Pierre-Emerick Aubameyang se je s tremi goli zavihtel na vrh lestvice strelcev. Foto: Reuters
Jakub Blaszczykowski in Mats Hummels
Zračni dvoboj Jakuba Blaszczykowskega in Matsa Hummelsa. Foto: EPA
Bayern zapravil prednost dveh golov

Bavarci, ki bodo v sredo v Ligi prvakov gostovali pri Paris St. Germainu, že v prvem polčasu niso našli prave igre. Povedli so v 33. minuti, ko je z 11-metrovke zadel Robert Lewandowski. Sodnik Christian Dingert je na belo točko prestrogo pokazal, ko je Marcel Tisserand Poljaka le za sekundo držal za dres. Na 2:0 je v 42. minuti od daleč povišal Arjen Robben, žoga se je na poti v mrežo odbila od Rafinhe in spremenila smer.

Gostje so zaostanek znižali v 56. minuti, s prostega strela s 30 metrov je vratarja Svena Ulreicha, ki nadomešča poškodovanega Manuela Neuerja, presenetil Maximilian Arnold. Ulreich je žogo poskušal ustaviti samo z eno roko in napravil napako. Takoj zatem je imel veliko priložnost za 3:1 Robben, a je streljal mimo vrat.

Za prvo točko Wolfsburga v Münchnu po decembru 2001 je v 83. minuti z glavo poskrbel rezervist Daniel Didavi po lepem predložku Paula Verhägha. V igro je vstopil deset minut prej. Münchenčani so imeli še eno priložnost v 93. minuti, toda tudi Mats Hummels ni bil dovolj natančen.

"Nismo igrali tako, kot bi si želeli. Wolfsburg si je brez dvoma zaslužil točko. Bili smo prepočasni, brez intenzivnosti in premalo kompaktni. V Parizu bomo morali igrati drugače," je povedal trener Bayerna Carlo Ancelotti. Wolfsburg je po slabem začetku sezone v ponedeljek zamenjal trenerja, ekipo namesto Andriesa Jonkerja vodi Martin Schmid, ki že zadnje tri sezone ni izgubil na Allianz Areni. Marca 2016 je z Mainzem tudi zadal Bayernu zadnji domači poraz.

Aubameyang s hat-trickom na vrh lestvice strelcev
Na sobotni večerni tekmi je dortmundska Borussia na stadionu Westfalen razbila Borussio iz Mönchengladbacha s 6:1. Črno-rumeni so v sijajni formi, tekmece meljejo kot za šalo in po petih letih prevlade Bayerna se znova obeta zelo zanimiv boj za naslov.

Pred 81.360 gledalci so gostitelji povedli v 28. minuti, ko je Pierre-Emerick Aubameyang z desne strani podal pred vrata, kjer je Maximilian Philipp z volejem z desno nogo zabil žogo pod prečko. Napadalec Dortmundčanov je bil na pravem mestu tudi deset minut zatem, ko je z levico poslal žogo v mrežo po katastrofalni napaki Matthiasa Ginterja, ki je žogo poslal naravnost do Mahmouda Dahouda. Tik pred odmorom je na 3:0 povišal Aubameyang, ki se je razigral v drugem polčasu, ko je zadel še dvakrat. Gabonec je z osmimi goli zdaj najboljši strelec Bundeslige.

Bürki klonil prvič v letošnjem prvenstvu
Edini zadetek za Borussio iz Mönchengladbacha je dosegel Lars Stindl v 66. minuti. To je bil prvi gol, ki ga je prejel vratar Roman Bürki v letošnjem prvenstvu, uvodnih 515 minut je bil nepremagan.