• Slovo Rome, Seville, Partizana in Crvene zvezde
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4,8 od 180 glasov Ocenite to novico!
Jasmin Handanović in Kyle Lafferty
Jasmin Handanović, ki je pred letošnjo sezono okrepil Maribor, je nekajkrat imenitno posredoval in je med najzaslužnejšimi za uvrstitev Maribora v Evropsko ligo. Foto: Reuters
Ally McCoist
Trener Rangersov Ally McCoist je norel ob igrišču in zaman čakal na vodstvo 2:1, kar bi pomenilo podaljšek. Foto: Reuters
Juan Ortiz
Juan Ortiz je v 7. minuti padel v kazenskem prostoru in zahteval enajstmetrovko, toda v resnici bi moral dobiti karton, saj je simuliral prekršek. Foto: Reuters

Glasgow - MMC RTV SLO

Nogometaši Maribora slavijo nov velik uspeh. Na povratni tekmi proti Rangersom so se uspešno branili in se po remiju 1:1 veselijo uvrstitve v Evropsko ligo.

Za Maribor, ki si je pred točno 12 leti priigral nastop v Ligi prvakov, je zadel Dalibor Volaš v 55. minuti, Rangersi pa so izenačili 20 minut pozneje. V napetih zadnjih minutah je obramba ohranila mirne živce, izkazal se je tudi vratar Jasmin Handanović. Žreb skupin bo v petek ob 13. uri v Monaku.

Rangersi poskušali z dolgimi podajami
Maribor je šel v bitko brez dveh udarnih adutov, poškodovanega Etiena Velikonje in kapetana Marcosa Tavaresa, ki je pomagal le v zadnjih minutah. V prvem polčasu ni bilo zadetkov. Že v sedmi minuti je Juan Ortiz zahteval enajstmetrovko, s simuliranjem pa ni pretental makedonskega sodnika. V naslednji minuti je Maribor izpeljal obetaven napad, vendar Berić ni dobil natančne žoge.

Škotski prvaki so prevladovali in poskušali s tipično otoško igro streti vijoličaste. Pred gol Handanovića je po zraku priletelo veliko žog, z glavo sta bila nevarna Nikica Jelavić in Edu. Toda najlepša akcija je potekala po tleh - tik pred odmorom je razpoloženi Kyle Lafferty v kazenskem prostoru prejel uporabno žogo in ustrelil proti golu, izkazal pa se je rezervni vratar slovenske reprezentance.

Mertelj pripravil zadetek
Maribor ni imel igre, imel pa je ugoden izid, saj je prvo tekmo pred tednom dni dobil z 2:1. Rangersi so še bolj pritisnili, največjo grožnjo je še naprej predstavljal Lafferty. V 53. minuti je bil pritisk posebej izrazit, Lafferty pa se v kazenskem prostoru ni dobro znašel. Ko je Ibrox Park pričakoval zadetek v mariborski mreži, ga je šokirala akcija Aleša Mertlja. Potegnil je proti golu Rangersov, našel Volaša, ki je z 12 metrov streljal v desni kot Allana McGregorja.

Maribor se je po zadetku še bolj pomaknil na svojo polovico. V 69. minuti je Aleksandra Rajčevića v kazenskem prostoru žoga zadela v roko, a sodnik je pokazal na kot, ne na belo točko. V 75. minuti je mariborska obramba klonila. Po strelu s kota se je dobro znašel Carlos Botanegra in zadel po obratu.

Laferrty ni in ni mogel zadeti
Gol je še podžgal Rangerse in v 78. minuti je prišla akcija, ko so navijači Maribora ostali brez sape. Laferrty je idealno podal severnoirskemu reprezentantu Healyju, ki se je znašel na "klepetu" s Handanovićem, vendar z osmih metrov le zadel mariborskega vratarja v nogo. Še bolj napete so bile zadnje minute, zlasti petminutni sodnikov podaljšek. Rafferty je spet poskušal, žoga je šla proti golu, Mertelj, ki je stal tik pred golovo črto, jo je mirno odbil.

