Miroslav Klose je v četrti minuti streljal povsem neovirano. Foto: Reuters
Klose je takole še drugič matiral Moro. Foto: Reuters
Michael Ballack je bil razglašen za igralca tekme. Foto: Reuters
Lukas Podolski
Lukas Podolski v objemu svojih igralcev. Foto: EPA
Jürgen Klinsmann
Nemški selektor je bil zadnje mesece ves čas na udaru kritik. Slednje je na najlepši način utišal s tremi zmagali. Foto: Reuters

Tekma sicer ni bila preveč privlačna. Elf je izkoristil vse svoje priložnosti. Klose je že v 4. minuti povsem neoviran premagal Moro, ki je prvič na mundialu pobral žogo iz svoje mrežo. "Omrtvičen" prvi polčas se je končal vihravo, saj je Ballack s kirurško podajo zaposlil Kloseja, ki je prehitel nasprotnega vratarja. Za četrti zadetek na mundialu je žogo le potisnil v vrata.

Hitro je bilo vsega konec
Vse dvome o zmagovalcu je razblinil Podolski, ki je z zadetkom v 57. minuti po podaji Bernda Schneiderja le dosegel svoj prvi gol na turnirju vseh turnirjev.

Južnoameričani so igrali brez štirih standardnih igralcev in so povsem razočarali. Čeprav so imeli v posesti več žoge (57:43), so poslali le dve žogo v nemški okvir vrat.

Klinsmann: "Cilj je izpolnjen"
"Ko igraš pred domačim občinstvom, te to dodatno ponese. To je vročica svetovnega prvenstva. Naš osnovni cilj je bil osvojiti prvo mesto v skupini, kar nam je danes kljub neznosni vročini tudi uspelo," je po novi nemški zmagi razmišljal selektor Jürgen Klinsmann.

Od minute do minute:
87. Ballack z 20 metrov sijajno strelja, Mora strel s zadnjimi močmi ubrani.
75. Tim Borowski porumeni že po dveh minutah. Razlog je prekršek nad Kaviedesom.
73. Zadnja menjava na tekmi. Asamoah je zamenjal Schneiderja.
68. Še zadnja menjava pri Ekvadorju. Urrutia zamenja Ayovija.
66. Dvojna menjava pri Nemčiji. Junak tekme Klose svoje mesto prepusti Neuvillu, Frings pa Borowskemu.
63. Še druga menjava pri Ekvadorju. Christian Lara zamenja Luisa Valencio.
59. Se Ekvadorju obeta katastrofa? Podolski je spet v akciji. Mora strel Poljaka z 12 metrov komaj ukroti.
57. Tekma je odločena. Nemčijo je v vodstvo s 3:0 popeljal ravno Podolski. Na Poljskem rojeni nogometaš je zadetek dosegel po hitrem protinapadu.
53. Lukas Podolski še vedno ostaja brez zadetka na tem mundialu. Tokrat mu je priložnost pripravil hitri Lahm, 20-letni igralec Bayerna pa je udaril meter mimo gola.
51. Prvi rumeni karton na tekmi si prisluži Luis Valencia, ki je podrl Ballacka.
48. Prvi resnejši strel Ekvadorja. Edwin Tenorio strelja s 25 metrov, Jens Lehmann žogo odbije v kot.
46. Ekvador skuša zvišati tempo s prvo menjavo. V igro namesto Felixa Borje vstopi Cristian Benitez.
---------------------------------------------------------------------------
POLČAS:
Tekma relativno dolgočasna, Nemci so dvakrat rutinirano zadeli in si že skoraj zagotovili prvo mesto v skupini.
44. Uspavanko prebudi Michael Ballack, ki z natančno podajo zaposlil Kloseja, ta za las prehiti vratarja Moro in žogo le potisne v mrežo. Nemčija vodi z 2:0.
37. Ekvadorci so končno sestavili nekaj, čemur bi mu lahko rekli "akcija". Ivan Kaviedes je na levi strani s 15 metrov prejel žogo, a brez dela za Lehmanna.
35. Dolgčas. Nemci v polju brez idej, Ekvadorci pa so tako neaktivni, kot da bi oni vodili najmanj z 1:0.
28. Tekma je povsem izgubila tempo. Razmerje v posesti žoge je 52:48 v korist Nemčije.
19. Hitri Philipp Lahm prodre po levi strani in pošlje nevaren predložek v kazenski prostor Ekvadorja. Bastian Schweinsteiger žogo slabo zadene, tako poleti visoko pod oblake.
12. Tempo igre je po ekspresnem zadetku nekoliko padel. Strel Kloseja je še vedno edini strel na tekmi.
4. Nemci že vodijo! Po dolgi akciji je žoga v kazenskem prostoru Ekvadorja prišla do Miroslava Kloseja, ki je s sedmih metrov neoviran dosegel svoj tretji zadetek na mundialu. Vratar Christian Mora mora pobrati svojo prvo žogo iz mreže na tekmovanju.
1. S sredine začenjajo Ekvadorci. Že pred iztekom prve minute so pripravijo lepo priložnost, a Lehmann ujame nevaren predložek Valencie.

EKVADOR         0 - 3           NEMČIJA