19-letni čudežni deček stare dame Moise Kean je v igro vstopil šele v 66. minuti, v 84. minuti pa je odločil tekmo v Torinu. To je njegov peti zadetek na sedmih prvenstvenih tekmah. Foto: Reuters

Torinska ekipa je dobila še 12. od zadnjih 13 medsebojnih obračunov v Serii A. Milan je Juventus na domači zelenici nazadnje premagal marca 2011 z 0:1, odločilni gol pa je dosegel zdajšnji trener Milana Genarro Gattuso. Milan je takrat vodil zdajšnji trener stare dame, Masssimiliano Allegri.

Ta po prvem polčasu ni bil zadovoljen s predstavo svojih varovancev, gostje iz Milana so pokazali veliko več, uspelo jim je tudi zadeti (0:1).

Krzysztof Piatek se je z današnjim golom izenačil s Fabiom Quagliarello na lestvici najboljših strelcev Serie A. Delita si prvo mesto (21 golov). Foto: Reuters

V 39. minuti so rossoneri proslavili gol, v polno je zadel Krzysztof Piatek. Leonardo Bonucci je tvegano podal, žogo je ukradel Tiemoue Bakayoko, ki je podal Piateku, ta se je sam znašel pred reprezentančnim kolegom Wojciechom Sczesnyjem in ga matiral – z desnico je poslal žogo v levi spodnji kot (0:1).

Tri minute pred tem so Milančani po sporni situaciji ostali brez 11-metrovke – sodnik po pregledu VAR-a ni dosodil igranja z roko Alexa Sandra v kazenskem prostoru, kar je goste močno razjezilo.

Juventus je ob koncu prvega polčasa pokazal boljšo igro, najnevarnejši je bil Mario Mandžukić, ko je poskusil Pepeja Reino presenetiti s škarjicami. Reina se je izkazal z obrambo.

Tudi v drugem polčasu Milančani niso popuščali. Piatek je v 51. minuti spet zapretil, streljal je močno z okoli 18 m v desni kot, dobro je posredoval Sczesny. Nato sta poskusila tudi Fabio Borini in Bakayoko, a nista bila učinkovita.

Paulo Dybala je suvereno izvedel 11-metrovko za izenačenje na 1:1. Foto: Reuters

Preobrat Juventusa
Juventus je izenačil v 60. minuti, Paula Dybalo je v kazenskem prostoru zrušil njegov rojak Mateo Musacchio, tako da je sodnik dosodil 11-metrovko. To je zanesljivo izvedel prav Dybala.

V 65. minuti je Hakan Calhanoglu izvedel nevaren prosti strel iz bližine, žoga je končala nekaj centimetrov mimo okvirja vrat.

Milančani so se rešili v 67. minuti, ko je bila gneča pred njihovimi vrati, na koncu pa jim je uspelo blokirati strel Rodrigu Bentancurju.

Juventus koraka novemu naslovu italijanskega prvaka naproti. Naslednjo soboto je lahko lovorika že potrjena z zmago nad Spalom. Foto: Reuters

Musacchio se je odkupil za 11-m v 71. minuti, ko je izbil žogo Mandžukiću, ki je bil pred golom. Takoj zatem je bil nevaren Moise Kean, ki je prišel do odbitka, žogo je poslal visoko čez gol. V 79. minuti je Alex Sandro streljal z glavo mimo daljše vratnice, nato si je po uspešnem prodiranju priložnost priigral tudi Federico Bernardeschi, streljal je iz bližine, a žoga je šla čez vrata.

Vztrajnost se je Juventusu poplačala v 84. minuti, ko je zadel Kean. Žogo mu je v kazenski prostor podal Miralem Pjanić, Kean pa je streljal silovito v levi spodnji kot (2:1).