"Zapojmo vsi, Štajerska se veseli"
25. avgust je očitno srečen dan za vijoličaste, saj so se leta 1999 po uspehu proti Lyonu prebili v Ligo prvakov, letošnjo jesen pa bodo sodelovali v Evropski ligi, kar pomeni šest tekem s tekmeci, ki so bili lansko sezono pri vrhu državnih prvenstev, lepo pa se bo napolnila tudi blagajna kluba. Prvi krog skupinskega dela bo v četrtek, 15. septembra. V lanski sezoni je tekmovanje, ki se je včasih imenovalo Pokal Uefa, dobil Porto.

Vse tekme Maribora boste lahko spremljali na TV Slovenija 2 in na MMC-ju.

Evropska liga, povratna tekma zadnjega kroga kvalifikacij:
Rangers - MARIBOR (prva tekma: 1:2)
1:1 (0:0)
32.223; Bocanegra 75.; Volaš 55.

Glasgow Rangers: McGregor, Goian, Broadfoot , Edu, Davis, Jelavić, Lafferty , Wallace ( 40./Perry), Ortiz ( 67./Healy ), Bocanegra , Wylde.

Maribor: Handanović , Potokar ( 82./Milec), Rajčević, Arghus , Viler , Mezga ( 76./Cvijanovič), Mertelj, Filipović, Ibraimi , Berić ( 86./Tavares), Volaš .

Sodnik: Aleksandar Stavrev (Makedonija)

4. predkrog, povratne tekme:
RENNES
- Crvena zvezda 4:0 (2:0) 2:1
Montano 10., M'Villa 19./11-m, Pajot 84., Ekoko 90.

Roma - SLOVAN BRATISLAVA 1:1 (1:0) 0:1
Perrotta 11.; Stepanovski 82.

Partizan - SHAMROCK ROVERS * 1:2 (1:1) 1:1
Volkov 35.; Sullivan 58.,Rice 113./11-m
RK: Medo 118./Partizan

SCHALKE - HJK Helsinki 6:1 (2:1) 0:2
Huntelaar 15./11-m, 25., 49./11-m, 63., Papadopoulos 56., Draxler 82.; Pukki 20.

Sevilla - HANNOVER 1:1 (1:1) 1:2
Pogatetz 37./ag; Abdellaoue 23.

Rabotnički - LAZIO 1:3 (1:1) 0:6
Lazarevski 39.; Rocchi 23., 77., Hernanes 74.

SION - Celtic 3:1 (1:0) 0:0
Feindouno 3./11-m, 63., Sio 82.; Mulgrew 78.

Halilović
je igral v prvem polčasu, Sa. Živec (oba CSKA Sofija) je bil na klopi.

* - po podaljšku

izidi prvih tekem so v odebeljenem tisku.

T. O.
MrSepia
# 25.08.2011 ob 22:55
Handanovič mož tekme! Odlično je branil.
siggi
# 25.08.2011 ob 22:58
Dobesedno JAJCA Handanoviča rešla maribor :)))
Blublu
# 25.08.2011 ob 22:25
"Žalostno da se ene evropske lige veseli kot bi v ligo prvakov prišli, vsi veliki klubi pa se delajo norca iz te lige. Pač, Maribor je mel srečo da so dobili slabega nasprotnika."

kreten nevoščljiv
galaktiko
# 25.08.2011 ob 22:33
Today is a night of shame for Scottish football !!!
haha glupih li komentatora na ESPN-u, nije sramota izgubiti od Maribora, sramota je kako su odnosili prema vama !!! ali neka, zbog ovoga je vaš uspjeh još i veći.!! Želim vam sreću sutra na ždrijebu!!!
Živjeli !!!
pottepuh
# 25.08.2011 ob 23:01
Ne morem razumet kako lahko nekateri tako omalovažujejo ta izjemen uspeh Maribora. Sicer sem navijač Olimpije, ampak danes sem pa bolj navijal za Maribor kot na precejšnjih tekmah Olimpije. Pa saj to je ponos za celo Slovenijo. Lepo prosim no!!!!!!!!!
adamski
# 25.08.2011 ob 22:06
Handanovič ravnokar žrtvoval družino za Maribor
maaajcikaaa
# 25.08.2011 ob 22:41
Sploh se ne zavedamo kako dobro je, da je šol MB v Ligo Evropa.

