Carlos Tevez (levo) je s pravo 'bombo' potrdil zmago Juventusa. Foto: Reuters
Fernando Llorente (v sredini) je po nenehnem pritisku Milana poskrbel za 'hladen tuš' na San Siru. Foto: Reuters
Adel Taarabt in Ricardo Kaka
Adel Taarabt in Ricardo Kaka sta večkrat nevarno zapretila, a mreže Juventusa nista zatresla. Foto: Reuters
Roma - Inter
Tekma med Romo in Interjem se je končala brez zmagovalca (0:0). Foto: Reuters

Torinčani so izkoristili spodrsljaja Rome in Napolija, ki sta v 26. krogu vknjižila zgolj točko. Rimljani so doma remizirali z Interjem (0:0), Napoli pa ni uspel slaviti v Livornu (1:1).

"Juve" (69 točk) ima na vrhu lestvice kar 11 točk prednosti pred drugouvrščeno Romo (58), ki pa je odigrala tudi tekmo manj. Tretjeuvrščeni Napoli se je ustavil pri 52 točkah. Milan ostaja na 10. mestu.

Llorente poskrbel za hladen tuš
Veliki derbi se je začel po notah Milana, ki je bil v prvem polčasu precej boljši nasprotnik. Gostitelji so si pripravili kopico izjemnih priložnosti, a nikakor niso našli poti v mrežo. Zelo vroče je bilo v 19. minuti, ko je v paniki pred vrati Milana svojo ekipo po strelu Stephana Lichtsteinerja rešil Christian Abbiati, že v naslednjem napadu pa je Gianluigi Buffon dobro posredoval po strelu Giampaola Pazzinija. Milan je največjo priložnost zapravil v 26. minuti, ko je Ricardo Kaka dvakrat zapored sprožil proti vratom in najprej izzval odlično obrambo Buffona, drugi poskus pa je na golovi črti izbil Leonardo Bonucci. Silovito obleganje Juventusovih vrat ni obrodilo sadov, je pa za ledeno hladen tuš na drugi strani zelenice tik pred odmorom poskrbel Fernando Llorente.

Po lepi akciji Claudia Marchisia in Carlosa Teveza je španski napadalec s petih metrov zadel v polno in poskrbel za delirij med navijači Juventusa.

Tevezova 'bomba' za dvojno vodstvo
Napadi Milana so se nadaljevali tudi v drugem polčasu, izredno nevarno je bilo v 52. minuti, ko je po predožku Kakaja z glavo proti vratom sprožil Andrea Poli in se ob tem poškodoval. Za potezo dneva je nato v 68. minuti poskrbel Tevez, ki je žogo najprej lepo sprejel, nato pa s silovitom projektilom pod prečko matiral nemočnega Abbiatija za 0:2. Črno-beli so dosegli izid, ki so ga želeli, gostitelji pa so do konca tekme iskali zadetek, ki bi jih vrnil nazaj v igro, a neuspešno. Še najbližje zadetku je bil Urby Emanuelson, ki je z razdalje žogo poslal naravnost v Buffona.

V končnici srečanja je z roba kazenskega prostora zapretil še Paul Pogba in zadel desno vratarjevo vratnico, na drugi strani je okvir gola po močnem strelu zatresel še Robinho. Po štirih minutah dodatka je glavni sodnik Marco Guida še zadnjič pihnil v svojo piščalko.