Celjani so bili že tretjič v tej sezoni boljši od Maribora. Jeseni so dobili oba obračuna v Prvi ligi TS. Foto: www.alesfevzer.com
Marcos Tavares
Marcos Tavares in soigralci bodo imeli na povratni tekmi na Areni Petrol težko delo. Foto: www.alesfevzer.com

Celjani so bili pred več kot 3.000 gledalci v Ljudskem vrtu že v prvem polčasu boljši in napovedali boj za napredovanje. V 11. minuti je po podaji Marka Jakolića z desne strani Sunny Omoregie z glavo žogo poslal mimo vratarja Aljaža Cotmana.

Štirje zadetki v drugem polčasu
V drugem delu so Mariborčani, ki so nastopili s precej premešano postavo, hitro kronali terensko premoč. V 53. minuti je po lepi kombinaciji gostiteljev in podaji Aleša Mertlja na levo stran z nekaj metrov izenačil Marcos Tavares. Dalibor Volaš je v 66. minuti po ukradeni žogi Tavaresa in globinski podaji Dareta Vršiča vijoličaste popeljal v vodstvo.
15 minut pred koncem je Benjamin Verbič po prostem strelu Blaža Vrhovca zatresel mrežo, toda sodnik je zadetek razveljavil zaradi nedovoljenega položaja. Zato pa so gostje izenačili v 88. minuti, ko se je Vrhovec odločil za strel z 20 metrov, žoga je preletela obrambo in Cotmana ter končala pod stičiščem vratnice in prečke. Za končni izid 2:3 je poskrbel rezervist Ivan Lendrić, ki je v 93. minuti z leve strani zadel nasprotni kot Cotmanove mreže. Mariborski nogometaši so ob odhodu z zelenice morali poslušati glasne žvižge.

Guberac odločil v Kopru
Drugi polfinalni obračun je bil odigran že v torek na Bonifiki, kjer je Luka Koper z 1:0 odpravila Domžale. Edini zadetek je dosegel Ivica Guberac, ki pa je bil nato po pol ure igre tudi izključen.

Povratni srečanji bosta prihodnji teden.