Kot prvo, dobil bo nekje 2mio nagrad z vstopninami vred, kar bo lep bonus za naslednje sezone in dvig standarda v naši ligi.

Kot drugo to prinese mnogo točk za točkovanje državnih lig in zato bodo morda drugo leto Domžale ali Olimpija (če bosta končala 2 ali 3) imela večji koeficient in bosta morda lahko preskočila en krog! To pomeni nič potovanj v eksotične kraje in delanje minusa za brezveze potem pa še izgubiš proti nekim mesarjem. Spet odlično za našo ligo!

Kot tretje, Maribor bo zagotovo konec sezone prodal za vsaj 2-3mio€ nogometašev! Večinoma naši mladi bodo šli v svet, bodoči reprezentanti. Samo predstavljajte si, če jih Velikonja nasipa kakšnih 10 komadov v teh 6 tekmah gre zagotovo za par miljonov v eno izmed Top5 lig.

Pa še veliko razlogov je.. tudi samozavest da se DA, za druge klube, da bodo še bolje delali.

# 25.08.2011 ob 22:31
Ko igra Union Olimpija navija cela Slovenija, Če igra MAribor take tekme se navija za Maribor ! Sam da so nabil te nagnusne škote
maki84
daj mirnčan umiri se,,,
itak je cela sloveija danes za maribor
kokica2000
# 25.08.2011 ob 23:32
Upam, da dobimo Austrio v skupino, da jim vrnemo za Olimpijo :-)))
gogi 83
,
Tudi sodnika je treba pohvalit, na koncu je pokazal jajca in odpiskal točno ko je minilo 5 minut, tudi pritiske iz tribun je zedržal.
Anže
# 25.08.2011 ob 23:03
Lahko se zgodi, da si bosta nasproti v golu stala dva Handanoviča. :)
gogi 83
# 25.08.2011 ob 23:33
Sedaj so na Otoku upam končno spregledali in se zavedali, kakšen nogomet se igra na slovenskem teritoriju. Sedaj bodo prekleto dobro vedeli, kje leži ta velika Slovenija, po športnih dosežkih glede na populacijo prebivalstva smo mi VELESILA. Vem, da se ponavljam, vendar sem res srečen, čestitam celotnemu klubu iz vsega srca od Milaniča, Zahoviča, pa do zadnjega igralca, ki je nocoj pustil zadnji atom moči na igrišču. Vredni ste vsakega centa, ki ga boste prejeli iz Evrope. Nam gledalcem in navijačem ste poklonili velko dodatnih lepih trenutkov in jih boste še mnogo v tej dolgi tekmovalni jeseni.

Čeprav vlada v Sloveniji veliko političnega sranja in gospodarske krize, pa jih takšni lepi športni dosežki, uspehi izbrišejo in pozabijo za nekaj časa.
Shalabayzer
# 25.08.2011 ob 20:18
v Evropski ligi, v kateri sicer ne igrajo prvaki evropskih držav

a maribor pa rangers pa nista prvaka?
B in .
# 25.08.2011 ob 22:51
Še to: kritiziram naše komentatorje, ampak danes - kljub nekaterim strokovno nogometnim pomankljivostim, Urban to je to - tako se komentira!

