Luka Zahovič, ki je dosegel zadetek na tekmi 1. kroga proti Nizozemski, je tokrat dobil priložnost v zadnjih minutah tekme. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Sven Dodlek
Sven Dodlek je igral do 47. minute, ko ga je zamenjal napadalec Maks Barišič. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Slovenci remizirali s Poljaki

Slovenska kadetska reprezentanca je v Lendavi izvlekla remi s Poljaki (1:1), tako da ima še nekaj teoretičnih možnosti za polfinale.

V trdem dvoboju je bilo več akcij v prvem polčasu, ko je slabih 2.000 gledalcev tudi videlo oba zadetka. Poljaki so povedli v 10. minuti po prvi resnejši akciji. Patryk Stepinski je podal z desnega krila, obramba je pozabila na Vincenta Rabiega, ki je z volejem zanesljivo premagal Gregorja Zabreta.
V 15. minuti so imeli Poljaki na voljo indirektni prosti strel v kazenskem prostoru, a so slovenski nogometaši preprečili zadetek.

Stojanović podal, Šauperl izenačil
Slovenija je odgovorila v 26. minuti po dolgi podaji Petra Stojanovića. Žogo je spretno ukrotil Bian Paul Šauperl, obšel vratarja in s strelom po tleh izenačil.

Selektor Miloš Kostić je kmalu po začetku drugega polčasa z menjavama osvežil ekipo, a to ni obrodilo želenih sadov. V borbeni tekmi s kar nekaj ostrimi posredovanji je bilo v drugih 40 minutah priložnosti bolj malo, pri nevarnih poljskih žogah pa se je izkazal vratar Zabret.
Nemci prvi v polfinalu
Nizozemci in Belgijci so se razšli brez golov. Slovenska reprezentanca do 17 let bo v četrtek igrala proti Belgiji in upala na srečen scenarij, ki bi ji prinesel polfinale. V skupini A se je Nemčija po zmagi nad Islandijo (1:0) že prebila v polfinale.