Dži Sung Park je v 81. minuti poskrbel za evforijo med korejskimi navijači. Foto: Reuters
Zinedine Zidane
Zinedine Zidane je ob menjavi grdo pogledal stratega galskih petelinov Raymonda Domenecha. Foto: Reuters
Thierry Henry
Thierry Henry je prekinil 369 minut dolg post galskih petelinov na SP-jih. Foto: Reuters
Li Vung Jae
Patrick Vieira je še drugič premagal vratarja Li Vunga, a je sodnik zadetek neupravičeno razveljavil. Foto: Reuters
Fabien Barthez
Fabien Barthez se je v prvem delu igre dolgočasil. Foto: Reuters
Francoska reprezentanca
Francozi so se veselili že v 9. minuti. Foto: Reuters

Henry je v 9. minuti povedel galske peteline v vodstvo. To je šele prvi gol Francije na SP-jih po 369 minutah in po SP-ju po letu 1998, ko so doma osvojili naslov svetovnih prvakov. V prvem delu je mehiški sodnik Benito Archundia neupravičeno razveljavil gol Patricka Vieire, ki je zadel z glavo po podaji s kota. Po strelu je žoga za pol metra prečkala golovo črto!

Drugi del igre bi bilo najbolje pozabiti, do 81. minute, ko je sledil zadetek prvega zvezdnika Koreje Dži Sung Parka. Ta je z glavo predložek Čoja preusmeri v gol. V zadnjih minutah je "blestel" Barthez, ki je kar nekajkrat uprizoril "neumna posredovanja", tudi pri golu. Smrtno priložnost za zmago Francozov je zamudil Henry, ki ni znal ponoviti akcije iz 9. minute. S 13 metrov je streljal v korejskega vratarja.

Se je veliki Zidane poslovil?
Selektor trikolorov Raymond Domenech se bo moral po srečanju spopasti z velikimi kritikami javnosti in sedme sile. Po vsej verjetnosti bo moral odgovoriti na vprašanje, zakaj na klopi drži enega najboljših napadalcev na svetu Davida Trezegueta, ki je proti azijskim tigrom dobil priložnost šele v 91. minuti. Kakšno je ozračje v moštvu, je pokazala poteza Zinedina Zidana, ki je odvrgel kapetanski trak in ves čas grdo gledal Domenecha. Če se Francija ne uvrsti v nadaljnje tekmovanje, potem to pomeni, da smo velikega mojstra sploh zadnjič videli na zelenici.

Izjave po tekmi:
Selektor Francije Raymond Domenech: "Razočaran sem, toda še vedno imamo pred seboj tekmo proti Togu, ki jo moramo dobiti. Verjamem, da se bomo uvrstili v nadaljnje tekmovanje."

Selektor Južne Koreje Dick Advocaat: "Vesel sem, da smo zmagali. Izkoristili smo eno izmed redkih priložnosti, imeli pa smo tudi nekaj sreče. Odločala bo tekma proti Švici, vendar pa si bomo prej privoščili še manjše slavje po remiju. S Francozi ne igraš vsak dan 1:1."

Od minute do minute:

91. Trezeguet prvič na prvenstvu vstopi na zelenico. Menja Zidana, za katerega bi bila v primeru izpada Francije po predtekmovanju, to zadnja tekma na SP-jih. Zidane ob menjavi grdo gleda trenerja.
89. Sagnol z desne strani poda Henryju, ki strelja v prečko. Sodnik dosodi prepovedan položaj.
88. Dhorasoo menja Maloudaja.
86. Seol močno strelja, Barthez ostaja nepremagan.
85. Zidane na tla zbije L. Kima in si prisluži rumeni karton, ki ga bo stal nastopa na zadnji tekmi predtekmovanja.
85. Henry je zamudil smrtno priložnost. S strelom iz 13 metrov mu ni uspelo ponoviti strela iz 9. minute.
82. Ribery z desne strani poda Vieiri na 16 metrov, ta sam neovirano strelja pod oblake.
81. Izenačenje! Po podaji Čoja je Park z glavo žogo preusmeril za golovo črto, Gallas pa je bil prenizek, da bi žogo izbil z golove črte. Barthez bi lahko posredoval bolje. Evforija številnih navijačev na stadionu v Leipzigu.
80. Korejci so pokazali znake življenja. D. Kim po kotu z glavo strelja v Bartheza.
79. Francoz Eric Abidal je za prekršek na sredini igrišča nagrajen z rumenim kartonom. V tekmi proti Togu zaradi kartona na prvi tekmi ne bo igral.
74. Ribery izvaja peti kot za Francoze. Do žoge se dokoplje Malouda, ki za kakšen meter strelja prek vrat. 11. strel trikolorov na gol Azijcev.
72. Na zelenico prihaja zvezdnik Koreje Ahn. V igro je vstopil namesto Č. Lija.
69. H. Li iz igre, v igro S. Kim
63. Willy Sagnol je preigral tri branilce Koreje in se sprehodil v kazenski prostor. Po strelu se je žoga od roke branilca odbila v kot. Francoz je zahteval najstrožjo kazen, neupravičeno.
60. Franck Ribery vstopa na igrišče namesto Wiltorda.
58. Pritisk Francozov, ki pa ne prinaša pravih priložnosti.
53. Sylvain Wiltord strelja s strani s kakšnih 20 metrov, a žoga zleti mimo desne vratnice korejskega branilca mreže.
49. E. Li iz igre, v igro K. Seol.
46. Korejci so s sredine krenili v napad.
POLČAS Francozi zasluženo vodijo. Sodnik jih je očitno oškodoval za višje vodstvo. Korejci le stežka prihajajo v kazenski prostor nasprotnika. Kot po pravilu se njihovi napadi končajo 30 ali 40 metrov od vrat Bartheza.
41. Francozi nevarno kombinirajo v kazenskem prostoru Korejcev, vendar J. Kim pravočasno posreduje v obrambi.
37. S. Li poda močno žogo pred vrata Fabiena Bartheza, žoga zleti mimo vseh igralcev in le za las zgreši gol.
32. Huda napaka sodnika iz Mehike. Po podaji iz kota Patrick Vieira z glavo zadane vratarja, ki žogo izbija za golovo črto! Francija bi morala voditi 2:0.
29. Drugi rumeni karton pri Koreji dobi D. Kim.
28. Henry se spet sam znajde pred Lijem, a po prerivanju z J. Lijem ne pride do strela. Ni govora o najstrožji kazni.
27. Malouda izvaja kot. Strel na drugo vratnico prestreže Zinedine Zidane, a njegov strel z glavo zleti čez gol.
24. Slab strel Florena Maludaja z razdalje. Azijski tigri se dobro kosajo z svetovnimi prvaki iz leta 1998.
21. William Gallas skoraj preseneti svojega vratarja. Njegovo posredovanje z glavo zleti čez gol v novi kot za Korejo.
11. Prvi pri Korejcih porumeni H. Li.
9. Wiltord strelja, a korejska obramba blokira strel, žoga se odbije do Thierryja Henryja, ki se sam znajde pred vratarjem in ga rutinirano premaga. Prvi francoski gol na SP-jih po natančno 369 minutah.
6. Lilian Thuram na kratko poda v kazenski prostor do Sylvaina Wiltorda, a je vratar Koreje pravočasno posredoval.
4. Prvi kot za Francoze. Vratar Koreje Li Vung odbija žogo iz kazenskega prostora.