Od igralcev me je v teh dveh tekmah zelo pozitivno presenetil Filipovič, kar nisem pričakoval... odličen napredek.
jakosol
# 25.08.2011 ob 23:37
Hitro zalivat Ljudski vrt, da se razcveti do 25.000 sedežev :)
# 25.08.2011 ob 22:45
Danes se bo v dveh evropskih mestih rajalo pozno v noč: v Mariboru in v delu Glasgowa (Celtic) :)
kunta kinte
# 25.08.2011 ob 23:24
v nedeljo pa le pridite pogledat evropskega velikana,tako blizu nebo hitro spet gostoval kakšen ;)
lookaaa
tooo!!! bled v odbojki, olimpija v basketu, mb v nogometu!!!! upam, da se tudi celje vrne na pota stare slave s pericem na celu!!!
edvinder
# 25.08.2011 ob 22:46
Čestitke iz Ljubljane, bravo Maribor ! Malo sreče, a tudi ta je potrebna v takih minutah, sicer pa so Škoti sami krivi, ker niso zadeli - vsa čast odličnemu HANDANOVIĆU - KRALJ TEKME, to je treba oment. Pa vid se, da bo tud njegov otrok golman, če ga bo imel - svojo prvo obrambo je že dokazal, pa čeprav še ni niti v fazi spočetja :D
PumaDrifter
Ma jebeš atraktivno skupino....čimbolj ugodna naj bo, da še pade nekaj v blagajno in mogoče celo napredovanje iz skupine !!!!!!
veeert
# 25.08.2011 ob 22:32
Polega tega pa Zahoviču izjemno privoščim ta uspeh, glede na to kaj je naredil za Slovenski nogomet.

bravo majster
Soul Seeker
# 25.08.2011 ob 23:17
Jasmin Tičanović , dame in gospodje :)
vombat98
# 25.08.2011 ob 23:12
ob tem je res škoda za izpad olimpije, ker to bi bil triumf slo nogometne lige, ki jo tako zaničujemo
lookaaa
# 25.08.2011 ob 23:07
pottepuh
25. avgust 2011 ob 23:01

___________

tako je potepuh, jaz sem v sloveniji vedno za stajerske klube in v hokeju za gorenjsko, ko se enkrat prestopi slovensko mejo, pa navijam, v basketu za olimpijo in krko, v fuzbalu za mb in olimpijo, v hokeju za olimpijo in zelezarje, v odbojki za bled...

velika vecina jih navija za slovenijo, ko ti igrajo mednarodne tekme. se pa vedno najde kak navijac, ki prav bolestno navija proti svojim najvecjim rivalom. sicer pa skoti niso nobena izjema. so se vecji zadetki kot mi. poglej si samo celtikse!!! :-)

gremo slovenski klubi!!!!
luka101
Sedaj pa proti Sevilli, Tottenhamu in Schalkeju.
nostalgik14
# 25.08.2011 ob 22:37
Čestitke Mariboru iz Obale, ste mi prav polepšali dan!!!!
bitrate
Med zdravim rivalstvom in sovražno obsedenostjo je velika razlika.
pravi
Ljudski vrt bo 3 krat razprodan! Trikrat se bo treslo mesto! Maribor šampion!

Vsak tak uspeh slovenskega kluba je dobrodošel tudi iz pogleda, da so to dodatne točke za naslednja leta v evropskih tekmovanjih in bodo naši klubi lahko imeli lažje tekmece.
scenic
in šok za partizan
shamrock povedel 2-1 in partizan potrebuje 2 gola v zadnjih 5.minutah

to govorim za tiste,ki tako radi kritizirajo slovenski nogomet.nismo tako slabi kot si eni želijo da smo.tudi po ostali bivši jugi ne igrajo nič boljši nogomet pa če se postavite na glavo.
tudi zvezda je gladko izgubila od rennesa 4-0
athletic
# 25.08.2011 ob 22:40
Maribor je proti Palermu igral najlepsi nogomet v zgodovini slovenskega nogometa in kaj je dobil...nulkomajozef. Lepota ne pomeni nic, ce ni rezultatov. Bilo dovolj za napredovanje. Kako velik rezultat je to, povejo komentarji. MB je povezal Slovenijo!
zsk
Sem navijač olimpije ampak useeno mariboru močno privščim tole napredovanje in prosim ne mi zdaj neki navijači olimpije govort da to ni uspeh za slovenski nogomet pa kljub temu da navijam za olimpijo bom reku da tudi naslednje leto ne bojo prišli dlje kot letos žal.
BRAVO MARIBOR !!!!!!!
veron
# 25.08.2011 ob 22:34
Bravo Maribor iz vsega srca!!!! To je uspeh ki s prstom kaže velikanom kje je Slovenija in kako se tam igra nogomet. Končno so se vrnili tisti krivični porazi in sodniške odločitve iz preteklosti, tudi tistih Olimpijinih proti Austrii, a naj bo to v imenu Slovenije neka tolažba oz. nagrada in spodbuda za naprej. Tokrat je Maribor pravilno pristopil k igri vedoč da ima rezultat, zadeli so v pravem trenutku in s premišljeno igro so dosegli skoraj nemogoče za naše razmere. Še enkrat čestitke Mariboru iz Ljubljane, pa upam da to govorim v imenu večine
gr
Navijal sem za Maribor . Navijam za slovenski nogomet, v nedeljo pa za Olimpijo.
Locotus
Laferrty je idealno podal Healyju, ki se je znašel ena na ena s Handanovićem, vendar z osmih metrov zadel mariborskega vratarja v nogo.

