Neverjetni Luis Suarez je bil nerešljiva uganka za obrambo Reala. Če izvzamemo Messija, je postal šele prvi igralec po Romariu iz leta 1994, ki je Realu na prvenstvenem el clasicu zabil hat-trick. Foto: Reuters

Barcelona in Real sta do zdaj v vseh tekmovanjih odigrala 272 medsebojnih obračunov. Uspešnejši so Katalonci, ki so zmagali 112-krat, Real je bil boljši 99-krat, 60-krat se je tekma končala brez zmagovalca. V prvenstvu so za odtenek boljši Madridčani, na 177 obračunih imajo 72 zmag, Barcelona ima zmago manj. Brez zmagovalca sta se ekipi v La ligi razšli 34-krat.

Philippe Coutinho je v 11. minuti z zadetkom zaključil bliskoviti napad Barcelone. Foto: Reuters
Takole je Coutinho zadel za 1:0. Foto: Reuters
Suarez je po pol ure igralnega časa z bele točke podvojil vodstvo Barcelone. Foto: Reuters
El Pistolero je z glavo matiral Courtoisa za 3:1 ... Foto: Reuters
... hat-trick za 4:1 je dopolnil v 83. minuti. Foto: Reuters
Arturo Vidal je v 84. minuti vstopil v igro, tri minute pozneje je v Realovi mreži "prižgal petardo". Foto: Reuters
Fotografija, ki pove vse: Real je bil na Camp Nouu povsem potolčen. Foto: Reuters
Rezultat, ki bo kar nekaj časa odmeval v nogometnem svetu. Foto: Reuters

Ni Lionela Messija, ni panike: tu je Luis Suarez. Izjemni urugvajski napadalec je bil prvo ime srečanja, dosegel je hat-trick in Barceloni prinesel zmago na prvem el clasicu po letu 2007, na katerem nista zaigrala ne Cristiano Ronaldo (zdaj je član Juventusa) ne Messi (poškodba).

Odsotnost slednjega se v igri Barcelone ni pretirano poznala: gostitelji so bili z izjemo uvodnih minut drugega polčasa precej boljši nasprotnik, hitro so se prilagodili na spremenjeno formacijo Reala ob polčasu, do konca srečanja so bolj ali manj le napadali.

Conte naj bi bil novi trener Reala
Po poročanju Marce je Julen Lopetegui po porazu na el clasicu zdaj že nekdanji trener madridskega Reala. Novi trener naj bi postal Antonio Conte, ki naj bi ponudbo predsednika kluba Florentina Pereza brez obotavljanja sprejel. Novico naj bi potrdili v ponedeljek ali torek.

Z zmago so Katalonci še povečali prednost pred večnim tekmecem na prvenstveni lestvici. Na vrhu imajo 21 točk, dve več od drugouvrščenega Atletica (19 točk). Real Madrid je s 14 točkami trenutno deveti.

Coutinho zadel za 1:0
Tekma se je začela razmeroma mirno, prvi so si priložnost priigrali gostje. V 8. minuti je Gareth Bale pobegnil po levi strani in podal pred vrata, kjer je Karim Benzema žogo poslal krepko čez gol. Že tri minute pozneje so na drugi strani udarili Katalonci. Arthur je s sijajno globinsko podajo na levi strani našel Jordija Albo. Ta je podal Philippeju Coutinhu, ki je z levico hladnokrvno s strelom v spodnji desni kot ukanil Thibauta Courtoisa. 1:0.

Suarez zadel z bele točke
Katalonci so bili po zadetku v naletu, v 19. minuti je po napaki v gostujoči obrambi z roba kazenskega prostora sprožil še Arthur, a mu je s pomembno obrambo veselje preprečil oprezni Courtois. Realovi napadi so bili redki in neorganizirani, preveč je bilo netočnih podaj in nesporazumov med nogometaši. Njihov položaj je po pol ure igre Luis Suarez še poslabšal. Nad njim je bil storjen prekršek za najstrožjo kazen, ki ga je glavni sodnik Jose Maria Sanchez Martinez dosodil šele po ogledu posnetka. Urugvajski napadalec je nato z natančnim strelom z bele točke zadel za 2:0. Courtois se je vrgel v pravo smer, a je bil strel 31-letnika premočan.

Popolna nemoč Reala
Real je bil razglašen. Gostje so imeli silne težave s pokrivanjem odličnega Albe, ki je vsakič pobegnil po levi strani in z uporabnimi predložki zalagal svoje soigralce. Vroče je bilo še v zaključku prvega polčasa, ko je najprej po novi napaki gostujoče obrambe na drugi vratnici poskusil Gerard Pique, v sodnikovem dodatku je iz protinapada zapretil še Suarez, a je njegov strel odfrčal krepko mimo Courtoisovih vrat.

Marcelo prepolovil zaostanek
Pred začetkom drugega polčasa je Realov trener Julen Lopetegui namesto Raphaela Varaneja v igro poslal Lucasa Vazqueza. Njegovi varovanci so drugi polčas začeli precej bolje, že v peti minuti nadaljevanja so zmanjšali zaostanek. Po desni strani je pobegnil Isco in podal pred vrata, kjer je do žoge ob Piqueju prišel Marcelo in premagal Marc-Andreja ter Stegna za 2:1. Kraljevi klub je "zavohal kri", sledilo je silovito obleganje domačih vrat, v 56. minuti je Luka Modrić zadel še vratnico.

Suarez. Luis Suarez.
Barcelona se je stežka otresla madridskega pritiska, že v prvi naslednji priložnosti bi lahko povedla s 3:1, a je Suarezu veselje preprečil okvir gola. Po lepi akciji je Sergi Roberto z glavo lepo spustil žogo Urugvajcu, ki je iz bližine zadel levo vratarjevo vratnico. Katalonci so nato v napadu vendarle zaigrali bolje, v 64. minuti je Sergio Ramos še v zadnjem trenutku preusmeril nevaren strel Albe po iznajdljivi podaji Coutinha. V 74. minuti je Coutinho svoje mesto na zelenici prepustil Ousmaneju Dembeleju, že v naslednji minuti je Barcelona povedla s 3:1. Katalonci so zdrveli v protinapad, Roberto je s kratkim predložkom našel Suareza, ta pa je s 13 metrov neubranljivo streljal z glavo. Izjemen zadetek nogometaša iz Salta.

A s tem Suarezov šov še ni bil končan, izjemni napadalec je v 84. minuti dosegel hat-trick, potem ko je iz protinapada hladnokrvno lobiral Courtoisa za 4:1. Njegov deveti zadetek na el clasicih.

"Petarda" v 87. minuti
V 87. minuti je nato odjeknila "petarda" v madridski mreži. Z leve strani je žogo pred vrata poslal Dembele, tam pa je z glavo zadel rezervist Arturo Vidal, ki je le nekaj trenutkov predtem zamenjal Arthurja. Debakel za kraljevi klub. Ob izteku rednega dela srečanja je še enkrat poskusil Suarez, ki pa je meril natančno v Courtoisa.