Veselje Hrvatov po vodilnem golu. Foto: Reuters
Gareth Bale
Prvi zvezdnik Walesa Gareth Bale je v 82. minuti z roba kazenskega prostora meril v "malo mrežico" Asmirja Begovića, a se je ta izkazal z izjemno parado. Foto: Reuters
Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini je dosegel vse tri gole ob zmagi Italije nad Azerbajdžanom z 2:1. Italijanski branilec je enega seveda zabil v lastno mrežo. Foto: Reuters

V Cardiffu sta tako Wales kot tudi BiH imela svoje (pol)priložnosti, a sta svoje delo odlično opravila vratarja Wayne Hennessey in Asmir Begović. Prvi je v zadnji četrtini tekmi mojstrsko ubranil prosti strel Miralema Pjanića, drugi pa poskus Garetha Bala, tako da je ostalo pri 0:0.

Bodurov odločil tekmo v Sofiji
Hrvaška je v gosteh premagala Bolgarijo z 1:0. Odločitev je padla v 36. minuti, ko je domači branilec Nikolaj Bodurov za hrbet svojega vratarja preusmeril žogo po predložku Ivana Perišića. Že predtem je bilo vroče na tribunah stadiona Levski v Sofiji, saj so se domači in gostujoči navijači začeli obmetavati z baklami, petardami in raketami. Pri umiritvi razmer so poleg policije sodelovali tudi hrvaški reprezentanti Ivica Olić, Mario Mandžukić in Dario Srna, ki so pozvali svoje navijače, naj se umirijo. Bolgari so do konca pritiskali za izenačenje, a so kockasti vzdržali.