Fabio Capello je sijajno začel na ruski klopi. Foto: Reuters
Romunski nogometaši
Romunski nogometaši so pri Turkih slavili še eno veliko zmago in imajo za zdaj popoln izkupiček. Zadel je Gheorghe Grozav. Foto: Reuters
Andrea Pirlo
Zimzeleni Andrea Pirlo je bil znova eden ključnih mož Italijanov. Foto: Reuters
Wayne Rooney
S kapetanskim trakom na roki je Wayne Rooney Angleže popeljal do zanesljive zmage nad San Marinom. Rooney je dosegel dva gola, dva je prispeval še njegov soigralec pri Manchester Unitedu Danny Welbeck, svojega prvega reprezentančnega pa je dosegel še Arsenalov mladec Alex Oxlade-Chamberlain. Foto: Reuters
Španski nogometaši
Španski nogometaši pričakovano niso imeli težav v Belorusiji. Kar tri zadetke je dosegel napadalec Barcelone Pedro Rodriguez. Foto: Reuters
Strelske vaje Nemcev, polom Srbije
Keržakov mož odločitve v Moskvi

Keržakov je v Moskvi zadel že v šesti minuti po akciji s klubskima soigralcema pri Zenitu Viktorjem Faizulinom in Romanom Širokovom. Na drugi strani je bil nenehno nevaren Realov zvezdnik Cristiano Ronaldo, ki je okreval po poškodbi rame na "el clasicu" proti Barceloni, a mu ni uspelo zatresti mreže.

Italijanski strateg Fabio Capello tako še ni izgubil točke, odkar je prevzel vodenje ruske reprezentance, ki je z devetimi točkami na vrhu skupine. To je bil tretji gol Keržakova v teh kvalifikacijah, Portugalci so v medsebojnih obračunih sploh prvič klonili.

Sprehod Belgijcev v Beogradu, Rakitić poskrbel za točke v Skopju
Belgijci so v skupini A prepričljivo slavili na gostovanju pri Srbih v Beogradu (0:3), zadeli so Christian Benteke, Kevin De Bruyne in Kevin Mirallas, težje delo pa so v Skopju imeli Hrvati. Makedonci so povedli prek Mariborove desetice Agima Ibraimija v 16. minuti, a so gostje še v prvem polčasu odgovorili. Po podaji iz kota je zadel Vedran Ćorluka. Izenačenje na vrhu skupine A z Belgijci pri sedmih osvojenih točkah je "kockastim" prinesel Ivan Rakitić, ki je s prostega strela z lobom presenetil domačega vratarja Martina Bogatinova. Rakitić je na podoben način nevarno zapretil že v prvem polčasu.

Gareth Bale je z dvojčkom v zadnjih desetih minutah proti Škotski priboril zmago z 2:1 in Wales dvignil z dna skupine.

Manojan imel na nogi vodstvo proti Italiji
Italija tudi na gostovanju pri Armeniji ni bila niti približno na ravni predstav z zadnjega Eura, kljub temu pa je odnesla pomembne tri točke (1:3). Po igranju z roko v kazenskem prostoru Hrajra Mkojana je bil z bele točke v 11. minuti natančen veteran Andrea Pirlo. Gostitelji so izenačili prek Henrikha Mkhitarjana, nato pa je Gianluigi Buffon čudežno ubranil volej Davida Manojana za presenetljivo vodstvo v 56. minuti. Zmago sta nato azzurrom prinesla Daniele De Rossi, ki je zadel z glavo po natančni podaji Pirla, in Pablo Osvaldo, ki mu je tokrat za gol z glavo podal De Rossi. Zaradi gripe ni igral Mario Balotelli.

"Ibra" Švedom prihranil veliko sramoto
V skupini C je veliko sramoto Švedom na gostovanju pri Ferskih otokih prihranil kdo drug kot Zlatan Ibrahimović, ki je za zmago zadel po podaji Pontusa Wernblooma v 75. minuti. Ferci so v Torshavnu povedli prek Rogvija Baldvinssona, ki je zadel s strelom po tleh v 57. minuti. Izenačil je rezervist Alexander Kacaniklic v 65. minuti, le pet minut po vstopu v igro. Nemci so s kar 1:6 v Dublinu razbili Irsko, po dva gola sta dosegla Marco Reus in Toni Kroos.