Ne v nogo ampak v jajca. Ogromna jajca, ki so jih danes imeli vsi člani ekipe.
a354
# 25.08.2011 ob 23:10
Odlično delo Zahoviča in Milaniča se je obrestovalo. Kakšen užitek je bilo videti izraz na obrazu Allya McCoista, ko je zadel Volaš. Neprecenljivo.
ice_devil
# 25.08.2011 ob 23:09
žogo brcno , brcno žogo je .. GOOOOLLL!!!!! čestitke z prelepe gorenjske! :)
vombat98
# 25.08.2011 ob 23:08
sedaj pa prosim za kakšno opravičilo zahoviču in milaniču, ker s temi mladinci sta naredila čudež, pred par leti pa je bil mb na dnu! HVALA ZAHOVIČ, MILANIČ IN VSI IGRALCI
pišta05
Čestitke MARIBOR!

Bil sem skeptičen, bal sem se, da bo po vodstvu spet šlo po tistem tipičnem SLO scenariju, ko izgubljamo v finišu. BRAVO zdržali ste, kapo dol.

ftrgali ste tote škote - zaj pa ČAGA! ;)
JohnnyM
# 26.08.2011 ob 00:51
Bravo MB, vsaka vam čast. To je samo dobro za naš nogomet, pri nas ob LJ smo vsi upali, da ftrgnete tote ranđerje ;).
Zdaj se pa vidimo na derbiju, upam, da bodo stožice dobro zapolnjene. Vsako violo ali dragonsa, ki se mu po glavi pletejo iztirjene ideje (vdor na igrišče, pretepanje na tribuni med navadnimi civili, prekinjanje tekem, ipd ipd), bi prosil, naj to počne izven stadiona, ker se na derbiju igra nogomet, ne sv. prvenstvo v daljšanju k**** opic ;).
Še enkrat vsaka čast Mariboru, upam, da pridete čim dlje v Evropi.

Pozdrav iz zelenega obrobja LJ, se vidimo v nedeljo
B in .
# 25.08.2011 ob 23:19
Konec koncev sodnik je kar dobro zdržal na momente enormne pritiske škotske klopi in tribun. Če je slučajno kaj pomagalo, da ima Maribor makedonskega reprezentanta ali mu je Zaho rekel kaj v "domačem" jeziku niti ni pomembno. Tudi to je del nogometa.

Maribor brez dvoma zasluženo napreduje, če seštejemo obe tekmi skupaj, je bil dejansko tudi po igri boljši nasprotnik.
------------------------------------------------

Novih šest dni zaradi katerih je vredno živet. ;)
sarcasmotron
# 25.08.2011 ob 23:00
Hvala, RTV, za šestsekundni prispevek pri Športu po odmevih.
Biebermaniac
# 25.08.2011 ob 22:59
Handanovic je ziv dokaz da je dolzina se kako pomebna !
Evropska liga/Pokal Uefa
link
Koprčani brez pritiska, Goričani bodo napadali od prve minute
7
24. julij 2014 ob 08:20 Luko Koper in Gorico v četrtek čakata povratni tekmi 2. predkroga Evropske lige na domačih terenih. Precej boljše izhodišče imajo Koprčani, oslabljene Goričane pa čaka težko delo.