Luis Suarez, Neymar in Lionel Messi so se takole skupaj veselili zadetka argentinskega zvezdnika za 3:1. Foto: Reuters
Diego Simeone in Luis Enrique
Trenerski dvoboj 44-letnikov Diega Simeoneja in Luisa Enriqueja je pripadel 10 dni mlajšemu Špancu. Foto: Reuters

Tri točke bodo po nemirnem tednu gotovo vnesle nekaj miru v tabor Kataloncev. Lionel Messi, ki se je znašel v sporu s trenerjem Luisom Enriquejem, je bil znova v prvi postavi, potem ko je prejšnjo nedeljo v San Sebastianu ob porazu proti Real Sociedadu (1:0) tekmo začel na klopi.

Veliko prekrškov
Prav Argentinec je na Camp Nouu začel akcijo v 12. minuti, žoga je po nekaj podajah soigralcem prišla do Neymarja, ta pa jo je iz bližine poslal v mrežo za 1:0. Barcelona je popolnoma prevladovala, si ustvarila kar nekaj lepih priložnosti, a šele v 35. minuti povišala na 2:0. Znova je zadetek pripravil Messi. Ob sprejemu žoge si je resda pomagal z roko, jo nato podal Luisu Suarezu na levo stran, ta pa jo je pospravil za hrbet Miguela Angela Moye.
Upanje na preobrat je gostom vlil gol Maria Mandžukića z 11-metrovke v 57. minuti. Sodnik Alberto Undiano Mallenco je zelo sporno pokazal na belo točko, potem ko je Jesus Gamez padel ob Messiju, ki se ga je le rahlo dotaknil. Ta je sploh prvič v svoji 10-letni profesionalni karieri oziroma na 547 tekmah za klub in reprezentanco storil "prekršek" za 11-metrovko! Unidano Mallenco ves večer ni blestel, tekma je bila polna prekrškov, tudi "umazanih".
Messi postavil piko na i
Madridčani, pri katerih je Jan Oblak sedel na klopi, so v nadaljevanju igrali nekoliko bolje, toda Messi je vse dvome o zmagovalcu razrešil v 87. minuti, ko mu je po prodoru v kazenski prostor in oddaji žoge nazaj podal kar eden izmed Atleticovih nogometašev, nakar je z nekaj metrov zadel 16-ič v tej sezoni in proti aktualnim prvakom prvič na zadnjih osmih medsebojnih srečanjih.
Žimničarji, ki so v zadnjem krogu lanskega prvenstva v Barceloni osvojili točko za naslov (1:1) in na šestih tekmah proti Kataloncem ostali neporaženi, so tokrat zelenico zapuščali s sklonjenimi glavami.
Vodilni Real je že v soboto s 3:0 odpravil Espanyol.