Luis Suarez in Lionel Messi sta dosegla po dva gola. V 93. minuti je Argentinec Urugvajcu prepustil izvedbo enajstmetrovke. Foto: Reuters
Mrežo Huesce je načel Messi, ki je akcijo za zadetek začel z mojstrskim preigravanjem. Foto: Reuters
Zelo razigran je bil Jordi Alba, ki se je izkazal s podajami, obenem pa je še zadel za 7:2. Foto: Reuters
Joaquin je poskrbel za veliko veselje navijačev Betisa. Foto: EPA

Debitanti v La ligi so v goste k prvakom prišli z dobro popotnico, saj so na prvih dveh tekmah zmagali in remizirali. Odlično se je gostovanje na največjem evropskem stadionu za klub iz Aragonije tudi začelo, ko je Jorge Miramon v 3. minuti z desne poslal natančen predložek v kazenski prostor. Samuele Longo je bil v skoku višji od Sergia Roberta, ob statični Barcini obrambi pa je žogo v mrežo pospravil mladi Cucho Hernandez. 13 minut je Barcelona potrebovala za izenačenje, ko je Lionel Messi na robu kazenskega prostora na tla s preigravanjem spravil Luisinha, nato prodrl proti vratom in z desnico med nogama Xabierja Etxeiete od vratnice žogo poslal v mrežo.

V 24. minuti so aktualni španski državni in pokalni prvaki povedli. Po akciji z Ousmanom Dembelejem je Jordi Alba z leve skušal podati pred vrata, žoga pa se je od Jorgeja Pulida nesrečno odbila v mrežo. Zatem je Dembele z levico stresel okvir vrat, v 39. minuti pa je Philippe Coutinho z globinsko podajo zaposlil Jordija Alba, ki je z leve natančno podal pred vrata, kjer je Luis Suarez mirno žogo preusmeril za hrbet Axla Wernerja. Tik pred koncem polčasa se je še enkrat zatresla domača mreža. Moi Gomez je podal pred vrata, kjer je bil najspretnejši Alex Gallar, ki je kaznoval napako Barcine obrambe.

V drugem delu so gostitelji povsem nadigrali Huesco. Že v 48. minuti je Dembele povišal na 4:2, potem ko mu je natančno med dva branilca podal Suarez, francoski napadalec pa je z levico zadel malo mrežico. V 52. minuti je Messi dvignil žogo na desno stran, kjer je z voleja sprožil Ivan Rakitić in z diagonalnim strelom premagal Wernerja. Coutinho je v 61. minuti s svoje polovice poslal natančno podajo v protinapad, ki ga je uspešno izvedel Messi. Argentinski virtuoz je novo podajo vpisal v 81. minuti, ko je akcijo uspešno izvedel razigrani Jordi Alba. Končni izid je v 93. minuti z bele točke postavil Suarez, ki je tudi izsilil enajstmetrovko, potem ko ga je podrl Werner.

Joaquin odločil seviljski derbi
Seviljski derbi velja za zelo vročega, letos pa imata po dobrih lanskih sezonah znova oba kluba visoke ambicije. V najzanimivejšem obračunu tretjega kroga sta se Betis in Sevilla pomerila na Benito Villamarinu. Gostitelji so slavili z 1:0. Potek srečanja je povsem spremenil drugi rumeni karton Roqueja Mese v 66. minuti. Devet minut kasneje je v igro prišel zimzeleni Joaquin. Nogometaš, ki je bogato kariero začel v zeleno-beli majici, je v 80. minuti po predložku Aisse Mandija z desne strani pobegnil Jesusu Navasu in zadel z glavo za pravo ekstazo na tribunah.

3. krog:
BARCELONA - HUESCA 8:2 (3:2)
Messi 16., 61., Pulido 25./ag, Suarez 39., 93./11-m, Dembele 48., Rakitić 52., Jordi Alba 81.; Hernandez 3., Gallar 42.

Barcelona: ter Stegen, Sergi Roberto, Pique, Umtiti (65./Lenglet), Jordi Alba, Busquets (76./Arthur), Rakitić (71./Vidal), Coutinho, Dembele, Messi, Suarez.

Huesca: Werner, Miramon, Pulido, Etxeita, Luisinho, Musto, Melero, Gomez, Gallar (65./Semedo), Longo (58./Gurler), Hernandez (72./Avila)

Gomez 46., Aspas 52.
Jan Oblak, ki je nastop za reprezentanco odpovedal zaradi poškodbe, je za Atletico branil vso tekmo.

REAL MADRID - LEGANES 4:1 (1:1)