Samir Handanović je znova odlično opravil svojo nalogo. Foto: EPA
Davide Moscardelli
Davide Moscardelli je zadel za zmago Chieva nad Napolijem. Foto: EPA
Mirko Vučinić
Mirko Vučinić je v 29. minuti Juventus popeljal v vodstvo proti Bologni, nato pa v 45. minuti zaradi drugega rumenega kartona moral predčasno v slačilnico. Foto: EPA

Milan, ki je nastopal oslabljen, je imel pričakovano terensko premoč, a je Handanovića matiral le enkrat, kar pa je bilo premalo za prvo zmago v sezoni. Na drugi strani Udinese ostaja neporažen in skupaj z Genoo ter Juventusom zaseda vrh lestvice.

Di Natale kaznoval Abbiatija
Milan je v 19. minuti ostal brez Pata, ki je zaradi poškodbe zapustil zelenico. Zamenjal ga je komaj 18-letni Stephan El Shaarawi. Udinese je povedel v 29. minuti, potem ko je veliko napako napravil Christian Abbiati. Vratar Milana je namreč po predložku z desne strani izpustil žogo, tako da je ta prišla do Antonija Di Nataleja, ki jo je z nekaj metrov poslal v mrežo. Milan je bil najbližje izenačenju v 41. minuti, ko je Handanovića po prostem strelu Clarencea Seedorfa rešila vratnica. Malo kasneje pa je zadetek preprečil Handanović, ki je pravočasno stekel iz vrat in ubranil poskus Antonia Nocerina.

Handanovića matiral 18-letni "Egipčan"
Milan je v drugem polčasu pritiskal proti gostujočim vratom. V 58. minuti se je Antonio Cassano sam znašel pred Handanovićem, vendar je slednji znova dobro posredoval. Malo kasneje pa je bil "Sarma" brez moči. Premagal ga je El Shaarawi, ki je njegovo mrežo zatresel z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora. To je bil prvi zadetek sina egiptovskega očeta in italijanske matere.

Abbiatija rešila vratnica
V 75. minuti je Udinese, ki se je večinoma branil, izpeljal enega od redkih protinapadov, v katerem je Di Natale na robu kazenskega prostora namestil žogo Giampieru Pinziju, ki je nato stresel vratnico. Udinese je v končnici prišel še do dveh lepih priložnosti, a se je ob strelih Benatie in Di Nataleja izkazal Abbiati.

Iličić, Bačinović in Birsa le gledalci
Od ostalih Slovencev v Seria A sta Boštjan Cesar in Bojan Jokić odigrala vseh 90 minut ob zmagi Chieva nad Napolijem (1:0). Rene Krhin je za Bologno igral drugi polčas na gostovanju pri Juventusu (1:1), medtem ko Josip Iličić, Armin Bačinović (Palermo) in Valter Birsa (Genoa) niso dobili priložnosti pri zmagah svojih klubov.