Brazilci so tokrat le pokazali, zakaj veljajo za najboljše nogometaše sveta. Foto: Reuters
Brazilec Ronaldo
Koliko težkih trenutkov je preživljal Ronaldo v zadnjih letih. Četrtkov večer je zacelil marsikatero rano. Foto: Reuters
Keidži Tamada
Ta slika bo morda na najbolj vidnem mestu v hiši Keidžija Tamada: trenutek, ko je sprožil strel za gol proti Braziliji. Foto: Reuters
Juninho, ki je tokrat začel tekmo, je zadel v 53. minuti. Foto: Reuters
Brazilski napadalec Ronaldo
Ronaldo se je prepričal, da je Jošikacu Kavaguči odličen vratar. Foto: Reuters
Gilberto Silva
Japonski napadalec Keidži Tamada v akciji.
Japonski napadalec Keidži Tamada v akciji. Foto: Reuters
Navijačica Brazilije
Niso bili le brazilski nogometaši tisti, ki so veliko pokazali. Foto: EPA

Drugi polčas je dokazal, zakaj je Brazilija ne glede na neprepričljivi predstavi proti Hrvaški in Avstraliji prvi favorit turnirja. Vsekakor je bil to večer Ronalda. Zadel je dvakrat in na večni lestvici s 14 goli na svetovnih prvenstvih ujel Nemca Gerda Müllerja.

V drugem polčasu igra mačke z mišjo
Očitno je imel selektor Carlos Alberto Pareira prav, da je zaupal "debeluščku". V prvem polčasu je pogosto preizkušal vratarja Jošikacuja Kavagučija, ki je v prvem delu branil odlično, klonil pa po golu Ronalda tik pred odmorom. Fenonem je v 81. minuti po lepi akciji, v kateri je dokončno dokazal, da je našel formo, postavil končni izid. Vmes sta zadela še Juninho (zanj značilen zahrbten strel od daleč) in Gilberto, ki ga je v ogenj poslal Ronaldinho.

Ključna beseda: potrpljenje
Japonce je v presenetljivo vodstvo po duhoviti akciji popeljal Keidži Tamada, potem ko so brazilski branilci Japoncem puščali preveč prostora. Petkratni svetovni prvaki so tako prvič po oktobru dobili gol. Očitno je deloval pozitivno, saj smo v nadaljevanju videli pravo Brazilijo. "Zelo sem vesel, da sem tako napredoval, tako psihično kot tehnično. Ključna beseda je potrpljenje. Uspel sem biti miren v vseh težkih trenutkih," je povedal Ronaldo.

Japonce še vedno boli poraz z Avstralci
Tudi selektor Carlos Alberto Pareira, ki je premešal začetno enajsterico (priložnost so dobili Juninho, Robinho in Cicinho), je pohvalil Ronalda: "Ni še v najboljši formi, toda korak za korakom se približuje temo. Zasluženo smo zmagali!" Japonski selektor Zico je bil zelo razočaran, nikakor pa mu ne gre iz glave prva tekma, ko so Avstralci v zadnjih minutah dosegli tri gole: "Brazilija je igrala dobro in je znala izkoristiti naše slabosti. Način, kako smo izgubili z Avstralijo, kaže, kako krut šport zna biti nogomet."

Od minute do minute
81.
Ronaldo z golom številka 14 na svetovnih prvenstvih! To je njegov večer. Vrhunski strel z obrata in visoko vodstvo Brazilije.
77. Igra se je umirila. Verjetno je že vse odločeno in Brazilci se ne naprezajo več.
71. Dvojna menjava Brazilije: iz igre tokrat ne preveč razpoloženi Kaka in Ronaldinho, ki prejme bučen aplavz. V igro Ze Roberto in Ricardinho.
69. Robinho je ekspresno pobegnil v kazenski prostor in podal pred gol. kjer pa Ronaldo ni prejel žoge.
66.Takahara je bil le nekaj minut na zelenici. Zaradi poškodbe ga zamenja Masaši Oguro.
60. V igro napadalec Nakahita Takahava, na klop pa Seičiro Maki.
59. Ronaldinho mojstrsko poda v prazen prostor in pripravi akcijo za Gilberta. Njegov natančen strel po tleh je prevelik zalogaj za Kavagučija. Brazilski navijači končno lahko plešejo sambo. To je prava Brazilija!
56. Micuo Ogasavara na klop, v igro izkušeni Kodži Nakata.
53. Brazilija končno vodi. Juninho z močnim strelom od daleč. Kavaguči bi to moral braniti, a mu je šla žoga kar skozi roke. Očitno mu je ponagajala - vratarji so žogo že pogosto skritizirali.
51. Končno brazilske čarovnije! Sijajna dvojna podaja Ronaldinho-Ronaldo. Ronaldinho je podal s peto, Ronaldo pa je imel kar nekaj prostora, vendar le ni najbolje zadel žoge.
-------------------------------------------------------------------------
POLČAS. Brazilci so zadnji hip preprečili, da bi se Japonci še dolgo hvalili, kako so po polčasu vodili.
45. + 1. Izenačenje! Ronaldinho je našel Cicinha, ki je z glavo sijajno našel Ronalda, ta pa je, tudi z glavo, le matiral Kavagučija. Se je "debelušček" le prebudil in je vendarle sposoben zrušiti rekord Gerda Müllerja (14 golov na svetovnih prvenstvih). Do izenačenja rekorda mu manjka še en gol!
44. Gilberto je na "rumen" način prekinil japonski napad. V akciji je bil Kadži.
40. Kazen za Kadžija zaradi prekrška nad Gilbertom.
35. Brazilci želijo takoj izenačiti. Vrata so prazna, vendar je Ronaldo, ki je pritekel v kazenski prostor, povsem v mrtvem kotu in nima prave možnosti.
34. Senzacija - Japonska vodi! Alex je sijajno našel Keidžija Tamada, ki je rutinirano matiral Dido. To je prvi gol na letošnjem prvenstvu v brazilski mreži!
30. Brazilci v prve pol ure še niso kronali premoči (posest žoge 60:40). V strelih v okvir vrat 5:0.
24. Japonci se ne mislijo le braniti. Domiselna akcija, žogo pošlje Inamoto pred gol, kjer je posredoval Gilberto Silva. Kot za Japonsko.
22. Zdaj je od daleč ustrelil še Juninho. Spet je posredoval Kavaguči.
20. "Dvoboj" Ronaldo - Kavaguči spet dobri japonski vratar, a tokrat se je moral s svojo levico pošteno stegniti.
18. Kar obetavna akcija Japoncev. Cicinho prepreči, da bi bilo še bolj vroče in odbije žogo v avt.
16. Robinho je atraktivno preigraval in nato streljal s 15 metrov. Kavaguči se je spet izkazal - žoga je letela v gol!
15. Inamoto je s 25 metrov žogo poslal v 30. vrsto stadiona Westfallen.
11. Robinho strelja z roba kazenskega prostora, Kavaguči je bil spet na mestu. Brazilci so dobro začeli.
7. Ronaldinho do Ronalda, ki je dobro zaposlil Jošikaca Kavagučija. Odličen strel v 16-metrskem prostoru, prav tako odlična tudi obramba.

JAPONSKA        1 - 4         BRAZILIJA