Sergio Ramos je kot pravi kapetan z dvema goloma
Sergio Ramos je kot pravi kapetan z dvema goloma "rešil" Real. Foto: Reuters
Rene Krhin
Rene Krhin (fotografija je arhivska) je po dolgem času spet zaigral za Granado. Nogometaš iz Jakobskega Dola je ob porazu z Espanyolom igral do 77. minute. Foto: EPA

Madridčani so po "klofutah" Seville in Celte nujno potrebovali zmago. Povedli so v 35. minuti, ko je po podaji Tonija Kroosa iz kota z glavo zadel Sergio Ramos.

Kroos in Ramos udarila še enkrat
Naveza Kroos-Ramos je še pred koncem polčasa poskrbela za vodstvo z 2:0. Nemec je v 43. minuti podal s prostega strela z leve strani, kapetan domačih pa je prehitel gostujoče branilce in s konico nogometnega čevlja preusmeril žogo za hrbet vratarja Idrisa Kamenija.

Juanpi znižal zaostanek
Malaga je bila na začetku drugega polčasa nevarnejša in v 63. minuti znižala zaostanek. Potem ko je Keylor Navas odbil poskus Juana Carlosa, se je žoga odbila do Juanpija, ki jo je z desne strani poslal pod prečko. Malo pozneje bi Malaga skorajda izenačila, a je Navasu uspelo ubraniti poskus Gonzala Castra z leve strani.

Kameni reševal Malago
Real je po prejetem golu pritisnil, tako da so se nevarne akcije pred vrati Malage vrstile, a je bil vselej na mestu Kameni, ki je ubranil nevarna poskusa Cristiana Ronalda in Luke Modrića, tako da je ostalo pri 2:1. Končna statistika: posest žoge 58:42, streli v okvir vrat 8:6 - oboje v korist Reala. Madridčani na vrhu lestvice ohranjajo štiri točke prednosti pred Sevillo.

ŠPANSKO PRVENSTVO

19. KROG

Sobotne tekme:

REAL MADRID - MALAGA 2:1 (2:0)
Ramos 35., 43.; Juanpi 63.

ESPANYOL - GRANADA 3:1 (2:1)
Reyes 11., Piatti 32., Navarro 48.; Pereira 23.
Rene Krhin (Granada) je igral do 77. minute. Na igrišču je bil prvič po 1. oktobru.

LAS PALMAS - DEPORTIVO 1:1 (1:0)