribora

Kakšen začetek Krke v Ljudskem vrtu! Bruno Marotti je namreč v 9. minuti na levi strani preigral Aleša Mertlja, nato pa podal v sredino, kjer je na prvi vratnici vtekel Miha Kostanjšek in matiral Jasmina Handanovića.

Vršič s pomočjo Bogdana matiral Mitrovića
Vijoličasti so v nadaljevanju pričakovano pritiskali, a so se gostje spretno branili. Ob poskusu Gregorja Bajdeta in Milivoja Novakovića je bil na mestu vratar Miodrag Mitrović, medtem ko je Marcos Tavares v 27. minuti z glavo meril preko vrat. Napadi Maribora so obrodili sadove v 42. minuti, ko je po preigravanju Tavaresa z 20 metrov sprožil Dare Vršič, žoga je zadela Luko Bogdana, spremenila smer in presenetila Mitrovića.

Rdeči karton za Vršiča
V drugem polčasu so Mariborčani v 54. minuti ostali brez Vršiča, ki je od zadaj podrl Marina Perića. Napadalec Krke je bil v nevarnem protinapadu, ko ga je pokosil Vršič, tako da mu je sodnik Roman Glažar pokazal rdeči karton.

Bohar podal, Tavares zadel v polno
Slovenski prvaki so imeli kljub igralcu manj pobudo, medtem ko so Dolenjci pretili iz protinapadov. V 70. minuti je Kostanjšek sam stekel proti vratom Maribora, a je preveč okleval, tako da je izgubil žogo. V 76. minuti je v igro vstopil Damjan Bohar, ki je že v naslednji minuti režiral vodilni gol. Prekmurec je namreč prodrl po levi strani v kazenski prostor in podal v sredino, kjer je na daljši vratnici Tavares žogo z nekaj metrov poslal v mrežo.

Maribor odbil vse napade
Do konca bi se mreži lahko zatresli na obeh straneh. Ob poskusu Tavaresa je bil na mestu Mitrović, medtem ko je Amar Rahmanović, ki se je sam znašel pred Mitrovićem, meril mimo vrat. Na drugi strani je nevarno poskusil Marjanović, prav v končnici tekme pa je obramba domačih ubranila nekaj nevarnih poskusov gostov.

Črnic in Balkovec poskrbela za preobrat
V drugi tekmi dneva so Domžale z 2:1 zmagale v Celju in tako prekinile niz celjske neporaženosti, ki je trajal devet tekem. Domači so povedli v 25. minuti, ko se je Erico de Sousa sprehodil skozi obrambo gostov in matiral Maravala. Domžalčani so izenačili v 66. minuti. Po igranju z roko Lovra Čirjaka je Slavko Vinčić pokazal na belo točko, ki jo je izkoristil Matic Črnic. Odločitev o zmagovalcu je nato padla v 83. minuti, ko je bil s prostega strela uspešen Jure Balkovec.