Triglav je dobro namučil Domžale, izsilil 11-m, a je bil na koncu Nejc Vidmar junak napredovanja v četrtfinale. Foto: Aleš Fevžer
Jaka Štromajer
Jaka Štromajer je zadel za napredovanje Koprčanov. Foto: Aleš Fevžer
Krka z golom Fučka slavila v Velenju

Nogometašem Celja in Olimpije, ki so si četrtfinale pokala Slovenije priigrali v torek, so se pridružili še Krka, Zavrč, Luka Koper in Domžale. Domžalčani so po streljanju enajstmetrovk s 7:6 izločili Triglav, Luka Koper je z 1:0 premagala Tabor iz Sežane, Zavrč je bil z 2:0 boljši do Šenčurja, Krka pa z 1:0 od velenjskega Rudarja.

Še največ težav so imele Domžale, vodilna ekipa Prve lige Telekom Slovenije, ki je šele po streljanju enajstmetrovk strla odpor drugoligaša Triglava iz Kranja. Domžalčani so povedli v 25. minuti prek Sashe Aneffa, na 2:0 je v 63. minuti povišal Zeni Husmani, nato pa sta za Kranjčane zadela Matej Poplatnik (69.) in Darko Djukić (80.). Uroš Korun je v 94. minuti dosegel za 3:2, a se Triglav ni predal, Aleks Pihler je zadel štiri minute pred koncem podaljška. Po streljanju enajstmetrovk so bili srečnejši Domžalčani, junak je bil Nejc Vidmar, ki je ubranil dva strela.

Dve tekmi sta preloženi
Zavrč je z 2:0 premagal Šenčur, zadela sta Lovro Cvek v 65. minuti in Ivan Antolek v 75. Koprčanom je četrtfinale v 80. minuti priigral Jaka Štromajer, ki je edini gol dosegel v 80. minuti. Z minimalno zmago so se v naslednji krog prebili tudi nogometaši Krke, ki so z zadetkom Josipa Fučka v 77. minuti izločili velenjski Rudar.

Preostali tekmi 2. kroga pokala Slovenije med Farmtechom Veržejem in Gorico ter Kalcerjem Radomljami in Mariborom sta preloženi. Že v torek so si četrtfinale pričakovano priigrali nogometaši Celja in Olimpije. Ljubljančani so na Prevaljah s 4:0 premagali Korotan, Celjani so bili z 2:1 boljši od Zarice iz Kranja.