Leon Goretzka se je veselil prvega zadetka v dresu Bayerna. Foto: Reuters
Robert Lewandowski je zabil hat-trick v nemškem superpokalu v Frankufrtu, odločil je pokalno tekmo, zadel pa je tudi na obeh uvodnih tekmah Bundeslige. Zelo pametna poteza vodstva Bayerna, da ga ni spustilo v Madrid. Foto: Reuters
Reprezentant Kosova Milot Rashica je velemojstrsko izvedel prosti strel v 96. minuti za zmago Werderja. Napadalec je vstopil v 83. minuti. Foto: Reuters

12. maja je Stuttgart v zadnjem krogu lanske sezone odpravil Bayern na Allianz Areni s 4:1. Po (novem) grenkem porazu proti madridskemu Realu v polfinalu Lige prvakov so bili Bavarci nemotivirani, saj je bilo prvenstvo že dlje časa odločeno. Tokrat je 58.600 gledalcev na razprodani Mercedes Benz Areni pričakovalo nov čudež, a serijski nemški prvaki so bili za nekaj razredov boljši (streli 4:24, koti 0:12, posest 32:68 %).
V uvodne pol ure so gostitelji z disciplinirano igro v obrambi odbili vse nalete, devet igralcev je bilo zadolženih le za branjenje vrat. Osem minut pred odmorom so pustili malce preveč prostora Thomasu Müllerju, ki si je v kazenskem prostoru izmenjal dvojno podajo z Robertom Lewandowskim, nato pa našel Leona Goretzko. Nemški reprezentant, ki je poleti prišel iz Gelsenkirchna brez odškodnine, je sijajno igro kronal z zadetkom. Z roba kazenskega prostora je z desno nogo poslal žogo tik ob vratnici v mrežo. Stuttgart je komaj zdržal do odmora, saj je Bayern še močneje pritisnil. Ron Robert Zieler je z izjemno parado odbil strel Matsa Hummelsa z glavo.
V 49. minuti je David Alaba s prostega strela stresel vratnico. Po uri igre je najboljši igralec tekme Goretzka zaposlil Lewandowskega, ki je zadel z 18 metrov z levo nogo. Poljak je na začetku sezone v odlični formi, zadel je na vseh uradnih tekmah. Četrt ure pred koncem je s peto našel Müllerja, ki je s strelom iz obrata z levico postavil končni izid.
Kovač ima preveč kakovostnih igralcev
"Zelo sem zadovoljen z uvodom v sezono. Stuttgart si ni priigral nobene priložnosti. Največ težav imam s sestavo ekipe, saj moram nekaj izjemnih nogometašev pustiti doma. Na srečo se kmalu začenja Liga prvakov in takrat bo laže uporabiti več igralcev," je pojasnil Kovač.
Gomez: Tekma proti Bayernu ob nepravem času
"Tekma proti Bayernu ni prišla ob pravem času, saj smo zelo slabo štartali v novo sezono. Poraz v uvodnem krogu pokala v Rostocku z 0:2 je pustil posledice. Prejšnji teden smo izgubili še v Mainzu in seveda ne moreš imeti popravnega izpita proti Bayernu," je poudaril napadalec Mario Gomez, ki je najboljša leta preživel prav v Münchnu.
Dve zmagi ima tudi Wolfsburg
Šest točk ima poleg Bayerna tudi Wolfsburg, ki je slavil v Leverkusnu (1:3). Hannover in dortmundska Borussia sta se razšla brez golov. Črno-rumeni so dvakrat zadeli okvir vrat. V 42. minuti je Marco Reus z močnim strelom stresel prečko, po uri igre pa je Maximilian Philipp z glavo zadel še vratnico.
Mojstrovina Rashice za zmago Werderja v Frankfurtu
Eintracht je z igralcem manj skoraj eno uro zdržal proti Werderju iz Bremna, vse je že kazalo na delitev točk, ko je rezervist Milot Rashica v 96. minuti velemojstrsko izvedel prosti strel s 25 metrov. Vratar Kevin Trapp, ki se je vrnil v Frankfurt iz Pariza, je bil malce prekratek.