Cristiano Ronaldo je na začetku drugega polčasa izenačil na 1:1. To je bil njegov osmi zadetek v letošnji Ligi prvakov. Foto: Reuters Foto:
Arturo Vidal
Arturo Vidal je v prvem polčasu takole popeljal Juventus v vodstvo z 11-metrovke. Foto: EPA
Daniel Braaten
Daniel Braaten (v sredini) je bil edini strelec v Köbenhavnu. Foto: EPA
Mario Mandžukić
Mario Mandžukić je v Plznu zadel z glavo po predložku Philippa Lahma. Foto: EPA
Alvaro Negredo
Alvaro Negredo je v Manchestru v polno meril trikrat, City pa se po dveh neuspelih poskusih veseli prvega napredovanja v osmino finala. Foto: EPA
Leonardo Di Caprio
Tekmo v Parizu med PSG-jem in Anderlechtom (1:1) si je v živo ogledal tudi ameriški filmski igralec Leonardo Di Caprio. Foto: EPA

V prvem polčasu so gostitelji dobro predstavo kronali z zadetkom v 42. minuti, ko je Raphael Varane v kazenskem prostoru nepravilno ustavil rojaka Paula Pogbaja, z 11-metrovke pa je bil s strelom pod prečko uspešen Arturo Vidal. Real je v drugem polčasu stopil na plin in v 52. minuti izenačil. Po napaki Martina Caceresa, ki je slabo podal nazaj, je do žoge prišel Karim Benzema in jo podaljšal do Cristiana Ronalda, ta pa je z leve strani kazenskega prostora matiral Gianluigija Buffona.
Portugalec se je osem minut pozneje izkazal še v vlogi podajalca, Madridčani pa so po zaslugi kratkega preigravanja in lepega strela Garetha Balea s 14 metrov povedli z 1:2. Toda njihovo vodstvo ni trajalo dolgo. V 65. minuti je namreč Caceres poslal predložek z desne strani, pred vrati pa je slabo pokrivanje Varana izkoristil Fernando Llorente in z glavo iz bližine poravnal izid na 2:2.
Prečka Alonsa, priložnosti Marchisia
Priložnosti je bilo še kar nekaj. Iker Casillas se je v prvem polčasu izkazal z dvema obrambama, še posebej z nogo po poskusu Claudia Marchisia z glavo. Pri 1:1 je Xabi Alonso od daleč stresel prečko, na drugi strani pa je znova kratko potegnil Marchisio: v isti akciji sta mu zadetek preprečila najprej Casillas, nato pa na golovi črti Pepe. Zanimivo je, da sta si Juventus in Real na 16. medsebojnem dvoboju v evropskih pokalih sploh prvič razdelila točke.
Na drugi tekmi skupine B je Köbenhavn z 1:0 spravil na kolena Galatasaray. Že v 6. minuti je bil edini strelec Daniel Braaten, ki je sijajno zadel s peto. V nadaljevanju so gosti pritisnili, a kaj več od vratnice in razveljavljenega gola zaradi nedovoljenega položaja niso iztržili.
Real 10, Galatasaray in Köbenhavn po 4, Juventus 3 točke. To je lestvica po nocojšnjih srečanjih, kar pomeni, da bosta zadnja dva kroga še zelo zanimiva. "Stara dama" bo najprej doma gostila Dance, za konec pa še gostovala v Carigradu.
Bayern in Manchester City že naprej
Vse je odločeno v skupini D, kjer sta si uvrstitev med 16 najboljših moštev v Evropi že zagotovila Bayern in Manchester City. Münchenčani so z zadetkom rezervista Maria Mandžukića z glavo v 65. minuti z 0:1 slavili pri Viktorii v Plznu. Bayern je z deveto zaporedno zmago v Ligi prvakov izenačil rekord Barcelone iz leta 2003. City je bil doma kar s 5:2 boljši od CSKA-ja iz Moskve. Hat-trick je dosegel Alvaro Negredo, dva gola pa je dodal Sergio Agüero.
Van Persie dvakrat v vratnico
V skupini A sta se obe tekmi končali brez zadetkov. Šahtar je doma remiziral proti Bayerju iz Leverkusna, Real Sociedad pa proti Manchester Unitedu. Napadalec rdečih vragov Robin van Persie, ki je po uri igre zamenjal Wayna Rooneyja, je dvakrat zadel vratnico, tudi v 70. minuti, ko je izvajal sporno dosojeno 11-metrovko po padcu Ashleyja Younga v kazenskem prostoru.
Liga prvakov, 4. krog, skupina A:
ŠAHTAR DONECK - BAYER LEVERKUSEN 0:0
REAL SOCIEDAD - MANCHESTER UNITED 0:0
RK: Fellaini 90./Manchester United
Van Persie (Manchester United) je v 70. minuti zastreljal 11-m. Zadel je vratnico.

MANCHESTER UNITED  4  2 2 0  6:3  8
BAYER LEVERKUSEN   4  2 1 1  8:5  7
ŠAHTAR DONECK      4  1 2 1  3:5  5
REAL SOCIEDAD      4  0 1 3  1:5  1