Koprski čuvaj mreže Jasmin Handanovič je takole ustavil strel  Sebastjana Gobca. Foto: RTV SLO
Koprski čuvaj mreže Jasmin Handanovič je takole ustavil strel Sebastjana Gobca. Foto: RTV SLO
Mladen Rudonja
Mladen Rudonja je poskrbel za zgodnje vodstvo Koprčanov. Foto: RTV SLO
CMC Publikum - Anet Koper
Koprčani so si za finale pokala omislili nove drese v rdeči barvi. Foto: RTV SLO
Sebastjan Gobec
Sebastjan Gobec je bil tragična figura tekme na Areni Petrol. Foto: RTV SLO

Po rednem delu in podaljšku je bil izid 1:1. "Turbo Rudi" je že v 4. minuti Primorce povedel v vodstvo s približno 10 metrov iz sredine kazenskega prostora.

Tik pred golom se je poškodoval celjski vratar Amel Mujčinovič, Koprčani pa kljub temu niso ustavili igre. Zamenjal ga je Sebastjan Čelofiga.

Neobičajna Drobnetova napaka
V 20. minuti bi lahko na 2:0 povišal Oskar Drobne, vendar je po podaji Saša Jakomina s šestih metrov zgrešil nemogoče. Štajerci so imeli najlepšo priložnost že v 1. minuti, a so bili pred vrati Kopra preveč nespretni. V nadaljevanju (37.) je od daleč poskušal še Sebastjan Gobec, z lepo parado pa se je izkazal Jasmin Handanovič.

Na začetku 2. polčasa je Jan Pahor po predložku iz kota zgrešil celo žogo in zamudil novo priložnost za povišanje vodstva. V 62. minuti je bil po odličnem predložku Amirja Kariča z leve strani z glavo prekratek Jakomin.

Rusič vrnil upanje Celjanom
Celjani so do prve priložnosti po odmoru prišli šele v 74. minuti, ko je bil po strelu Dejana Rusiča Handanovič spet na mestu.

V naslednji akciji je le moral priznati premoč celjskemu napadalcu, ki je s približno 12 metrov natančno meril ob njegovi desni vratnici in dosegel četrti zadetek v letošnjem pokalu.

Sedem minut pred koncem je proti vratom Čelofige močno streljal Simon Gregorič, celjski čuvaj mreže pa se je moral močno potruditi, da je žogo odbil mimo gola.

Čeferin "ni videl" roke
V 89. minuti sodnik Darko Čeferin ni piskal očitne enajstmetrovke za Koper, potem ko je Dejan Kelhar po poskusu Drobneta z glavo v bližini vrat igral z roko.

Najlepšo priložnost v podaljšku sta imela Rusič, ki je v 94. minuti streljal le za las nenatančno, in Gobec, ki je v zadnjih sekundah s prostega strela od daleč zadel vrh prečke.

Rudonja junak, Gobec "bedak"
Prav slednji nogometaš je bil na koncu edini neuspešni izvajalec strelov z bele točke. Handanovič je njegovo namero "prebral", v obup pa bi lahko spravil še kakšnega Celjana. Zadnji strelec za Koper je bil Rudonja. "Kanarčki" bi si težko izbrali boljšega moža za zagotovitev prve lovorike v samostojni Sloveniji in prvega nastopa v evropskih pokalih ...