Tako se je vse začelo z zadetkom Thomasa Müllerja, čez dobrih deset minut pa se je šokirana Brazilija sesula. Foto: Reuters

Med 22:08 in 28:49 igre prvega polfinala 20. svetovnega prvenstva v nogometu je Nemčija dosegla kar štiri gole in Brazilija je na domačem prvenstvu doživela najhujšo katastrofo v svoji dolgi in bogati nogometni zgodovini.

Podoživite v spodnjem videoizseku nemško nogometno poezijo, ko je v 18 minutah odjeknila "petarda" na stadionu Mineirau v Belo Horizonteju.

Začel je Thomas Müller v 11. minuti, nadaljeval je Miroslav Klose v 23. minuti z golom za zgodovino - 16. rekordnim na SP-jih. Nato je do "dvojčka" v 24. in v 26. minuti prišel gonilni motor igre Toni Kroos, piko na i pa je v 29. minuti postavil Sami Khedira.

Vsekakor tekma za nogometno zgodovino, a izbranci Joachima Löwa dobro vedo, da je lahko 7:1 le prijetna opomba in spomin, če ne bo na koncu tudi glavnega cilja - osvojitve naslova svetovnega prvaka.