Cristiano Ronaldo ne popušča. Portugalec je Sevilli v prvem polčasu zabil dva gola. Ronalda je v 76. minuti zamenjal Isco. Foto: Reuters
Sevilla
Igralce Seville je očitno utrudilo tudi gostovanje v Mariboru, kjer so v sredo - srečno - izvlekli remi (1:1). Foto: EPA
Luis Suarez in Lionel Messi sta zadela za zmago Barcelona na El Madrigalu. Foto: Reuters

Pred začetkom tekme je Cristiano Ronaldo na zelenici postavil na ogled vseh svojih pet zlatih kipcev, ki jih je prejel za naziv najboljšega nogometaša na svetu. Zadnjo zlato žogo je osvojil prav v tem tednu.

Real povedel že v 3. minuti
Nato pa je Real srečanje odprl na najboljši možni način. V 3. minuti je Toni Kroos v kazenski prostor poslal predložek iz kota. Luis Muriel je žogo nespretno izbil skorajda na nogo Nachu Fernandezu, ta pa jo je z nekaj metrov pospravil za hrbet Sergia Rica. Real je tudi v nadaljevanju prevladoval, pri čemer je bila Sevilla bleda. V 23. minuti je Marco Asensio s podajo v prazen prostor lepo našel Cristiana Ronalda, ki je ušel gostujoči obrambi, nato pa s strelom za bližnjo vratnico matiral Rica.

Domači povsem razbili goste
Derbija je bilo praktično konec že po pol ure, saj je Real zabil še tretji gol. V kazenskem prostoru je Jesus Navas z roko ustavil podajo Marcela, kar je pomenilo enajstmetrovko. Uspešno jo je izvedel Ronaldo, čeprav je bil Rico blizu, a si je žogo odbil pod telo. Real tudi v nadaljevanju ni popuščal. V 39. minuti je Kroos potegnil v protinapad, si nato izmenjal dvojno podajo z Lucasom Vazquez in s strelom z okoli 12 metrov ukanil še Rica. Anemična Sevilla je bila razbita. V 42. minuti je za 5:0 zadel še 19-letni Achraf Hakimi.

V drugem polčasu je Real stopil s plina, tako da je zadihala tudi Sevilla. A zdelo se je, da obe ekipi zgolj čakata, da se čas izteče. Večjih priložnosti si nobena od ekip ni priigrala. Še končna statistika: posest žoge 54:46, streli 18:7, v okvir vrat 9:3 - vse za Real.

Suarez in Messi potopila Villarreal
Zmage so se veselili tudi nogometaši Barcelone, ki so z 2:0 slavili pri Villarrealu. Ta je od ure igre igral brez izključenega Danija Rabe, ki je moral zaradi grobega prekrška nad Serigom Busquetsom predčasno pod prho. Kljub temu, da je Barcelona igrala z nogometašem več, so se gostitelji dobro upirali, a le do 72. minute, ko je v polno zadel Luis Suarez. Urugvajec je zaključil lepo akcijo hitrih in kratkih podaj, predtem je še preigral vratarja Sergia Asenja. Ta je moral po žogo v mrežo še dobrih deset minut pozneje, ko ga je hladnokrvno po napaki Jaumeja Coste v obrambi in Busquetsovi podaji premagal še Lionel Messi.