18-letni Lionel Messi, igralec Barcelone, je dobil priložnost v prvi enajsterici. Foto: Reuters
Ruud van Nistelrooy
Selektor Marco van Basten je že v 56. minuti segel v roke Ruudu van Nistelrooyju. Ne po zadetku, ampak po menjavi. Foto: Reuters
Kew Jaliens in Julio Cruz
Kew Jaliens in Julio Cruz Foto: Reuters

Oba selektorja sta zaradi nevarnosti kartonov na klopi pustila nekatere najboljše. Taktični boj je bil na trenutke kar zanimiv. Predvsem to velja za prvi polčas, ko je bila Argentina nevarnejša, čeprav so prvi v okvir vrat streljali Nizozemci. Priložnost je zapravil Dirk Kuijt. V 28. minuti je po prostem strelu Juana Romana Riquelmeja nespretno posredoval Khalid Boulahrouz, avtogol pa je preprečila vratnica.

Messi tokrat brez navdiha
Mladi Lionel Messi je tekmo začel, vendar ni blestel in je šel predčasno na klop. Igralec večera v Frankfurtu je bil po izboru Fifine komisije Carlos Tevez, ki je bil v 73. minuti zelo blizu zadetku.

Mehika za nagrado
Zaradi gol razlike je prvo mesto v skupini C osvojila Argentina, ki jo v osmini finala čaka Mehika. Vloga favorita je seveda znana, čeprav Argentina tokrat ni pokazala toliko kot proti Srbiji in Črni gori. Nizozemska se bo v evropskem derbiju za vstop v četrtfinale v nedeljo ob 21. uri pomerila s Portugalsko.

Kar 40 prekrškov, od tega 23 nizozemskih
Statistika dokazuje, da je remi pravičen. V strelih je bilo 10:9 za dvakratne svetovne prvake, v strelih v okvir vrat 3:3. Argentina je izvajala 10, Nizozemska 7 kotov. Žogo so imeli nekoliko več v nogah oranžni. V prekrških je bilo 23:17.

S sodniki ne kaže češenj zobat
"Nisem prav zadovoljen. Želeli smo prvo mesto v skupini. V drugem polčasu smo imeli nekaj priložnosti. Vesel sem, da sem mrežo ohranil nedotaknjeno in s 112. tekmo za Nizozemsko izenačil rekord Franka de Boera. Z igralci, ki so že dobili karton, nismo želeli tvegati. Na tem turnirju je s sodniki tako, da nikoli ne veš, kaj boš dobil," je povedal kapetan tulipanov Edwin van der Sar. Bolj vesel je bil argentinski branilec Roberto Ayala: "Cilj je dosežen. Moštvo raste iz tekme v tekmo. Vseeno je, ali igramo v osmini finala z Mehiko ali Portugalsko. V obeh primerih gre za tekmeca, ki ga je treba spoštovati."

Od minute do minute
90. +2
Iz obrata je z levico poskusil Tevez. Žoga čez gol.
90. Javier Mascherano je prvi pri gavčih s kartonom.
86. Zadnja menjava na tekmi: Wesley Sneijder na klop, Hedwiges Maduro za nekaj minut na zelenico.
85. Prosti strel Van der Vaarta ni bil posebej nevaren.
79. Pablo Aimar je zadnji adut Joseja Pekermana. Na klop gre prvi zvezdnik Argentine Riquelme.
78. Obetavna akcija Nizozemske. De Cler pošlje pred gol res lepo žogo z levega krila, a strela na gol ni bilo.
73. Natančen strel Teveza z rahlo desne strani. Van der Sar se je moral pošteno potruditi, da je zbil žogo. Zaenkrat bržkone najlepša priložnost na tekmi.
69. Messi mora na klop. Tokrat se ni naigral. Bo Julio Cruz poskrbel za argentinski gol?
67. van Persie iz igre, priložnost dobi Denny Landzaat.
67 Zelo nevarno! Van der Vaart je v kazenskem prostoru pobegnil Colocciniju. Žoga je prišla do Philipa Cocuja, dobro pa je posredoval Abbondanzieri.
61. Koleni van Persieja in Cambiassija sta trčili. Argentinec je obležal, vendar je po posredovanju zdravniške ekipe lahko nadaljeval.
57. Cambiasso je dobil karton, vendar bo lahko igral v osmini finala.
56. Ruud van Nistelrooy, ki je bil povsem neopazen, gre na klop. Bo Ryan Babel uspešnejši?
53. Prva resnejša priložnost v nadaljevanju. Riquelme je dobro streljal, vendar za meter zgrešil cilj.
48. Karton za Tima de Clera zaradi prekrška nad Maxijem Rodiguezom.
46. Začel se je drugi del tekme. Menjav ni bilo.
------------------------------------------------------------------
POLČAS. Derbi v prvem polčasu precej nezanimiv. Nizozemska praktično brez prave priložnosti. Argentinci so bili najbližje zadetku v 28. minuti, ko je Boulahrouz skorajda dosegel avtogol.
42. Karton za Andreja Ooijerja, potem ko je ustavil Riquelmeja.
37. Argentinci so rahlo boljši, a do vodstva ne morejo. Vodijo pa v kotih (6:2).
29. Vrhunski strel Maxija Rodrigueza od daleč. Le za las je manjkalo ... Argentinci vedno bolj nevarni.
28. Vratnica je preprečila, da bi Boulahrouz žogo poslal v svojo mrežo. Nizozemec je nespretno posredoval po prostem strelu Riquelmeja.
27. Kuijtu rumeni karton zaradi prekrška nad Tevezom.
27. Juan Roman Riquelme je s kota streljal kar na gol in povzročil precej preglavic van der Saru.
25. Po štartu Robina van Persieja je obležal Leandro Cufre. Brez kazni za Nizozemca.
24. Nicolas Burdisso se je pri trku z Ruudom van Nistelrooyem očitno poškodoval, zato gre v igro Fabricio Coloccini
17. Po napaki Nicolasa Burdissa je imel Dirk Kuijt v kazenskem prostoru lepo priložnost. Roberto Abbodanzieri na resni preizkušnji, ki jo je dobro opravil.
17. Carlos Tevez je kar nevarno zapretil van der Saru. Žoga je šla kak meter od gola.
8. Zelo duhovita akcija Argentine. Sijajna podaja do Estebana Cambiassa, Khalid Boulahrouz pa prepreči, da bi se Cambiasso iz oči v oči znašel z Edwinom van der Sarom.