Sohrab Bakhtiarizadeh v objemu soigralcev po izenačujočem golu. Foto: Reuters
Vahid Hashemian je bil blizu zadetka v 28. minuti. Foto: Reuters
Ebrahim Mirzapour
Ebrahim Mirzapour je obranil nekaj nevarnih poskusov Angolcev. Foto: EPA
Angolski navijači
Angolski navijači so pripravili lepo vzdušje v Leipzigu. Foto: EPA

Angolski selektor Luis Oliveira Goncalves je znova začel le z enim napadalcem. Akwa se ni posebej izkazal, zato ga je v 51. minuti zamenjal Flavio. Potreboval je le 9 minut, da je po sijajni podaji igralca tekme Ze Kalange z desne strani z glavo matiral nemočnega vratarja Ebrahima Mirzapourja. Za napredovanje bi potrebovali še dva gola.

Po kotu Mehdija Mahdavikie z desne je četrt ure pred koncem najvišje skočil Sohrab Bakhtiarizadeh in pokopal še zadnje upe Angole na osmino finala.

Iranci so imeli pobudo in bi lahko dobili vse tri točke. Žogo so imeli v svojih nogah 55 odstotkov igralnega časa. V okvir vrat Joaa Ricarda so sprožili 13 strelov, Angolci so streljali na gol le sedemkrat.

Ivanković bi si želel vse tri točke
"Po vodstvu z 1:0 smo skušali zabiti še kakšen gol, vendar sem vseeno zelo ponosen na svoje varovance. Po prikazanem je delitev točk najbolj pravična," je bil zadovoljen angolski selektor Goncalves.

Branko Ivanković je bil drugačenga mnenja: "Vseh 90 minut smo imeli pobudo. Zaslužili smo si zmago. Zadnje mesece smo imeli veliko težav z igralci, ki nastopajo v Bundesligi. Vsi so imeli težave s poškodbami. Z našim izkupičkom na SP-ju smo lahko zadovoljni."

Od minute do minute:
90. + 1.
Zandi je naredil prekšek nad Lovom na robu kazenskega prostora.
87. Daei je poizkusil z glavo, Ricardo je preprečil zmago Irana.
84. Iran je vse boljši. V zadnjih minutah ima veliko pobudo. Khatibi je s 25 metrov znova ogrel dlani Ricarda, ki je žogo odbil v kot.
75. Po kotu Mahdavikie z desne strani je najvišje skočil Bakhtiarizadeh in pokopal še zadnje upe Angole na napredovanje.
72. Figueireda je zamenjal Rui Marques.
69. Ze Kalanga je znova sijajno podal, strel Lova z glavo je obranil Mirzapour.
68.Ze Kalanga je naredil grob prekršek nad Madanchijem.
67. Kaebi zapušča igrišče. Vstopil je napadalec Borhani.
63. Angolci so vse nevarnejši. Mendonca je z roba kazenskega prostora za las ustrelil mimo.
60. Po odlični podaji Ze Kalange z desne strani je rezervist Flavio z glavo matiral nemočnega Mirzapourja. To je bil prvi gol Angole na SP-jih. Za napredovanje potrebujejo še dva.
55. Taymourian je grobo štartal.
51. Akwa si je poškodoval stegensko mišico. Zamenjal ga je Flavio.
47. Strel Menconce z 20 metrov je zletel mimo vrat.
POLČAS:
Angolci si niso ustvarili veliko priložnosti. Za napredovanje potrebujujo tri zadetke, če bi v Gelsenkirchnu ostalo pri vodstvu Portugalcev z 2:1.
45.+5. Po 5 minutah sodnikovega podaljška se je končal prvi del.
45.+2. Akwa je po napaki vratarja Mirzapourja z glavo streljal z bližine, a je predtem naredil prekršek. Prosti strel za Iran.
45. Mendonca je žogo po pisku sodnika poslal na tribuno.
39. Poškodovani Hashemian zapušča igro, zamenjal ga je Khatibi.
37. Madanchi je naredil prekršek nad Ze Kalango.
29. Akwa se je znašel v ugodnem položaju, vendar je ustrelil prek vrat.
28. Po kotu Mahdavikie je z glavo ustrelil Hashemian, z golove črte je žogo odbil Mendonca.
23. Mateus se je poškdoval pri trčenju z Bakhtiarizadehom. Odnesli so ga na nosilih. Zamenjal ga je je Love.
22. Mahdavikia je z desne strani podal točno na glavo Daeiju, ki je s petih metrov streljal čez gol.
22. Loco je porumenel zaradi grobega štarta.
14. Fereydoon Zandi se je z leve strani sam znašel pred vratarjem Joaom Ricardom, ki je žogo z rokama odbil.
12. Shojaei je vstopil namesto Nosratija, ki jo je v dvoboju z Locojem slabo odnesel.
11. Mateus je z roba kazenskega prostora ustrelil kakšen meter prek vrat.
8. Loco je podrl Mohameda Nosratija, ki je obležal. Angolec jo je odnesel brez kazni.
1. S sredine so začeli Iranci. Na tribunah v Leipzigu je praznih vsaj 10.000 sedežev, kar je prava redkost na letošnjem SP-ju.