Fredu ni bilo težko zadeti za 2:0. Foto: EPA
Chipperfield je ob strelu Adriana zamudil. Foto: EPA
Ronaldo in Adriano
Veselje Ronalda in Adriana po vodilnem golu. Foto: EPA
Na Ronaldinha so Avstralci dobro pazili. Foto: EPA

Dolgočasni prvi polčas je minil brez razburljivih trenutkov, saj so disciplinirani Avstralci popolnoma omrtvili Brazilce. V 49. minuti pa vendarle vodstvo za Južnoameričane. Po podaji Ronalda je z roba kazenskega prostora s strelom po tleh zadel Adriano. Avstralci so odgovorili z bolj napadalno igro, a Harry Kewell v 56. minuti ni znal kaznovati napake Dide, ki je žogo izpustil iz rok. To je bila najlepša priložnost varovancev Guusa Hiddinka.

"Iz tekme v tekmo smo boljši. Skušali smo vsiliti svoj slog igre, kar pa je bilo proti v obrambi močnemu nasprotniku zelo težko," je dejal Ze Roberto, ki je bil izbran za igralca tekme.

Avstralski kapetan Mark Viduka je bil na splošno zadovoljen s predstavo svojega moštva, toda dodal je: "Razočarani smo, ker nismo iztržili kaj več, saj smo znova igrali dobro. A še vedno smo v igri."

Avstralcem v zadnjem krogu proti Hrvatom za osmino finala zadostuje že točka, saj ni realno pričakovati, da bi Japonci premagali Brazilijo.

Od minute do minute:
90.+3.
Strel Kakaja z desetih metrov zleti čez vrata.
90. Zadetek Freda, ki je "odbitek" po vratnici Robinha z dveh metrov potisnil v gol.
88. Fred vstopi namesto Adriana.
86. Avstralci pritiskajo. Lob Viduke je za las previsok.
84. Predložek Bresciana s prostega strela zleti manj kot meter mimo Didovih vrat.
83. Robinho porumeni zaradi ugovarjanja.
82. Kaka po podaji Ronaldinha s kota z glavo zadene prečko.
80. Bresciano z okoli 10 metrov strelja z volejem, Dida pa s skrajnimi močmi žogo ubrani.
77. Robinho v eni minuti dvakrat nevarno strelja. Prvič s škarjicami čez gol, drugič pa Schwarzer izbije strel v kot.
72. Namesto Emersona vstopi Gilberto Silva.
72. Robinho zamenja Ronalda.
69. Še zadnja menjava pri Avstraliji: branilec Moore na klop, v igro pa napadalec Aloisi.
68. Kewell zapreti s strelom od daleč.
56. Takoj po vstopu v igro se Kewellu ponudi izjemna priložnost, saj je Dida žogo izpustil iz rok po predložku. Vrata so prazna, a vezist Liverpoola ne zna kaznovati Brazilcev. Žogo z desetih metrov pošlje čez gol.
55. Cahilla zamenja Kewell.
49. Brazilci povedejo iz na videz nenevarne akcije. Ronaldo na robu kazenskega prostora poda do Adriana, ki z natančnim strelom po tleh pošlje žogo v mrežo tik ob desni vratnici Schwarzerja. Pri blokadi je zamudil Chipperfield.
------------------------------------------------------------------
Eden najslabših polčasov na prvenstvu se je končal z 0:0. Brazilci proti discipliniranim Avstralcem niso prišli do prave priložnosti. Posest žoge je v korist carioc 52:48, v strelih v okvir vrat pa so boljši kenguruji z 1:3.
45.+2.
Bresciano silovito sproži visoko čez vrata Dide.
41. Branilec Popovic jo skupi v enem izmed zračnih dvobojev. Ne more nadaljevati in zamenja ga Bresciano.
37. Culina porumeni zaradi ostrega štarta.
31. Ronaldo premaga Schwarzerja po pisku Merka, ki je označil nedovoljeni položaj Brazilca.
29. Cafu s prekrškom ustavi prodor Cahilla.
25. Ronaldinho se osmeši, ko v kazenskem prostoru Avstralcev ob poskusu preigravanja pade čez žogo.
15.-20. Brazilci imajo žogo več v nogah, toda kenguruji jih z odlično obrambno postavitvijo brez težav ustavljajo še pred kazenskim prostorom.
13.
Emerton protestira pri Merku zaradi dosojenega prostega strela po prekršku nad Robertom Carlosom.
6. Poskus Viduke z 20 metrov je lahek plen za Dido.
3. Volej Kakaja z 18 metrov za kakšen meter zleti mimo leve vratnice Schwarzerja.
1. S sredine so začeli Brazilci.

MÜNCHEN, skupina F, drugi krog
BRAZILIJA 2 - 0 AVSTRALIJA Adriano 49. Fred 90. --------------------------------------- Dida Schwarzer Cafu Neill Lucio Moore *** Juan Popovic * Roberto Carlos Culina Emerson ** Emerton Ze Roberto Chipperfield Kaka Grella Ronaldinho Cahill ** Ronaldo * Sterjovski Adriano *** Viduka --------------------------------------- * 72./ Robinho * 41./Bresciano ** 72./Gilberto S. ** 55./Kewell *** 88./Fred *** 69./Aloisi
Sodnik: Markus Merk (Nemčija)