Fernando Torres si je povrnil nekaj prepotrebne samozavesti. Foto: Reuters
Mikel Arteta
Mikel Arteta je ob zmagi Arsenala z 2:0 nad West Bromwichem dvakrat zadel z 11-metrovke. Prva je bila sporno dosojena ob domnevnem prekršku Stevena Reida nad Santijem Cazorlo. Topničarji so slavili prvič na zadnjih štirih tekmah, gostje - najprijetnejše presenečenje sezone - pa so izgubili tretjič zapored. Foto: Reuters

V 11. minuti je Španec sijajno meril z volejem po predložku Edena Hazarda in prekinil dolg strelski post v tem tekmovanju, saj je ta trajal vse od 6. oktobra oziroma kar 12 ur in pol. V sodnikovem podaljšku prvega polčasa je na 0:2 povišal z 11-metrovke po prekršku Sebastiana Larssona nad Ramiresom. Torres je sploh prvič v Premier ligi zadel z bele točke!

Dobra popotnica za Japonsko
V 49. minuti je vodstvo gostov po prečki Torresa še bolj utrdil Juan Mata, lep častni zadetek za gostitelje, ki so po porazu padli na 18. mesto na lestvici, pa je dosegel Adam Johnson. Ob koncu tekme je bil Sunderland še nekajkrat nevaren, zadel je tudi prečko, a se izid ni več spremenil. To je prva zmaga Chelseaja v angleškem prvenstvu, odkar ga vodi Rafael Benitez.

"Modre" zdaj čaka pot na Japonsko, kjer bodo kot aktualni evropski prvaki sodelovali na svetovnem klubskem prvenstvu.

Derbi vodilnih moštev v Manchestru
V nedeljo ob 14.30 bo v Manchestru mestni derbi med Cityjem in Unitedom. Slednji ima na vrhu lestvice tri točke naskoka pred mestnimi tekmeci, Chelsea z odigrano tekmo več pa zaostaja sedem točk.