Keylor Navas je z nekaj nespretnosti nogometnih funkcionarjev končno postal 1. vratar Reala, zdaj pa iz tekme v tekmo dokazuje, kako izvrsten čuvaj mreže je. Kljub šele drugemu prejetemu golu v sezoni je bil prvo ime madridskega derbija. Foto: Reuters
Karim Benzema (Real Madrid)
Nebeški skok nepokritega Karima Benzemaja, ki je že v 9. minuti matiral pri tem strelu nemočnega Jana Oblaka. Foto: Reuters
Luciano Vietto (Atletico Madrid)
21-letni Argentinec Luciano Vietto je po poletnem 20-milijonskem prestopu iz Villarreala dosegel prvi gol za Atletico Madrid. Foto: Reuters
Bojan Jokić (Villarreal)
Bojan Jokić si je že v peti minuti prislužil rumeni karton zaradi ugovarjanja po storjenem prekršku, nato pa je še preostro zaustavil prodor Ivana Lopeza in si prislužil prezgodnje prhanje. Foto: EPA

A vloga prvega junaka na prestižnem madridskem obračunu je pripadla vratarju gostov Keylorju Navasu. Kostaričan je v 22. minuti ubranil najstrožjo kazen Antoinu Greizmannu, po izenačenju pa je v sodnikovem podaljšku še z lepšo obrambo "oropal" Jacksona Martineza zmagovitega zadetka.

Real prvič premagal Oblaka na Calderonu
Mestni dvoboj španskih težkokategornikov se je začel z drznim izletom Jana Oblaka iz vrat, že v 9. minuti pa so gostje povedli. Dani Carvajal je potegnil po desni strani in poslal natančen predložek v sredino kazenskega prostora, kjer je nepokriti Karim Benzema z visokim skokom neubranljivo streljal z glavo. Slovencu v vratih Atletica se je na derbiju na domačem stadionu Vicente Calderon tako sploh prvič primerilo, da ga je premagal eden izmed Realovih igralcev.

"Pravica izkazica": Navas ustavil Griezmanna
V 21. minuti si je sodnik Alberto Undiano Mallenco privoščil napako, ko je ob protinapadu Atletica in padcu Tiaga ob Sergiu Ramosu pokazal na belo točko. K enajstmetrovki je pristopil Antoine Griezmann, a izkazal se je frazem "pravica izkazica". Francoz je ustrelil v desni kot, a s parado je zablestel 28-letni Keylor Navas, ki je ubranil najstrožjo kazen in preprečil izenačenje.

V tekmi z veliko tempa, a izredno malo pravimi priložnostmi, zlasti Realovi branilci so vestno ustavljali poskuse Atletica, je prinesla drugi gol šele končnica. Rezervist Jackson Martinez je prodrl po levi strani, ostro podal pred vrata, kjer je Griezmann poskušal s strelom s peto, Navas je še ubranil, a pri žogi je že bil drugi rezervist Luciano Vietto, ki je s prvencem v dresu Atletica izenačil na 1:1.

Martineza od 2:1 ločili centimetri
Rumeni kartoni so ob ostri igri kar deževali - skupno kar 10, v sodnikovem podaljšku pa so se oboji spustili v lov na zmago. Zlato priložnost v 91. minuti je imel Kolumbijec Martinez, ki je z vrha 16-m prostora sprožil zaviti strel, a Keylor Navas je s panterskim skokom preprečil prvi poraz Reala.

Real Madrid prvič v zgodovini na petih zaporednih ligaških derbijih ni premagal Atletica, ki pred mestnimi rivali doma ni klonil že šest srečanj, kar je najboljši pozitivni niz colchonerosov v zadnjih 70 letih.

Izključitev Jokića kriva za poraz podmornice?
Presenetljivo vodilni Villarreal je imel na papirju lahko delo, saj je gostoval pri zadnjem Levanteju. A tekma ni potekala po željah rumene podmornice, ki je v 36. minuti ostala z igralcem manj. Takrat je slovenski reprezentančni branilec Bojan Jokić nespametno in grobo podrl prodirajočega Ivana Lopeza. Sodnik je pustil prednost, a ob prekinitvi ni okleval in pokazal Jokiću še drugi rumeni karton in s tem rdečega. Levante je številčno premoč izkoristil za prvo zmago sezone in pobeg z zadnjega mesta, junak pa je v 83. minuti s sijajnim volejem med skokom postal Deyverson.

V 7. krogu Primere Division tako nihče izmed vodilne šesterice ni zmagal, kar pomeni, da je Villarreal kljub porazu ubranil 1. mesto, a ima samo točko prednosti pred trojico Real Madrid, Celta in Barcelona.