David Villa je v razmiku treh minut v drugem delu zapečatil usodo Reala. Foto: Reuters
Xavi Hernandez in Iker Casillas
Xavi Hernandez se je znašel sam pred Casillasom in ga brez težav ukanil. Foto: EPA
Iker Casillas, Pedro Rodriguez, Ricardo Carvalho
Pedro Rodriguez je zlahka povišal na 2:0 po lepi podaji Ville. Foto: Reuters
Sergio Ramos, Iker Casillas, Jeffren Suarez
Jeffren je le štiri minute po vstopu postavil piko na i na Camp Nouu. Foto: Reuters
Sergio Ramos, Eduardo Iturralde
Sergio Ramos je popolnoma izgubil živce. Pokosil je Messija, nato pa še grobo odrinil Puyola. Foto: Reuters
Jose Mourinho
Jose Mourinho je v drugem polčasu le nemočno sedel na klopi. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo ni imel svojega večera. Lahko se je držal za glavo in nemo opazoval šov Barce. Foto: Reuters

Katalonci so bili za nekaj razredov boljši tekmec, že v prvem polčasu sta zadela Xavi in Pedro, med 55. in 58. je David Villa izkoristil dve sijajni podaji Lionela Messija, piko na i gala predstavi na Camp Nouu pa je postavil rezervist Jeffren. Barca, ki je dobila zadnjih pet "El clasicov", ima po 13 krogih dve točki naskoka pred večnimi tekmeci.

Messi v vratnico
Srečanje pred 99.000 gledalci se je začelo v močnem nalivu, ritem pa je bil silovit. V šesti minuti je Carles Puyol na desni strani kazenskega prostora lepo našel Messija, ki je z levico sijajno lobal Ikerja Casillasa, žoga je zadela vratnico in se odbila nazaj v polje.
Xavi izkoristil podajo Inieste
Izjemen pritisk Kataloncev se je obrestoval v 10. minuti, ko je Andres Iniesta velemojstrsko podal v prazen prostor, zamudil je branilec Marcelo, Xavi Hernandez pa si je iznajdljivo zaustavil žogo in hladnokrvno matiral Casillasa z desnico.
Pedro kronal atomski nogomet Barce
Real se je malce otresel pritiska v 12. minuti, ko je Angel di Maria streljal s 17 metrov, Victor Valdes pa je žogo odbit v kot. Cristiano Ronaldo je prodrl po levi strani, v sredini je iskal Karima Benzemaja, Eric Abidal pa je žogo v zadnjem trenutku odbil v kot. V 18. minuti je Xavi lepo našel Davida Villo na levi strani, napadalec je švignil mimo Sergia Ramosa in podal pred vrata, kjer je Pedro povišal na 2:0.
Ronaldo odrinil Guardiolo
V prve pol ure je imela Barca kar 75 odstotkov igralnega časa žogo v svojih nogah. V 33. minuti je trener Barce Pep Guardiola vrgel mimo Ronalda, ki je bil postavljen za izvajanje avta, zvezdnik Reala pa ga je odrinil. Gostitelji so obkrožili Ronalda, najbolj vročkrven je bil Valdes, ki je zapustil vrata. Sodnik Eduardo Iturralde Gonzalez je rumeni karton pokazal Ronaldu in Valdesu.
Drugi polčas so Katalonci začeli še siloviteje. Po akciji Messija v 49. minuti Pedro ni najbolje zadel žoge iz ugodnega položaja. Štiri minute zatem je sijajni Messi zaposlil Xavija, ki je že obšel Casillasa, a iz težkega kota meril v zunanji del mreže.

Dvojček Ville potopil "galaktike"
V 55. minuti je neustavljivi Messi našel Villo, ki se je izognil Pepeju in nedovoljenem položaju, nato pa z desno nogo matiral Casillasa. Galaktiki so bili "izgubljeni v vesolju" v 58. minuti, ko je Messi podal v prazen prostor, Villa je ušel Pepeju in z desnico poslal žogo med nogama Casillasa v mrežo. Camp Nou je norel od navdušenja, kraljevi klub pa je bil potolčen do tal, Jose Mourinho je le nemočno opazoval srečanje.
V zadnje pol ure je ritem popustil. Madridčani so bili na koncu z živci, prejeli so številne rumene kartone (Sergio Ramos, Sami Khedira in Ricardo Carvalho), v 76. minuti je izjemnega Villo zamenjal Bojan Krkić, ki je le dve minuti zatem nevarno zapretil, a Casillas je bil na pravem mestu.
Jeffren za 5:0, Ramos izgubil živce
Tri minute pred koncem je vstopil Jeffren Suarez Bermudez, ki je v 91. minuti izkoristil podajo Krkića in še polepšal slavje na Camp Nouu. V zadnji minuti sodnikovega podaljška je Ramos popolnoma izgubil živce. Najprej je grobo pokosil s štartom od zadaj Messija in si prislužil rdeči karton. Branilec je nato še odrinil Puyola in Xavija.
Alonso: Nič še ni odločeno
"Bili smo veliko boljši. Uživali smo v svojem slogu igre. Real ni imel pravih idej, na sredini igrišča smo imeli veliko premoč. Zdaj imamo dve točki naskoka, a novembra je to še zelo zgodaj. Nadaljevati moramo v zamgovitem ritmu," je bil srečen Villa.

"Nismo pričakovali tako visokega poraza. Pred nami je še večji del sezone in nič še ni odločeno," je dodal Xabi Alonso.