Raphinha ni bil samo strelec uvodnega gola, temveč je bil tudi najboljši posameznik tekme, kjer je izstopal s potezami, preigravanji in streli. Foto: Reuters

Barcelona je po 25. krogu za vodilnim Realom iz Madrida zaostajala osem točk, tako si spodrsljaja ni smela privoščiti, če je želela ohraniti teoretične možnosti za preboj proti vrhu.

Nalogo so Katalonci opravili rutinsko, premoč na terenu je v prvem polčasu potrdil Raphinha z golom v 20. minuti, v nadaljevanju pa sta hitro zadela še Joao Felix (53.) in Frenkie de Jong (61.), ki sta tako dokončno potopila klub iz madridskega predmestja. Piko na i je v sodnikovem dodatku postavil Fermin Lopez.

Luka Romero se je rodil v Mehiki argentinskim staršem, s katerimi se je pri treh letih preselil v Španijo na Formentero na Balearskih otokih. Kot otrok Mallore je pritegnil pozornost, a izbral je Italijo, kjer je po igranju pri Laziu hitro prestopil k Milanu, ki ga je zdaj pozimi za pol leta posodil zadnjeuvrščeni Almerii. Foto: Reuters

Luka dvakrat matiral Oblaka

Jan Oblak in soigralci so imeli teoretično lahko nalogo, saj je bil njihov tekmec zadnja Almeria, ki še vedno čaka na prvo zmago v sezoni in je ni dočakala niti danes. A Atletico ni potrdil statusa favorita; začetek je bil sicer dober, saj je Angel Correa zadel že v drugi minuti, a je nato domača ekipa vzpostavila ravnotežje, Luka Romero pa je v 27. minuti presenetil Oblaka s strelom z roba kazenskega prostora za 1:1.

Ko je Rodrigo de Paul v 57. minuti zadel za 2:1, se je zdelo, da bo Atletico vendarle tlakoval pot do zmage, a so gostje spet pozabili na Luko Romera, ki je v 64. minuti z natančnim strelom pod prečko še enkrat matiral Oblaka. Dvojček za 19-letnega Argentinca, ki je prvič začel tekmo v prvi postavi Almerie in pokazal, da ni naključje, da mu na dresu piše Luka.

Modrić v polno v 81. minuti

Real Madrid – zaradi poškodbe nekaj tednov ne bo mogel računati na drugega strelca Joseluja – je v nedeljo zvečer z 1:0 premagal Sevillo. Edini zadetek je v 81. minuti dosegel rezervist Luka Modrić.

Real je že v prvem polčasu zadel prek Lucasa Vazqueza, a je soba za VAR v 13. minuti posredovala zaradi predhodnega prekrška na sredini igrišča, glavni sodnik pa je nato zadetek razveljavil.

Tudi v drugem polčasu so gostitelji pritiskali proti vratom Andaluzijcev, ki so se dobro branili do zadnjih desetih minut. Takrat je z roba kazenskega prostora močno sprožil 38-letni Modrić in zadel s pomočjo leve vratnice.